Skocz do zawartości
Nerwica.com

kontakt fizyczny z T.


marti27

Rekomendowane odpowiedzi

tu_i_teraz, ciągle przed i szukam. Miałam parę lat temu jakieś podejścia, ale niezbyt udane :bezradny: Uczestniczyłam też w grupowej, bez większych efektów :? I tak się zasiedziałam w domu :hide: Ale czas najwyższy ruszyć 4 litery i coś zacząć działać, bo widzę, że samo nic nie przejdzie :? Żeby tylko jeszcze trafić na odpowiedniego terapeutę i ... lokalizację gabinetu ( bo mam problemy z dojazdami ) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapia to najlepsza rzecz jaka zrobilam dla siebie. Ja nie wierze, ze leki mnie wylecza. Z czego niby maja mnie "wyleczyc". Z mojego przezywania swiata? Sprawia, ze sztucznie sie uspokoje i bede mogla zasnac ale nie wylecza mnie z nadmiernego przezywania. Wierze za to w psychoterapie, choc mam chwile zwatpienia, zalamania, wkurwienia. Ale ide dalej, bo wiem, ze to jedyna droga, by poczuc sie dobrze ze soba i swiatem. Mam takie momenty w zyciu, ze jestem szczesliwa :D Wazne jest tez aby przez pierwsze miesiace terapii nie zniechecac sie. U mnie pierwsze efekty pojawily sie po poltorej roku. I nie jest to ciagly przyrost. Raczej droga po gorach: podejscie, szczyt, zejscie w doline, rowjina, postoj itp. Tak widze moja terapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam 3 lata w terapii Gestalt i kontakt fizyczny z moją Terapeutką był po prostu częścią terapii. Bywały sesje, że całe 50 minut siedziała obok mnie i tuliła, wiele razy trzymała za ręce, przytulała na koniec, zawsze witała uściskiem dłoni. Każdy rodzaj kontaktu fizycznego był na moją wyraźną prośbę " przytul mnie,proszę" albo" usiądź obok mnie". Zazwyczaj zwracałam się o to, podczas ciężkich emocjonalnie sesji, gdy miałam kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Kontakt fizyczny, przejście na Ty, niezwykła bliskość, budowanie relacji... to wszystko bardzo pomogło mi w dochodzeniu do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi:)

Zawsze pojmowałem przytulanie jako rzecz zarezerwowaną dla drugiej połówki...

Matka Cię nie przytulała nigdy?Czy ktoś inny z rodziny? Ja nie mam nic przeciwko przytulania ale rozumiem że kobiety częściej potrzebują takich gestów i nie wstydzą się do tego przyznać.Ponad to kontakt fizyczny między klientem i terapeutą ma byc za obopólną zgodą,inaczej nie miałby żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :P ja bym chciała, żeby moja Terapeutka mnie przytuliła. Parę razy miałam ją o to zapytać, ale gdyby odmówiła to chyba bym się po tym nie pozbierała i być może nawet zrezygnowała z terapii, bo czułabym się jakoś tak niezręcznie. Poza tym mam teraz przerwę spowodowaną ciążą Terapeutki i na pożegnanie tylko podała mi rękę, więc jakikolwiek inny kontakt fizyczny pewnie nie wchodzi w rachubę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja facet na psychodynamo z panią T - nie ma mowy i sobie tego w ogóle nie wyobrażam. Takie przytulenie inicjowane z jej strony po pierwsze byłoby złamaniem wcześniejszych ustaleń i charakteru terapii, po drugie od tego to już byłby mały kroczek do seksu, = przerwanie terapii.

 

Rozumiem inne granice i charakter przytulania w relacjach kobieta - kobieta i innych nurtach psychoterapii, bardziej "humanistycznych", ale dalej ciężko mi to sobie wyobrazić jako istotny element terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barbieturan,

Zawsze lepiej jest na poczatku wybadać czy w tym nurcie jest możliwość przytulenia.

ale to sie nie ma nurtem! ponoc w psychodynamicznej nie ma dotyku, ja jestem witana i zegnana podaniem reki i czasem moge sie przytulic,

to kwestia indywidualna terapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie tego by terapeuta mnie przytulił. Dla mnie to jest jakieś chore. Nawet gdy wiem ze na mnie patrzy to czuję się nieswojo i nie chcę tego kontaktu bo to strasznie krępuje, zawstydza. Bałabym się wrócić na terapię gdyby tak zrobił ale wiem że tak nie zrobi- na szczęście nie mam takiego terapeuty co stosuje takie metody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie fantazje by was lekarz przytulal, dotykal? Dla mnie ten wątek jest naciągany i nie na miejscu. Jesli specjalista ma pomóc, to na takie zachowanie nie może być miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wera888, Nie uważam to za fantazję(no bynajmniej u siebie,bo nie wiem jak inni).

To coś,co uważam za miły przyjacielski gest. Fajnie by było doświadczyć tego od swojego T.,ale tylko "jednorazowo". Rzeczywiście,gdyby coś takiego zdarzało się na każdej wizycie to czułabym się trochę dziwnie :roll:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie fantazje by was lekarz przytulal, dotykal? Dla mnie ten wątek jest naciągany i nie na miejscu. Jesli specjalista ma pomóc, to na takie zachowanie nie może być miejsca.

Czemu naciągany? Każdy ma inne potrzeby, zapewne dużo wynika także z nurtu, w jakim terapeuta pracuje z pacjentem, z poruszanych problemów i tego, jak wygląda taka relacja. Ja też nie mam takiej potrzeby, jak pisałam ( od przytulania są inne osoby :mhm: ), ale ktoś może mieć ... być może osoba, która mało tego w życiu doświadczyła, czuje się samotna, nikomu niepotrzebna i sama rozmowa jej nie wystarcza :bezradny: Tak tylko gdybam, ale jak widać po wypowiedziach, część osób nie miałaby nic przeciwko ;)

 

A jestem ciekawy.Czy ktoś w Polsce miał kontakt seksualny z terapeutą czy też terapeutką ?

Nie załamuj mnie :hide:

 

Nawet jakby miał, to na pewno się przyzna :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×