Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Roza00 napisał:

Ania, szczerze, to nie czuje. Mam takie napady gorąca. Ale taka temperaturę mam cały czas.... I to od 7 miesięcy (przynajmniej od 7 miesięcy o tym wiem). Ania zrobisz coś dla mnie, zmoerzysz temperaturę rtrciowym pod pachą? Haha :D

Róża ja juz wiele rzeczy robiłam, nawet ostatnio źrenice oglądam dla Zakazanej :D wiec mierzenie temperatury to nie problem.

Mam juz termometr pod pachą zwykły rtęciowy. Mierze pod lewa za chwile dam Ci znać. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytalam, ze wlasnie niektorzy tak mają. Nawet niektorzy mają bardzo niską temperature ale to jest u nich stale i jest ok.

Ja osobiscie, przy tej 37.3 mialam niestety dreszcze i bylo mi ciagle zimno (takie troche uczucie jak przed chorobą).

Edytowane przez nerwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie stanelo na napieciowych bolach głowy. Mam zrobic rezonans ale nie musi to byc w trybie pilnym, mowi ze nie mam guza.

Dzis znow glowa kuje w jednym miejscu ;(

O źrenicy mowilam (u niego akurat byly ok) terierdzi ze od guza to bylaby caly czas powiększona o to juz jest w bardzo zaawansowanym stadium ju jak prawie sie umiera. Chociaz za bardzo mnie nie uspokoil bo widze te zrenice i mnie ona martwi nadal.

 

Nie wiem czy isc na rezonansn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88  jak my zyjemy w takich nerwach, to napieciowe bole glowy są na porzadku dziennym. Ja jak sie troche zrelaksuje to mi ta glowa tez przechodzi.  Pewnie nie masz zandych leków uspokajajacych typu xanax? Bo wtedy moglabys wziac i sprawdzic, wtedy bys miala jasnosc, ze jak miesnie sa rozluznione to bol przechodzi.

A rezonans zlecają juz pewnie dla swietego spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 ale te zrenice moga byc od nerwicy albo mozna tak miec jesli różnica jest nie wielka.

---------------

Juz mnie pacha nie boli, tylko trochę jeszcze, dzis ja dotklam i tam jest milion kulek/groszkow, jakis podloznych, owalnych dlugosci 2 opuszkow palcow. Ja nie wiem jakim cudem nic nie wyszło na usg. Albo tam faktycznie nie dojechal głowicą albo ja mam juz cos z glowa i wszystko wyolbrzymiam co wymacam 😂😂 druga pacha jest raczej gladka, nawet jak cos wymacam to wydaje mi sie male/normalne

@Roza00 ja mysle, ze te stany podgoraczkowe to sie raczej czuje. Mnie za to wszystko drapie. A na nadgarstku cos mi wyszlo fioletowego mam nadzieje, ze to sinak. No paranoja juz z tym wszystkim. Poprostu mam skan w oczach, wszystko wypatrze ...

@zestresowana1990 a to dobrze, ze tez masz. Tak nagle zauważylam miedzy ta wysypka

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sobie sprawdzilam i mam 37.2 stopni na rteciowym ....... Czyli nie fajnie xD kolejny objaw zz do kompletu ..

Słuchajcie, ale czytam, ze przy nerwicy moze byc podniesiona tez temperatura :P w sumie jak sobie mierzyłam to tak się zdenerwowalam, ze mi az cisnienie skoczylo 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Ja pamietam jak kiedys robilam badania i sie strasznie stresowalam i mierzylam tez temp. przed - i tak to mialam normalna, a w czasie stresu przed badaniami - nagle stan podgoraczkowy - i to sie powtarzalo przed kazdymi badaniami🙂
Wiec stres moze wplywac doslownie na wszystko!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sluchajcie zbadalam o ok 20.00 ta temp pierwszy raz, udzielil mi sie nie zly stresik (jak zwykle u mnie przed badaniami), w pokoju do tego bylo duszno az mi sie po twarzy pot lał, serce waliło i wyszla temperatura 37.2, sprawdzilam po 15 min i mialam juz 37.4!! Zrobilam mocne ziola na uspokojenie wypilam 2 szklanki, zjadlam cos, do tego Validol do ssania i sprawdzilam o 22.00 i mam caly czas teraz 36.7!! .... Sprawdze jeszcze jutro z ciekawości o tej 20.00. Ponoc, ze najzwysza jest do 18.00 temperatura. W zz moga byc stany podgoraczkowe wieczorami, ale tzn ktora godzina dokladnie? Moze ja mam takie skoki? :( A malo wazne juz, nie mam juz sil do tego. Sprawdze jeszcze jutro z ciekawości i tyle i dam znac. Zreszta goraczki przy zz moze miec ok 30% reszta nie ;) Nie ma sensu sie na krecac jak i na to swedzenie, ktore wystepuje np w zaawansowanym stadium. A moze to poprostu od stresu mamy. Kto sobie w ogole mierzy temperaturę bez objawow, chyba tylko my 😜

A po ziolach zaraz jak wypilam sobie sprawdzilam i spadlo juz do 37.1 takze pewnie to stres

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 

Wiecie co? Walka z ta nerwica jest na prawde ciężka...ja od kilku dni czułam się powiedzmy w miarę lepiej tzn miałam trochę zajęć i trochę rzadziej biło mi serce szybko i nawet załatwiałam się w miarę normalnie choć na jasno (wybaczcie za te szczegóły ale znacie mój problem). I wczoraj na prawde miałam dobry dzien i nawet przez myśl przeszło mi...może powoli radzę sobie z nerwica? Pomyślałam sobie ze jutro juz bedzie w ogóle lepiej i ze chyba daje sobie radę. Ale oczywiście dzis wstałam i choc nie chciało mi się do toalety to przez głowę przeszła mi myśl ze na pewno zaraz mi się zachce, obym tylko nie miała biegunki oby mi serce szybko nie bilo no i długo nie trzeba było czekać. Od rana juz trzy razy się załatwiłam nie miałam biegunki ale nie było to zbyt normalne, do tego bardzo jasne i myśle sobie ze juz się nie stresowałam a objawy dalej mam. I wszystko wróciło, juz jestem nerwowa, juz mi słabo, serce wali zero powera w sobie :( 

Ehh ta walka z nerwica jest nierówna. Nerwica wraca sobie kiedy chce i nie mamy na to wpływu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie czerwone kropki jakby od uklucia igła na rękach, nogach i brzuchu. Najwięcej mam na rękach (masa). Ale mój tata też takie ma, tyle, że ogromną ilość na brzuchu. To wina słabych naczynek. Ja mam to od wielu lat, ale pojawiają się nowe. A naczynka pękają nawet na zbyt dużej ekspozycji na słońce. Gdyby to miało związek z chorobą, to miałabyś nieprawidłowa ilość płytek krwi i hemoglobiny w morfologii 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, przepraszam, ze wczoraj nie pisalam.

Pomimi wizytu u lekarZa glowa nadal boli i nie wiem jak sie pozbyc tego bolu. Caly czas nawracaja mi mysli o tej glowie. Dzis mnie boli w jednym miejscu (to nawet nie jest bol. Nawet nie umiem tego opisać)

A co do źrenicy to ogladalam zdj stare takie sprzed 10 lat nawet i cZasem widac ze ta źrenice jest większą ( ta sama co mnie niepokoi teraz). Trocje się uspokoilam.

Niestwty dziewczyny ja wam nie pomogę w Waszych dolegliwościach no nigdy nie przechodzilam tego (ewentualnie o jelitach mogę sie wypowiedziec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zestresowana1990 napisał:

Hej dziewczyny 🙂 

Wiecie co? Walka z ta nerwica jest na prawde ciężka...ja od kilku dni czułam się powiedzmy w miarę lepiej tzn miałam trochę zajęć i trochę rzadziej biło mi serce szybko i nawet załatwiałam się w miarę normalnie choć na jasno (wybaczcie za te szczegóły ale znacie mój problem). I wczoraj na prawde miałam dobry dzien i nawet przez myśl przeszło mi...może powoli radzę sobie z nerwica? Pomyślałam sobie ze jutro juz bedzie w ogóle lepiej i ze chyba daje sobie radę. Ale oczywiście dzis wstałam i choc nie chciało mi się do toalety to przez głowę przeszła mi myśl ze na pewno zaraz mi się zachce, obym tylko nie miała biegunki oby mi serce szybko nie bilo no i długo nie trzeba było czekać. Od rana juz trzy razy się załatwiłam nie miałam biegunki ale nie było to zbyt normalne, do tego bardzo jasne i myśle sobie ze juz się nie stresowałam a objawy dalej mam. I wszystko wróciło, juz jestem nerwowa, juz mi słabo, serce wali zero powera w sobie :( 

Ehh ta walka z nerwica jest nierówna. Nerwica wraca sobie kiedy chce i nie mamy na to wpływu :(

Mam identycznie. Ostatnie kilka dni nawet brzuch mnie nie bolal i bylo naprawde super, w pewnym momencie przemknela mi przez glowe mysl czego ja sie boje, to na pewno nic zlego i brzuch mnie juz nie boli. I co? Od wczoraj od nowa. Nie umiem ogarnac tego gowna, sorki za wyrazenie, ale taka jestem wkurzona na to wszystko, ze nie da sie tego opisac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze schudlam 6kg w 4 miesiące .... Tzn najpierw w miesiac jakies 3-4kg potem przez 2 miesiace waga stala albo szla w gore +/-1-2kg a w tym miesiącu znowu schudlam. Lacznie 6kg od początku. Nie wiem od czego bo ja w sumie mam bardzo duza nadwage i jestem na diecie, ale przez kilka miesięcy bylo bez zmian, waga stala w miejscu i 4 miesiace temu nagle cos sie ruszylo i zamiast sie cieszyc to ja znowu mam wkrętke 😕

Przy tych zz to sie chyba chudnie szybko i systematycznie? @Roza00 orientujesz sie moze cos w tym temacie?

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×