Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Raon

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się czy na forum znajdują się osoby, które tak jak ja są zainteresowani w kulturze azjatyckiej? :)

Jeżeli tak to co lubisz z kultury azjatyckiej? Czy po prostu jesteś miłośnikiem anime/manga? A może Kpop? A może kochasz kuchnie azjatycką?

Ja interesuje się kulturą, językami (opanowałem japoński, koreański i troszkę chiński), dania (ramen, kimbab, kimchi, jiaozi, mandoo, okonomiyaki. pho etc)

Z tego powodu jedną z pasji jest też dla mnie gotowanie przeważnie azjatyckich potraw oraz kaligrafia - bardzo odpręża przy atakach paniki (mam nerwicę lękową :()

A jak z Wami? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczyłam się japońskiego, oglądałam mnóstwo mang i anime, byłam w Japonii i marzy mi się kolejny wyjazd :)

Troszkę czytałam też o Chinach i o Korei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście.

Nie tyle co kocham anime, bo tych obejrzałem mało, tak samo jak mang, ale bardzo lubię tapety i muzykę z tego typu dzieł. Ile to ja razy przesłuchałem OST Steins Gate podczas wychodzenia z psychozy. Dla mnie te anime stało się pewnym symbolem. Przypomina mi czasy kiedy chodziłem po osiedlu o 5 rano i pojawiały się pierwsze oznaki większej remisji.

No i - vocaloidy. To nie jest muzyka, każda ma w sobie jakieś przejścia, przesłanie, coś, co różnorako można zinterpretować.

No i sama kultura też mi się podoba, choć trochę mało o niej szczerze wiem. Niestety z niej poznałem termin neet i hikkikomori - sam jestem neetem i jestem na Discordzie na kanale dla osób z izolacją społeczną (hikkichan).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi