Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Zakazana, sama widzisz...w nocy nic Ci nie jest. Guz mózgu objawia sie okropnymi bólami głowy, czy to w dzien czy w nocy. Twoje ewidentnie są na tle nerwowym. Przecież jakbys miala guza mózgu to nie dawalby o sobie znać tylko w dzień 🙂 a powiedz, Ty juz od jakiegos czasu chyba korzystasz z porad psychologa tak? Dają Ci coś te wizyty? Czy uwazasz, ze to jest pomocne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zestresowana1990 napisał:

Zakazana, sama widzisz...w nocy nic Ci nie jest. Guz mózgu objawia sie okropnymi bólami głowy, czy to w dzien czy w nocy. Twoje ewidentnie są na tle nerwowym. Przecież jakbys miala guza mózgu to nie dawalby o sobie znać tylko w dzień 🙂 a powiedz, Ty juz od jakiegos czasu chyba korzystasz z porad psychologa tak? Dają Ci coś te wizyty? Czy uwazasz, ze to jest pomocne? 

Wiesz co jutro ide a tak to dawno nie bylam bo bylo w porzadku, zawsze sie jej troche wygadam i jest lżej.

Tak sie boje ze to nie na tle nerwowym a nie chce znow biegac po lekarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazana, zobacz, jeszcze z miesiąc temu pamietasz jak pisalas, ze masz rewolucje jelitowe i że na pewno masz raka jelita. Robilas kolonoskopie, wszystko wyszło dobrze, miałaś troche spokoju a teraz masz kolejną chorobę spowodowana nerwicą. Gdybyś poszla zrobic tomografie głowy, wyszloby ze nic tam nie masz to po jakimś czasie pewnie znów cos innego bys sobie znalazła. Ja ostatnio przez jakies ok dwa tygodnie czulam taki wewnętrzny spokój. I nawet załatwialam się w miarę normalnie. Ale pare dni temu wszystko wróciło,ten cały stres a wraz z nim biegunki i rewolucje. I te ciągle zle myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roza00 napisał:

Mam juz wyniki krwi. Idealne.. Ani jednego parametru poza norma.. Wszystko wyposrodkowane. 

 

Skóra mnie tak swędzi, że masakra!!!! Już nie wiem, co mam ze sobą zrobić. 

Róża, no widzisz!!! Powinnaś się cieszyc!!! 🙂 masz czarno na białym wykazane, ze jesteś zdrowa. Co ja mam powiedziec, ja na żadne wyniki jeszcze nie poszłam. Oprocz usg piersi, które z jelitami nie wiele ma wspólnego 🙂 Ty jestes przebadana na wszystkie strony. Nie zamartwiaj sie tak, po prostu uwierz w to, ze jesteś zdrowa bo masz do tego podstawy. Wyniki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle głowy też przechodziłam,ale zawroty miałam takie że jak się budziłam rano to jak wstawałam z łóżka zdarzało mi się przewrócić.Mi neurolog przepisała tabletki na ból głowy też nie pomagały,miałam straszny ucisk na czole,i kark też mnie bolał,dopiero po tomografi się uspokoiło i wszystko przeszło jak ręką odjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zakazana88 napisał:

Sama nie wiem co mam myśleć o tych bolach, w internecie nie czytam bo sie zacznue znow. Tylko kiedy ten bol glowy minie?

Ja myślę, że ten ból minie tak samo naturalnie jak minęły Twoje problemy z jelitami. Pewnie jeszcze troche Cie pomeczy ale przyjdzie taki dzien,kiedy nawet nie będziesz pamiętała, ze cos Cie bolalo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roza wiadomo bylo, ze tak bedzie 🙂

Zestresowana ja tez nie jestem przebadana :(. 

Zakazana to bedzie trwalo dopoki bedziesz sie na tym skupiac, przejdzie Ci tak jak z jelitami, albo tak sie nakrecisz, ze polecisz na tomograf albo wkrecisz sie w cos innego, tak to dziala :(. Dopoki bedziesz sie zastanawiac kiedy Ci przejdzie to Ci nie przejdzie :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, biedronka napisał:

Roza wiadomo bylo, ze tak bedzie 🙂

Zestresowana ja tez nie jestem przebadana :(. 

Zakazana to bedzie trwalo dopoki bedziesz sie na tym skupiac, przejdzie Ci tak jak z jelitami, albo tak sie nakrecisz, ze polecisz na tomograf albo wkrecisz sie w cos innego, tak to dziala :(. Dopoki bedziesz sie zastanawiac kiedy Ci przejdzie to Ci nie przejdzie :(

 

Wiesz co Biedronka? Tak sobie myślę, ze my tu wszyscy nadajemy się na psychologów. Jeden drugiego pociesza :D ja jestem przekonana, ze nic Wam nie jest, że wszystkie Wasze objawy to nerwica ale sama za nic nie umiem sobie ze sobą poradzić. Czasem to juz mnie nawet śmieszy, ze umiem tłumaczyć innym, zeby uwierzyli, ze wszystko jest w porządku itd ale sobie nie umiem pomóc i tez nie przyjmuje do wiadomości, ze jestem zdrowa. To okropne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zakazana88 napisał:

no wydaje mi sieb ze tylko w dzien, chociaz nie wiem jak sie przebudze w nocy czy mnie boli.

Zakazana, gdybyś miała jakiegos guza mózgu, to na pewno tak by Cie glowa bolała, ze pamiętała bys ze w nocy po przebudzeniu dopadł Cie ból. A Ty po prostu spisz i w tym momencie nic Ci nie dolega 🙂 budzisz sie i zaczyna Cie boleć, bo w podświadomości wiesz, ze tak bylo wczoraj to i dzis na pewno bedzie to samo. To tak, jak z tymi jelitami. Ja pierwsze co robie po przebudzeniu, to mysle czy bedzie mnie bolał brzuch i czy pojde do toalety z biegunka, wstaje i musze leciec na kibelek bo z gory zalozylam, ze tak będzie. Akurat staram sie myśleć racjonalnie, bo dostalam opierdziel od męża, że znów wymyslam itp itd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to jakis hipochondryk w necie opisal 🙂

Prawie każdy hipochondryk:...
1.Boi się, że mając diagnozę śmiertelnej straci sens życia i zawiedzie bliskich.
2.Boi się śmiertelnej diagnozy a raczej jej potwierdzenia u lekarza jednocześnie wierząc, że lekarz takie choroby wykluczy (takie rozszczepienie oczekiwań)
3.Szukając w sieci objawów również doznaje rozszczepienia oczekiwań, bo szuka z dwóch przyczyn: pierwsza żeby sprawdzić w jaki sposób choroba się manifestuje i porównać. Drugi by znaleźć cokolwiek, co tą chorobę wykluczy.
4.Godzinami potrafi przetrząsać sieć w poszukiwaniach, wchodząc na coraz to obszerniejsze strony medyczne, fora, witryny (również obcojęzyczne)
5.Zna większość ciężkich chorób fizycznych a zwłaszcza, specjalizuje się w nowotworowych i neurologicznych
6.Przynajmniej raz w życiu obawiał się guza mózgu, mając przy tym komplet objawów neurologicznych (tinnitusy, oczopląs, paraliże, parestezje i oczywiście różne, przewlekłe bóle głowy)
7.Przynajmniej raz w życiu spanikował na tyle, by znaleźć się na oddziale ratunkowym szpitala
8.Często robi badania, b. często specjalistyczne, gdyż w zwyczajną morfologię z OB już nie wierzy.
9.Nagminnie pobolewa go serce, czasem doznaje tachykardii
10.Czasem zapomina o danej chorobie i cieszy się życiem jednak kiedy sobie przypomni, wpada w wielkiego doła
11.Ma natręctwa. Czasem b. dziwaczne. Godzinami potrafi stać przy lustrze, szukać w sobie objawów, oglądać się, badać itp.
12.Przy każdej przerabianej chorobie mówi sobie: „to już ostatni raz
13.Przy każdej przerabianej chorobie myśli sobie: „tym razem to na pewno prawda
14.Nie potrafi zrozumieć i uwierzyć w somatyzację
15.Wytwarza w sobie wszystkie możliwe objawy różnorakich chorób nie wierząc, że je wytwarza
16.Doznaje bólów w narządach nieunerwionych (wątroba, „mózg, śledziona etc.)
17.Uwielbia wiecznie informować wszystkich naokoło o swojej „chorobie (bardzo natrętnie)
18.Ma potężną wiedzę medyczną ale wybiórczą.
19.Średnio raz na rok przeżywa kryzys panikę kilkudniową, z totalnym zrezygnowaniem, wycofaniem, depresją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, biedronka napisał:

Zestresowana mam to samo, innym tlumacze, malo tego, jestem pewna, ze Wasze objawy to nerwica, a co do siebie to jestem przekonanana, ze moj przypadek jest inny :(

Ehh i to jest to...ale bardzo mi brakowało tego forum, tez co chwile zagladalas? Ja tylko tu mogę się wygadac i wiem, ze nikt mnie nie opieprzy za to, co mówię, czego sie boje...ze tylko tu można wylać z siebie wszystkie te zle mysli i obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Ehh i to jest to...ale bardzo mi brakowało tego forum, tez co chwile zagladalas? Ja tylko tu mogę się wygadac i wiem, ze nikt mnie nie opieprzy za to, co mówię, czego sie boje...ze tylko tu można wylać z siebie wszystkie te zle mysli i obawy.

Codziennie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak spowiedż tak wygląda to forum ,ludzie tu opowiadają o swoich najbardziej osobistych sprawach,czego gdzie indziej nikt by sie nie odważyl powiedzieć -to co tu sie mówi,

w normalnym życiu wszyscy są twardzi ,niby tacy bez emocji,nikt nic nie okazuje,a tak naprawde to kazdy ma ten swój wewnętrzny świat,wszystko tu wychodzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miała takie badania jak Róża porobione to bym była spokojna całkowicie...Ja powinnam zrobic RTG klatki ale sie boje strasznie. Juz jak badałam sobie krew to sie trzesłam i mi chłopak musiał wyniki sprawdzac. A na usg jak byłam to myslałam ze zemdleje, na dodatek tak sie spociłam z tego stresu ze az mi potem głupio było. To rtg mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zakazana88 napisał:

Jaa tez codziennie zagladalam nie migac sie doczekac kiedy sie Was poradze, ale nikt konkretni0e chyba nie mial tak jak ja ;(

Kochana, moze nikt konkretnie tak samo jak Ty nie miał ale ja tez mialam np straszne bóle w skroniach jak sie denwrwowalam.

Ale podam Ci inny przyklad, zupelnie zapomniałam o tym napisać

Szwagierka mojej siostry tez ma nerwice. Jednak za nim sie o niej dowiedziala, miala okropne bóle glowy, karku, zawroty glowy do tego stopnia, ze w nocy jak wstawala to potrafiła sie przewrocic. Trwalo to dość dlugo. W końcu poszła na tomografie. Prywatnie. Ja juz mialam wizje ze na.pewno ma guza w mózgu, no bo skoro takie miala bóle to wiesz...okazalo sie, ze nic w glowie nie ma, ze to nerwy. Przeszło, oczywiście od czasu do czasu ma jeszcze te bóle glowy ale wszystko jest w jak najlepszym porządku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×