Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już jesteśmy przy kinówkach wszelkiej maści..

http://www.filmweb.pl/film/Ziemia+kiedy%C5%9B+nam+obiecana-2004-180936

http://www.filmweb.pl/film/Mardock+Scramble-2010-565537

http://www.filmweb.pl/film/Sutorenjia%3A+Muk%C3%B4+hadan-2007-449694

http://www.filmweb.pl/film/5+centymetr%C3%B3w+na+sekund%C4%99-2007-349500

http://www.filmweb.pl/film/Gekij%C3%B4+ban+Kara+no+ky%C3%B4kai%3A+Dai+issh%C3%B4+-+Fukan+f%C3%BBkei-2007-452964/titles

 

Pierwsza kinówka - genialna kreska,romans,intrygi.

Drugie - scifi + przyszłość,sporo wątków psychologicznych.

Trzecia - Jedno z najlepszych anime ( w tym przypadku film) moim zdaniem o samurajach,czy raczej walce kataną,jak nie najlepsze : P

czwarta - Coś jak powyżej,kreskowo nawet pobija place promised in our early days

piąte - seria filmów,horror,gore,tajemnice,nadprzyrodzone.

 

Wszystkie opisy można znaleźć również na http://anime.tanuki.pl/strony/

 

Kinówki też mogą zachęcić do anime,zwykle nie "wchłaniają" tyle czasu co jakiekolwiek serie,a można zobaczyć czy anime ogólnie komuś pasuje czy nie ; ).

Jeśli ktoś potrzebuje stron do oglądania niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Dlaczego w linkowanej stronie nie ma Houshin Engi / Łowca dusz / Soul hunter. To archaiczne anime jest pozbawione seksu i przemocy, przepełnione mądrymi dialogami, jest chyba udostępnione na youtube w całości i po polsku,

jedno z moich ulubionych. Gdyby przeboleć komiczne fragmenty z infantylną kreską, to można by to anime polecić początkującemu filozofowi jak forumowicz monk2000. No i nie zauważyłem też na liście anime Slayers. Pomijając mega-babole w polskich tłumaczeniach tam też jest mało seksu i przemocy. Dialogi mniej mądre niż w Soul Hunter, ale wielce dowcipne. Oczywiście mam na myśli serie Slayers, Slayers next i Slayers try (puszczane na RTL7 , oraz youtube), a nie puszczane ostatnio na axn "Slayers revolution". Slayers jako "Magiczni wojownicy" tez są po polsku na youtube chyba. W anime uwielbiam mądre dialogi, a irytuje mnie seks i przemoc. Dlatego trudno mi oglądać anime i nie jetem otaku.

 

-- 27 wrz 2013, 12:52 --

 

Ja mam pytanie. Dlaczego w linkowanej stronie nie ma Houshin Engi / Łowca dusz / Soul hunter. To archaiczne anime jest pozbawione seksu i przemocy, przepełnione mądrymi dialogami, jest chyba udostępnione na youtube w całości i po polsku,

jedno z moich ulubionych. Gdyby przeboleć komiczne fragmenty z infantylną kreską, to można by to anime polecić początkującemu filozofowi jak forumowicz monk2000. No i nie zauważyłem też na liście anime Slayers. Pomijając mega-babole w polskich tłumaczeniach tam też jest mało seksu i przemocy. Dialogi mniej mądre niż w Soul Hunter, ale wielce dowcipne. Oczywiście mam na myśli serie Slayers, Slayers next i Slayers try (puszczane na RTL7 , oraz youtube), a nie puszczane ostatnio na axn "Slayers revolution". Slayers jako "Magiczni wojownicy" tez są po polsku na youtube chyba. W anime uwielbiam mądre dialogi, a irytuje mnie seks i przemoc. Dlatego trudno mi oglądać anime i nie jestem otaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomorewords43, To lista tytułów obejrzanych przeze mnie,niekoniecznie uwzględniają pozycje które podałeś.

Co do tytułów bez przemocy i aluzji.podtekstów parę tytułów się znajdzie,tytułów psychologicznych (Ale i zawierających tamte 2 elementy) też jest nie mało które są ogarnięte (jak np shinsekai yori,psycho-pass) przemoc to zwykle tylko dodatek fabularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robal95, Zwykłe,czy brotherhood? Bo rework 1 serii jest znacznie lepszy,oparty na mandze, FMA brotherhood>fma zwykłe.

EL dobry dramat,Angel beats było i jest dla mnie jednym z najlepszych dramatów i romansów w anime, Highschool DxD nie oglądałem ale nie wydaje się złe (tylko pod jaki gatunek to podłożyć? )

Bleach i claymore - dobre shouneny.

Jeśli lubisz ciężkie klimaty i nie przeszkadza ci że manga - polecam Berserka.

Fatale, Mówiłem o powrocie :mrgreen:

Chobits znam z hypera,ale jakoś tego nie obejrzałem nigdy do końca.

 

Gdyby ktoś szukał anime z jakiegoś konkretnego gatunku,pytać śmiało,coby temat nam się nie zapadł na 3 dno świata znów :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak mi przyszło do głowy, niby to nie anime, ale japońskie na wskroś, więc się "pochwalę" - obejrzałem już prawie wszystkie filmy z Godzillą :D Uwielbiam te oldskulowe potyczki gości w gumowych kostiumach pośród atrap miast :pirate:

Oj tak, Godzilla to klasyka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się pochwalę!

Na początek zapytam - ktoś z tutaj zebranych magnozjebów/otaku/jak-zwał-tak-zwał wybiera się na konwent B.A.K.A.?

 

Ukochałem sobie anime - Ao no Exorcist. <3 Kocham je w całości. Może dlatego, że to moje pierwsze anime jakie oglądnąłem w całości?

Moim drugim ukochanym anime jest - Axis Powers Hetalia! A ukochaną postacią Austria, bo gra na fortepianie. Potem będą to Włochy, bo Włochy ogólnie ryją. No i kocham obraz jaki został wykreowany o Ameryce. xD

Dalej - męczę na razie takie tytuły jak Kuroshitsuji, Psycho-pass. Planuje zacząć Fullmetal Alchemist. Co to jeszcze... O stanąłem w połowie Devil Survivor 2: The Animation. Kocham też - Fairy Tail. Najdłuższe anime jakie zdołałem zacząć oglądać. Nie lubię długich anime. D: Bo mnie nudzą. U mnie anime maksymalnie może mieć ponad 50 odcinków. Potem mi się odechciewa.

To chyba tyle. :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×