Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co ja jeszcze robilam swego czasu?

Jak cos mi dolegalo, to zapisywalam to - np. pisalam, ze mam zawroty glowy i boje sie ze to guz. Potem jak mi wieczorem (albo kolejnego dnia) przechodzilo, to dopisywalam, ze minelo kilka godzin, poszlam do prayc, wszystko przeszlo i jestem pelna energii.

I tak mi sie nagromadzilo tych karteczek, i potem jak mi cos dolegalo i sie balam, to je wyciagalam i czytalam - ze ok, ale juz z 10 razy mialam podobną sytuacje i wszystko przechodzilo, wiec to pewnie znow taka sama sytuacja i zaraz przejdzie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 u lekarza nie byłam... bolała mnie cały czas z różnym nasileniem, czasami cała głowa a czasami dziwny ucisk z tyłu, bałam się iść do lekarza, nie miałam innych objawów, dobrze się czułam tłumaczyłam sobie że to "tylko" nerwy, po pewnym czasie mineło, sama nie wiem kiedy gdzyż przestałam na to zwracać uwagę, ból nie był silny mogłam normalnie funkcjonować....u mnie w okolicy zmarła dziewczyna na raka mózgu, ból głowy miala tak bardzo silny i nagły że nie mogła oddychać, ciągle wymiotowała i traciła przytomność więc swój ból głowy mimo że trwał długi czas uznałam za niegroźny i faktycznie po pewnym czasie przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 dobrze, ze tak szybko wizyta, to juz bedzie z glowy! :)  Ja mysle, ze nawet jak Ci nie dalby skierowania, to przynajmniej jak wytlumaczy lekarz, ze jest wszystko ok, to tez inaczej, bo to jednak jakis autorytet. Moze powie, ze przy guzie wyglada to zupelnie inaczej itd. Wtylumaczy a Ty bedziesz spokojniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do mojej obecnej choroby którą mam nadzieję też tylko sobie wkręcam-> ziarnica...słyszeliście coś o typowych objawach? bardzo niepokoją mnie bóle nóg po kilku łykach alkoholu trwają 2-3 minuty i juz nie wracają i tak jest za każdym razem na początku picia... nie uznajcie mnie za jakąś alkoholiczkę po prostu jak się naczytałam o bólach poalkoholowych, to siadam otwiwram piwo i piję tylko po to żeby sprawdzić czy będe miała jakieś bóle. słyszałam że typowy jest ból węzłów chłonnych, ale nóg?? wiecie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zakazana88 napisał:

Tylko ten lekarz podobno wypisuje skierowania ;( 

A ja nie chce rezonansu.

Ja myśle ze on jak Cię zobaczy to odrazu powie ze to z nerwow te bóle takze nie byłabym taka pewna czy da skierowanie ale wiem jak się boisz, z jednej strony idziesz do lekarza ale z drugiej nie chcesz żeby skierował Cię na badania. Ja mam to samo w sierpniu idę do gastrologa ale modlę się tylko żeby nie chciał mnie skierować na gastroskopię i kolonoskopię :( boje się ze jak mnie zobaczy to powie ze wyglądam na chora albo ze moje objawy wyglądają na raka jelita :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zestresowana1990 napisał:

Ja myśle ze on jak Cię zobaczy to odrazu powie ze to z nerwow te bóle takze nie byłabym taka pewna czy da skierowanie ale wiem jak się boisz, z jednej strony idziesz do lekarza ale z drugiej nie chcesz żeby skierował Cię na badania. Ja mam to samo w sierpniu idę do gastrologa ale modlę się tylko żeby nie chciał mnie skierować na gastroskopię i kolonoskopię :( boje się ze jak mnie zobaczy to powie ze wyglądam na chora albo ze moje objawy wyglądają na raka jelita :(

No ja sie u niego napewno rozplacze.takze moze stwierdzić, ze to nerwica sama jiz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kobra123 napisał:

a co do mojej obecnej choroby którą mam nadzieję też tylko sobie wkręcam-> ziarnica...słyszeliście coś o typowych objawach? bardzo niepokoją mnie bóle nóg po kilku łykach alkoholu trwają 2-3 minuty i juz nie wracają i tak jest za każdym razem na początku picia... nie uznajcie mnie za jakąś alkoholiczkę po prostu jak się naczytałam o bólach poalkoholowych, to siadam otwiwram piwo i piję tylko po to żeby sprawdzić czy będe miała jakieś bóle. słyszałam że typowy jest ból węzłów chłonnych, ale nóg?? wiecie cos na ten temat?

Ja tez nic nie słyszałam o bolu nóg przy zz a uwierz ze tez swego czasu myślałam ze mam chłoniaka / białaczkę i tez ciagle sprawdzałam czy się nie pocę czy mam wezly i czy po alkoholu nie boli mnie w mostku bo wyczytałam o takich bólach ale o bólach nóg nigdy. Zreszta jakby Cię bolało to byłoby nie do wytrzymania a to ze dwie minuty pobola Cię nogi kochana to na bank nie zwiastuje choroby :D 

mnie po albo boli żołądek, jelita o boje się ze to od raka jelita ale Twoje objawy...chciałabym mieć uwierz 🙂

Edytowane przez zestresowana1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zakazana88 napisał:

No ja sie u niego napewno rozplacze.takze moze stwierdzić, ze to nerwica sama jiz nie wiem.

Idź do lekarza trochę Cię to uspokoi chociaż uważam ze dopóki nie zrobisz rezonansu to nie odpuścisz, za bardzo się wkrecilas. Musiałabyś czarno na białym mieć dowód ze nic Ci w głowie nie siedzi ja mam to samo. Pójdę do gastro ale bez kolonoskopii on i tak nic nie zobaczy i skąd bedzie wiedział czy nie mam guza w jelitach :( 

Edytowane przez zestresowana1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zestresowana1990 napisał:

Idź do lekarza trochę Cię to uspokoi chociaż uważam ze dopóki nie zrobisz rezonansu to nie odpuścisz, za bardzo się wkrecilas. Musiałabyś czarno na białym mieć dowód ze nic Ci w głowie nie siedzi ja mam to samo. Pójdę do gastro ale bez kolonoskopii on i tak nic nie zobaczy i skąd bedzie wiedział czy nie mam guza w jelitach :( 

Nie pójdę napewno na rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nerwa napisał:

to jest u nas paradoks 🙂 Strach przed chorobą, a jednoczesnie niechec do badan...

Najlepiej gdybysy mialy takiego podrecznego lekarza, ktory zawsze w kazdym momencie by uspokoil, powiedzila, ze to nic takiego, wszystko dobrze i juz ;) 

To by było wspaniałe!!! Albo mieć w domu Usg, sprzęt do robienia morfologi i kolonoskopii😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zestresowana1990 napisał:

To by było wspaniałe!!! Albo mieć w domu Usg, sprzęt do robienia morfologi i kolonoskopii😂

Ja już sprawdzalam nawet ceny!!!!!!!!!!!!! :)))))) To jest moje marzenie!

Poki co mam tylko:
- cisnieniomierz
- glukometr
- termometr ;)
- waga

Torche malo :-/ Chcialam kupic jeszcze pulsoksymetr (jak mialam akcje z dusznosciami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Ja tez nic nie słyszałam o bolu nóg przy zz a uwierz ze tez swego czasu myślałam ze mam chłoniaka / białaczkę i tez ciagle sprawdzałam czy się nie pocę czy mam wezly i czy po alkoholu nie boli mnie w mostku bo wyczytałam o takich bólach ale o bólach nóg nigdy. Zreszta jakby Cię bolało to byłoby nie do wytrzymania a to ze dwie minuty pobola Cię nogi kochana to na bank nie zwiastuje choroby :D 

mnie po albo boli żołądek, jelita o boje się ze to od raka jelita ale Twoje objawy...chciałabym mieć uwierz 🙂

dziekuję za odpowiedź...macie podobnie więc pewnie mnie rozumiecie, po prostu się boję a przez to czytanie w Internecie nakręcam się jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nerwa napisał:

Ja już sprawdzalam nawet ceny!!!!!!!!!!!!! :)))))) To jest moje marzenie!

Poki co mam tylko:
- cisnieniomierz
- glukometr
- termometr ;)
- waga

Torche malo 😕 Chcialam kupic jeszcze pulsoksymetr (jak mialam akcje z dusznosciami)

Nerwa to Ty i tak jesteś dobrze wyposażona 😁 ja jeszcze cukier mierze u rodziców bo tata ma taki sprzęt i się wystraszyłam bo po obiedzie miałam 168 cukru i przestraszyłam się ze mam cukrzyce od chorej trzustki 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zestresowana1990 napisał:

A dlaczego?? Na kolono jednak poszłaś a ja wiem ze bym nie poszła 🙂 

Tego mie potrafię sobie wyłączyć, bo tamto badanie chcialam a tego nie. Moze dlatego, ze z jelit jeszcze mozna wyjsc a jak sie ma guza w glowie to jiz raczej nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zestresowana1990  ja mam jeszcze tak, ze jak jestem glodna to mi momentalnie slabo, wiec podejrzewalam ze mam silne spadki cukru i od tego taki stan. Zakupilam glukometr i mierzylam, ale okazalo sie, ze spadków wcale nie mam. Ale jak czasem czuje sie kiepsko, to mierze sobie cukier kontrolnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nerwa napisał:

@zestresowana1990  ja mam jeszcze tak, ze jak jestem glodna to mi momentalnie slabo, wiec podejrzewalam ze mam silne spadki cukru i od tego taki stan. Zakupilam glukometr i mierzylam, ale okazalo sie, ze spadków wcale nie mam. Ale jak czasem czuje sie kiepsko, to mierze sobie cukier kontrolnie ;)

A to ja mam to samo, aż mi się rece trzęsą od głodu :D A jak się dzis czujesz? Masz „spadek mocy”? Ja jestem w pracy i ledwo nogami przebieram 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nerwa napisał:

@zestresowana1990  ja mam jeszcze tak, ze jak jestem glodna to mi momentalnie slabo, wiec podejrzewalam ze mam silne spadki cukru i od tego taki stan. Zakupilam glukometr i mierzylam, ale okazalo sie, ze spadków wcale nie mam. Ale jak czasem czuje sie kiepsko, to mierze sobie cukier kontrolnie ;)

A to ja mam to samo, aż mi się rece trzęsą od głodu :D A jak się dzis czujesz? Masz „spadek mocy”? Ja jestem w pracy i ledwo nogami przebieram 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×