Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

utrapienie

Użytkownik
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 1. @karanfil, piękny kot Od dawna kochasz koty?
 2. Niestety wynajmuje mieszkanie i właścicielka ma problem co do zwierząt. Są nowe meble, nie jest zabezpieczony balkon. Nie chce się zgodzić na kota. W przyszłym roku planuje rozejrzeć się za innym mieszkaniem, takim, gdzie zwierzęta są mile widziane.
 3. utrapienie

  Fobia społeczna!

  W sumie już od prawie 10 lat zmagam się ze zdiagnozowaną fobią społeczną. Bywa lepiej, ale też gorzej. Nieciekawa sprawa.
 4. Dzięki za Wasze rady. Ja właśnie też nie chciałam tak z góry oceniać czy mam nn, bo nie mam żadnej diagnozy w tym kierunku. Raczej myślę, że to uzależnienie od internetu.
 5. Dzisiaj spróbowałam tak zrobić. Zajęłam się jakimiś sprawami domowymi - sprzątanie itd Czułam frustrację, że muszę to wykonać i myśli już mi latały do tego, że muszę coś sprawić. Zazwyczaj właśnie czuję frustrację, złość.
 6. Tak, zazwyczaj jest to wtedy, gdy nie mam nic do roboty lub nawet jak coś robię - oglądam film z chłopakiem, jestem w pracy.. to też myśli mi zaprzątają głowę, żeby coś sprawdzić/ ew robię to, ale nie jest to takie totalnie silne. Może to po prostu uzależnienie?
 7. utrapienie

  Wątek jedzeniowy

  @cynthia , lecę do Ciebie !
 8. Czy odczuwasz lęk na myśl, że możesz nie sprawdzić tej strony w internecie? Odczuwam lęk, może nie jest on bardzo silny, ale jednak jest. Jakiś lęk, bardziej chyba niepokój. Co czujesz jak pomyślisz o takiej opcji? Głównie odczuwam, że coś mi ucieka, że nie jestem na bieżąco z czymś. To jest totalnie głupie uczucie. Czy pomimo myśli, że coś Ci może umknąć jesteś w stanie i tak nie zajrzeć na tą stronę ponownie? Gdy moje myśli powędrują gdzieś indziej lub już zmuszę się do wykonania jakiś innych czynności, to nie zajrzę na tą stronę ponownie przez jakiś czas. Dotyczy to tylko stron internetowych? Tak, zazwyczaj są to strony internetowe, messenger, facebook (kiedyś był, teraz już rzadko). Są też takie sytuacje, że przeszkadza mi, gdy coś jest zle ułożone, np poduszka spadnie i muszę ją podnieść, poprawić. Nie mam tak zawsze, ale zdarza się. Kiedy tak się dzieje? Ile razy w ciągu dnia o tym myślisz i w jakich okolicznościach musisz sprawdzać te strony? W pracy nie sprawdzam, bo mamy oczywiście zakaz korzystania z telefonu, ale np wtedy mam usilną potrzebę pisania, gdy wychodzę gdzieś z domu i odczuwam lęk, to zawsze rozmawiam przez telefon, jakieś strony potrafię czasami sprawdzać nawet oglądając film (nie zawsze, ale zdarza się), głównie robię to wtedy, gdy siedzę w domu, gdy mam wolne.
 9. Mam zdiagnozowaną osobowość zależną (oraz unikającą). Głównie objawia się to tak, że boję się zostawać sama, nie przepadam za tym. Boję się odejścia bliskich mi osób - rodziców, a głównie chłopaka. Czasem czuję się jak takie duże dziecko, które potrzebuje opieki. Nie jest to nic fajnego, ale wiem, że mam coś takiego przez moje traumy - głównie z dzieciństwa.
 10. Czasami tak. Lubisz rysować?
 11. utrapienie

  NOWE Czy masz?

  Nie Masz budyń?
 12. Najgorsze jest to, że męczy mnie to bardzo. Czas mi leci, nic dobrego to nie wnosi do mojego życia...
 13. Mam za sobą ponad półroczną psychoterapię poznawczo-behawioralną. Niestety nie byłam z niej zachwycona. Być może trafiłam na kiepską terapeutkę. Słabo cokolwiek wyniosłam z tych spotkań. Za to w piątek mam pierwszą sesję. Tym razem nurt psychodynamiczny i na nfz. Zobaczę jak to będzie wyglądać. Jedna osoba też polecała mi nurt systemowy, ale czy w tym nurcie psychoterapeuci pracują indywidualnie czy musi być praca z rodziną/partnerem?
 14. utrapienie

  ulubione Seriale

  Jestem w trakcie oglądania serialu "Niewiarygodne" na neftlixie. Bardzo polecam!
×