Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Kanket napisał(a):

 

Od 3 dni biorę pregabaline 2x75, czuję poprawę natomiast to jeszcze nie jest to abym mógł wrócić do pracy. Czy lęk może być skutkiem ubocznym przy tym leku?

oczywiście, że może, zwłaszcza że to początek, 3 dni to krótki czas i ten lęk może się jeszcze pojawiać, natomiast z czasem, kiedy organizm już się przystosuje do pregi będzie lepiej i poczujesz ulgę. najważniejsze, aby być cierpliwym!

Edytowane przez interludium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, interludium napisał(a):

oczywiście, że może, zwłaszcza że to początek, 3 dni to krótki czas i ten lęk może się jeszcze pojawiać, natomiast z czasem, kiedy organizm już się przystosuje do pregi będzie lepiej i poczujesz ulgę. najważniejsze, aby być cierpliwym!

Super,dzięki. Narazie jest ciężko. Pozdrowienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kanket napisał(a):

Super,dzięki. Narazie jest ciężko. Pozdrowienia 

Tell me about it. Też zaczynam z pregabaliną, pierwszy dzień i mikrodawka 25mg, a organizm szaleje. Puls w granicach 90, podczas gdy u mnie standard to 60. Ból w klatce, osłabienie, jakbym miał zaraz zemdleć. Na sto procent godzinę temu miałem atak paniki. Przeszedł, ale wcale nie czuję się dobrze. Spodziewałem się wyluzowania od razu po wzięciu tabletki, a jest wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że przejdzie do końca dnia, a jutrzejsza tabletka nie spowoduje takich nieprzyjemnych jazd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, palahniuk napisał(a):

Czy ktoś z was miał na początku ból w klatce piersiowej, taki, który powoduje brak tchu, i wysokie tętno? Nie wiem, czy to somatyczne jazdy przez lęk nakręcony pregabaliną, czy może pregabalina nie jest mi pisana.

Ja czuję lęki,nerwy i osłabienie MEGA...a biorę 4 dzień 150mg

Edytowane przez Kanket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, palahniuk napisał(a):

Czy ktoś z was miał na początku ból w klatce piersiowej, taki, który powoduje brak tchu, i wysokie tętno? Nie wiem, czy to somatyczne jazdy przez lęk nakręcony pregabaliną, czy może pregabalina nie jest mi pisana.

 Cześć

Ja miałem lekki ucisk w mostku, przez dwa tygodnie 2x0,75 pregi, 3 tygodnie temu odstawiłem. Otępienie, przymulenie i opuchlizna zaczęła się pojawiać. 

4 godziny temu, Kanket napisał(a):

Ja czuję lęki,nerwy i osłabienie MEGA...a biorę 4 dzień 150mg

Skonsultować z lekarzem. Ja dostałem jasny komunikat od lekarza że w takim wypadku pregabaliną nie dla mnie. 

Uboków po odstawce nie było, za krótko brałem. 

Lek nie dla mnie.

Pozdrawiam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 12:56, palahniuk napisał(a):

Czy ktoś z was miał na początku ból w klatce piersiowej, taki, który powoduje brak tchu, i wysokie tętno? Nie wiem, czy to somatyczne jazdy przez lęk nakręcony pregabaliną, czy może pregabalina nie jest mi pisana.

Jak się czujesz ? Ja 7 dzień i jest trochę lepiej ale ciągle mam niepokój i nie wiem czy to normalne ale bez ataraxu 25mg nie czuje spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób, które biorą lek, sie tu udziela. Mam jeszcze takie pytanie. Czy Pregabalina daje poprawę na dłużej tak jak antydepresanty, że zmienia myślenie i połączenia neuronalne w mózgu? Czy działa tylko kiedy sie ją bierze, a po odstawieniu nic z tego nie zostaje i od razu jest powrót objawów zaburzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dokładnie jak to jest biorę ten lek ponad półtora roku. Kiedyś gdzieś po roku brania egzysty zabrakło mi jej,byłam pewna, że mam w domu.Byl długi weekend . Wpadłam w panikę.Na szczęście Mi nic się nie działo,nic.Mysle, że oprócz nerwów zwiększonych można ją w miarę bezpiecznie odstawić.Najlepiej wraz z lekarzem,bo każdy jest inny.Tak lek ten działa na zasadzie nie weźmiesz to wszystko wraca , nie utrzymuje się w organizmie na tyle długo by po odstawieniu czuć jego działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym oficjalnie pożegnać pregabalinę. Dobrze ją wspominam, dlatego poświęcam post tej dobrej towarzyszce życia. Brałam 2 lata codziennie 75 mg. Dodawała mi energii, spokoju, była jak jakaś witaminka. Płakałam i śmiałam się na niej, normalnie. Wychodziłam dużo do ludzi, bo mi się chciało, i myślę, że to też miało swoje działanie terapeutyczne, bo okazało się, że umiem się odezwać i zachować. 

Teraz biorę sertalinę, więc mi się nie chce.

Pregę musiałam odstawić, bo zaczęła mi po tych dwóch latach zaburzać sen. Nawet 300 mg Trittico nie pomagało. Po ketrelu spałam ale byłam bardzo nie wyspana. Tak samo po mianserynie. Nie miałam pomysłu, co robić, odstawiłam pregabalinę bo mam też podwójne widzenie, myślałam, że od niej. I problemy ze snem minęły.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 20:41, rdzaa napisał(a):

Chciałabym oficjalnie pożegnać pregabalinę. Dobrze ją wspominam, dlatego poświęcam post tej dobrej towarzyszce życia. Brałam 2 lata codziennie 75 mg. Dodawała mi energii, spokoju, była jak jakaś witaminka. Płakałam i śmiałam się na niej, normalnie. Wychodziłam dużo do ludzi, bo mi się chciało, i myślę, że to też miało swoje działanie terapeutyczne, bo okazało się, że umiem się odezwać i zachować. 

Teraz biorę sertalinę, więc mi się nie chce.

Pregę musiałam odstawić, bo zaczęła mi po tych dwóch latach zaburzać sen. Nawet 300 mg Trittico nie pomagało. Po ketrelu spałam ale byłam bardzo nie wyspana. Tak samo po mianserynie. Nie miałam pomysłu, co robić, odstawiłam pregabalinę bo mam też podwójne widzenie, myślałam, że od niej. I problemy ze snem minęły.  

Ciekawe, u mnie sen, po uzależnieniu od leków nasennych, uregulowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brać popołudniu 150 mg (o 17.00) i zauważyłam że gdy biorę te 150 mg to mam fajny mocny sen śpię 8-9 godzin. A ostatnio dokończyłam opakowanie które wcześniej brałam czyli 75 mg i nie umiałam spać dopiero w nocy brałam Melatonine na sen. 

Teraz jak biorę te 150 mg to wyraźniej czuję działanie tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy według was pregalabina uzależnia ? I czy uzależnia mocniej niż benzo np. Xanax ? Jestem na początku brania Elicei - Escitalopram na lęki i lekarz przepisał mi pregalabine aby zminimalizować skutki uboczne zanim główny lek ”zaskoczy” jak myślicie dobre rozwiązanie ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, powerade33 napisał(a):

Witam czy według was pregalabina uzależnia ? I czy uzależnia mocniej niż benzo np. Xanax ? Jestem na początku brania Elicei - Escitalopram na lęki i lekarz przepisał mi pregalabine aby zminimalizować skutki uboczne zanim główny lek ”zaskoczy” jak myślicie dobre rozwiązanie ?  

Jeśli masz tendencje do uzależnień to możesz mieć jakieś problemy przy odstawianiu, raczej mniejsze niż w przypadku benzo. Ja brałam pregabalinę 2 lata i odstawiłam z dnia na dzień bez problemu, ale ja brałam Xanax pół roku ciągiem i też ostawiłam z dnia na dzień bez problemu, także nie jestem pewnie najlepszym przykładem.

Mimo wszystko jeśli to na krótki czas pregabalina to warto spróbować. Ona jakiś potencjał uzależniający ma, ale raczej niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem u psychiatry łykałem pregabalin 450mg kazała odstawić 150mg mniej czyli rano 75 popołudniu 75 wieczorem 150mg to tego biorę clonazepan od marca brałem 5 mg schodziłem powoli łykam 2 mg włączyła mi lek dulsieva nie wiem jak wyjść uzależnienia szybciej clonazepan lepiej się schodzi nic pregabalin mam ataki paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×