Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to schizofrenia? - Wątek zbiorczy


llaux

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie

Czy początkowych stadiach choroby osoba na schizofrenię może widzieć, że coś się nią złego dzieje i sama się zgłosić do psychiatry? Nie którzy psychiatrzy mówią, że takie coś całkowicie wyklucza schizofrenię a jeszcze inni psychiatrzy mówią, że takie coś się zdarza ale rzadko. Na forach internetowych zdarzają się osoby, które podejrzewały u siebie schizofrenię i taką diagnozę dostawały. Ja sam u siebie podejrzewałem schizofrenię i ją mam.

 

Odpowiedź znanego psychiatry

W początkowym okresie choroby wiele osób, które odczuwają pierwsze objawy schizofrenii zgłasza sie do lekarza. Osoby te mają często poczucie że zmienił się ich sposób przeżywania, spostrzegania świata i są tym zaniepokojone. Dostrzegają różnice pomiędzy tym co odczuwają aktualnie (nowym sposobem przeżywania), a tym, jak czuły się przed wystąpieniem objawów. Na pewno nie jest tak, że zgłoszenie sie z objawami wstępnymi do psychiatry wyklucza schizofrenię.

 

Więc dlaczego jest taka rozbieżność zdań psychiatrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z ludźmi którzy doprowadzili do samobójstwa mojej byłej dziewczyny. Moja była dziewczyna śp Małgorzata Wujcicka, powiedziała mi że była gwałcona przez pedofila, razem z kilkoma jej koleżankami przez K.T i jego Brata. Opowiadała że miała nieprzyjemności typu, obelgi, wyzwiska, groźba zabójstwa ( w moim przypadku wygląda to podobnie ) tylko z tego powodu że zaczęła mówić kto ją zgwałcił i inne dziewczynki w Żyrardowie. Pewnego razu wracając z imprezy (już nie byliśmy razem) powiedziała że już nie może dłużej wytrzymać. Oczywiście pocieszaliśmy ją z moimi kolegami, którzy są teraz przeciwko mnie. Około tygodnia później powiesiła się u siebie w domu. W takim miasteczku jak Żyrardów od razu zawrzało, ale sprawa szybko przycichła i żyło mi się dobrze, dopuki nie zacząłem mówić o tym pedofilu. Na początku zaczęto szukać na mnie haków, typu ( homoseksualsta, donosiciel itp.) Kiedy już haki się znalazły, oczywiście fikcyjne, zaczęto mnie wkręcać ( już wiem co czuła śp Gośka ). Wkrętki polegały na doprowadzeniu mnie do stanu w którym będę chciał się zabić, jak to zrobili było w przypadku śp Gośki. Użyto w tym celu takich narzędzi jak NLP i szeroko rozumiana psychologia np. będąc w szkole, jedna osoba kotwiczyła mi sugestie ( pstryknięcie palcami = Ja popełniający samobójstwo przez powieszenie ) I na każdej przerwie w szkole, lekcji, podwórko ze znajomymi, ktoś ciągle pstrykał palcami i wiele wiele innych kotwic. Pod wpływam takiego programowania, za każdym razem kiedy słyszałem pstryk, pojawiał mi się obraz w głowie, nie muszę mówić jaki. Po pół rocznym praniu muzgu zacząłem mieć halucynacje ( myślałem że ktoś mnie ciągle obserwuje, podgląda, mam założone podsłuchy w domu, telewizor zaczynał do mnie gadać ), wtedy też zaczęły wypływać moje prywatne dane z mojego komputera, dosłownie wszystko, ( w tym momęcie też jestem szpiegowany ). Nie długo po tym, dowiedziałem się o problemch zdrowotnych, w związku z czym musiałem jechać do szpitala. I teraz wyobraź sobie, leże na oddziale z kroplówką a tu podchodzi gość i mówi : Marcin masz zassaną kroplówkę, poczekaj przebiję ci ją, i wyjmuję stalową żyłkę, i ciach przebija kroplówkę. Zaraz po tym inny współlokator zaczyna coś gadać o samobójstwie, a gość który przybijał mi kroplówkę wrzuca mi żyłkę do mojej szafki ( myślałem że to schiza, ale wszystko było materialne, najprawdziwsze ) Od razu poszedłem do ordynatora i poprosiłem wypis na życzenie( nawet nie zapytał się dlaczego się wypisuje ). Potem pojwaiła się nerwica serca i kolejne sugestie typu : wykończymy cię do końca. Myślałem że jak się wyprowadzę wszystko się jakoś ułoży, ale niestety ... Po pewnym czasie korzystania z internetu, zaczęły przychodzić do mnie pisane wiadomości z fragmentami mojej rozmowy przez skype (najprawdopodobniej doniósł na mnie jakiś znajomy z którym utrzymywałem kontakt.). Niedługo po tym moi nowi znajomi zaczęli mnie wkręcać, sugerując mi że już nie żyje itp. Znowu zaprogramowano mi "samobójstwo" na wiele sposobów. Po jakimś miesiącu czasu zacząłem mieć gorsze schizy niż wcześniej( np.czuje czasami jak ktoś mnie dotyka, mam złudzenie jak by mi się mózg wyłączał ). Niech ktoś mi powie co się stało z moją głową !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winterfresch20, Jak najszybciej psychiatra, odwiedź go. nikt nie wystawi Tobie diagnozy, ale nie wyglądają te Twoje objawy na coś drobiazgowego. Nie jest ciekawie.

Stałeś sie lękowy, a te lęki przyprawiaja Cię o obsesyjne myślenie o samobóstwie. Takie myślenie prześladowcze. Mogę polecić tylko psychiatrę. Musisz mu zaufać. Nie dopatrywać sie w działaniu psychiatry jakiegoś spisku. Bo doczytałam,że czujesz sie tak, jakby wszyscy byli przeciwko Tobie.

A jak jest naprawdę?

Odwiedź specjalistę!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powątpiewam, czy w ogóle występuje tu jakieś realne prześladowanie :-| .... miałam (niestety) okazję słuchać kilku schizofreników z typowymi objawami (lęk o własne życie, prześladowanie, namierzanie, trucie, grzebanie w głowie) i brzmi to dokładnie tak samo........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, też tak uważam. Bardziej chodzi mi o to, czy rozmawiał o tym z kimś bliskim, kto mógłby zabrać go do specjalisty... Samemu może być mu ciężko, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres "prześladowców".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa. Musisz poszukac specjalistycznej pomocy bo sam nie dasz rady. Pomysl komu mozesz zaufac i udajcie sie razem.

 

Wspolczuje Ci Twojej straty.

 

P.S. Prosze moderacje o usuniecie danych z pierwszego posta..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powątpiewam, czy w ogóle występuje tu jakieś realne prześladowanie :-| ....

linka tutaj są to po prostu omamy. Nie ma żadnego "pstrykania palcami" on wychwytuje te dźwięki i na swój własny (zaburzony) sposób odbiera przekonany co do realności swoich osądów.

 

winterfresch20 zgłoś się do psychiatry i opowiedz mu o swoich przemyśleniach on Ci pomoże, jeśli chcesz by to się skończyło. Cały czas piszesz o tym że jest to realne, że tak widzisz rzeczywistość, że ludzie są przeciwko Tobie, jednak na końcu dodajesz "co się stało z moją głową". Czyli zdajesz sobie sprawe że coś jest nie tak. Zgłoś się do psychiatry on Cie pokieruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u pani psychiatry i powiedziałem że mam taką sytuację. Wysłuchała mnie, zapytała się jak zdrowie, jak w domu i na tym skończyła ! Żadnej pomocy ! Dopóki nie miałem problemów z tymi ludźmi, którzy stoją za pedofilem, nie miałem żadnych urojeń itp. To że chcą mnie zabić, nie jest urojeniem, bo rozmawiałem z kilkoma znajomymi o mojej sytuacji i przyznali mi rację. Sami mnie namawiali żebym się wyprowadził. Ci ludzie są bezwzględnymi mordercami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie troche spokojnie i z innym podejściem do czlowieka.Zamiast pogratulowac i wstepnie opisac typ dzialania to wy od razy bez zastanowinia.Zglos sie do psychiatry,do psychiatry.

Wiem ze jestem tu nowy i jest to pierwszy post jaki wlasnie czytam ale wydaje mi sie a raczej jestem pszekonany ze w taki sposob w jaki pomogliście czlowiekowi to predzej bym zrobil cos glupiego niz zaakcceptowal rade chcący uzyskac wlasnie tutaj.

 

Pozdrawiam

Psychoanalityk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychoanalityk, jeśli jesteś prawdziwym psychoanalitykiem...to chyba nie masz za dużo czasu i za mało klientów ( co mnie specjalnie nie dziwi) :lol:

Przy tym co tu zostało opisane....jedyna rada - idź do psychiatry.

 

Miałeś w ogóle w życiu kontakt ze schizofrenikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,wiem co to schizofrenia.Objawy i skutki tez nie są mi obce.Tutaj czlowiek opisuje swoje problemy zali sie wie ze cos jest z nim nie tak pyta sie co sie z nim dzieje oczekuje jakiegos wsparcie rozmowy ewentualnych wyjasniej.Pewnie wie i nie raz slyszal ze musi isc do lekarza ale nie dlatego tu na tym forum nam o tym napisal zeby uslyszec poraz kolejny.Masz problem idz do psychiatry.

Modzie pewnie psychologia tez nie jest Ci obca i wiesz ze ludzie z problemamy tego typu wchodząc tutaj oczekuja czegos wiecej jak prostej odpowiedzi psychiatra,lekarz.

Nikogo nie urażając,na tym forum a w szczegolnosci modow to tylko moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam

Psychoanalityk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×