Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zestresowana1990 napisał:

Kochana, moze nikt konkretnie tak samo jak Ty nie miał ale ja tez mialam np straszne bóle w skroniach jak sie denwrwowalam.

Ale podam Ci inny przyklad, zupelnie zapomniałam o tym napisać

Szwagierka mojej siostry tez ma nerwice. Jednak za nim sie o niej dowiedziala, miala okropne bóle glowy, karku, zawroty glowy do tego stopnia, ze w nocy jak wstawala to potrafiła sie przewrocic. Trwalo to dość dlugo. W końcu poszła na tomografie. Prywatnie. Ja juz mialam wizje ze na.pewno ma guza w mózgu, no bo skoro takie miala bóle to wiesz...okazalo sie, ze nic w glowie nie ma, ze to nerwy. Przeszło, oczywiście od czasu do czasu ma jeszcze te bóle glowy ale wszystko jest w jak najlepszym porządku:)

tak rozumiem tylko u kogos moze tsk byc a u mnie inaczej. Mam teraz taka myśl,ze  skupialam sie na jelital w ktorych nic nie bylo a moze zapomnialam o glowie a tam juz cos sie działo.

Eeh nie wiem jak  przez to przebrnąć czy samo minie. 

Bral ktos z Was tabletki przeciwlekowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zakazana88 napisał:

tak rozumiem tylko u kogos moze tsk byc a u mnie inaczej. Mam teraz taka myśl,ze  skupialam sie na jelital w ktorych nic nie bylo a moze zapomnialam o glowie a tam juz cos sie działo.

Eeh nie wiem jak  przez to przebrnąć czy samo minie. 

Bral ktos z Was tabletki przeciwlekowe?

Klasyczna hipochondria, klasyczna. Samo nie minie, wiem po sobie, to sie potem ciagnie latami, wlasnie maz mi kolejne kazanie walnal, ze powtarzam ten sam dokladnie schemat od lat, ja tego nawet tak nie widzialam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, biedronka napisał:

Klasyczna hipochondria, klasyczna. Samo nie minie, wiem po sobie, to sie potem ciagnie latami, wlasnie maz mi kolejne kazanie walnal, ze powtarzam ten sam dokladnie schemat od lat, ja tego nawet tak nie widzialam :(

Ja dopiero 2 raz, pierwsza moja schiza z jelitami. Po nich byl jeszcze ginekolog i usg piersi ale to szybko poszlo bez wiekszych nerwow a ten bol glowy to nie wiem jak minie.

Pamietam kilka lat temu jak dojrzalam u siebie rozstepy to prawie pipadlam w depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Biedronka, przepraszam, ze pytam ale...czy Ty masz same biegunki? Czy zdarzają Ci się też normalne wyproznienia? Ja to mam różnie, a to biegunka, a to same bobki...odbarwione na jasno. Dziwnie tak 😕

Ja do czasu kolonoskopi mialam same biegunki, czasem cienkie stolce a teraz juz normalne sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Issaa, ja też po każdym badaniu myślę, że się uspokoje, ale niestety, jestem spokojna parę minut, w porywach parę godzin i wszystko wraca. Teraz np jestem zła, że nie zrobiłam crp. I już mam jazdy, że dobra morfologia o niczym nie świadczy... I ten uporczywy świąd. I te siniaki, których jest coraz więcej. Mam jakąś obsesję na punkcie tego chłoniaka. A wszystko przez to, że się naczytalam, że komuś tam rtg nie wykrylo nic, a tomograf wykazał guza w płucach itp. Te wszystkie niesamowite historie wypruly mi mózg i zdolność do realistyczego myślenia. Moja przyjaciółka ostatnio mi powiedziała, że jak tak słuchała o moich jazdach z węzłami to i sama zaczęła się macac. Oczywiście znalazła. Ale mówi o tym ze śmiechem. A ja patrzę na nią jak na wariatke, jak to możliwe, że ona się tym w ogóle nie przejmuje. 

 

Zakazana, mnie głowa też często boli, jestem też nieszczęśliwa posiadaczka migren, które wylaczaja mnie z życia na 3 dni przy atakach. Nigdy nie pomyślałam, że mogę mieć guza mózgu. I zapewniam Cię, że Ty też go nie masz. Objawy guza mózgu są specyficzne. Ból jest nie do wytrzymania, wybudza w nocy. To na pewno przez nerwice. 

Dziewczyny, ja też ciągle zagladalam na forum i dostawałam szału, jak widziałam te ciągłe przesunięcia dat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Issaa, ja też po każdym badaniu myślę, że się uspokoje, ale niestety, jestem spokojna parę minut, w porywach parę godzin i wszystko wraca. Teraz np jestem zła, że nie zrobiłam crp. I już mam jazdy, że dobra morfologia o niczym nie świadczy... I ten uporczywy świąd. I te siniaki, których jest coraz więcej. Mam jakąś obsesję na punkcie tego chłoniaka. A wszystko przez to, że się naczytalam, że komuś tam rtg nie wykrylo nic, a tomograf wykazał guza w płucach itp. Te wszystkie niesamowite historie wypruly mi mózg i zdolność do realistyczego myślenia. Moja przyjaciółka ostatnio mi powiedziała, że jak tak słuchała o moich jazdach z węzłami to i sama zaczęła się macac. Oczywiście znalazła. Ale mówi o tym ze śmiechem. A ja patrzę na nią jak na wariatke, jak to możliwe, że ona się tym w ogóle nie przejmuje. 

 

Zakazana, mnie głowa też często boli, jestem też nieszczęśliwa posiadaczka migren, które wylaczaja mnie z życia na 3 dni przy atakach. Nigdy nie pomyślałam, że mogę mieć guza mózgu. I zapewniam Cię, że Ty też go nie masz. Objawy guza mózgu są specyficzne. Ból jest nie do wytrzymania, wybudza w nocy. To na pewno przez nerwice. 

Dziewczyny, ja też ciągle zagladalam na forum i dostawałam szału, jak widziałam te ciągłe przesunięcia dat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roza00 napisał:

Zakazana, mnie głowa też często boli, jestem też nieszczęśliwa posiadaczka migren, które wylaczaja mnie z życia na 3 dni przy atakach. Nigdy nie pomyślałam, że mogę mieć guza mózgu. I zapewniam Cię, że Ty też go nie masz. Objawy guza mózgu są specyficzne. Ból jest nie do wytrzymania, wybudza w nocy. To na pewno przez nerwice. 

 

Tylko mnie wczesniej glowa bardzo rzadko bolala. 

A teraz to taki dziwny bol i od 2 tyg w ogole nie przechodzi, nawet po lekach. Chociaz w sobote bo kilku drinkach nie czulam go moze sie wyluzowalam ale od rano niedzieli znow to samo. Boli na czubku glowy i z tylu.

To jak przezwyciezyc ten bol glowy bo nie chce znow po lekarzach chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

Biedronka, przepraszam, ze pytam ale...czy Ty masz same biegunki? Czy zdarzają Ci się też normalne wyproznienia? Ja to mam różnie, a to biegunka, a to same bobki...odbarwione na jasno. Dziwnie tak 😕

U mnie pelna gama, biegunki albo luzniejsze stolce albo cienkie, czasem normalne, ale to rzadko. 

Roza Ty w ciazy jestes, to nie jest normalny stan, wyniki moga byc wtedy troche inne niz normalnie, zreszta to nie sa duze przesuniecia, naprawde sie wykonczysz.

Zakazana, ale tak nerwica dziala, wykluczysz jedno to ona atakuje gdzie indziej i dopoki nie uwierzysz, ze to tylko nerwica i nie olejesz tego bolu to sie go nie pozbedziesz. Nic Ci nie jest, to widac jak na dloni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roza a jakiej wielkosci masz wezly i gdzie? Mnie najbardziej martwi ta kulka na szyi...ona ma wymiary 1,3x0,4cm i mi sie wydaje ogromna. Poza tym jak odchyle glowe to wystaje :( przprzepaszam ze tak mecze. A co do tych badan to po usg tez wyszlam szczesliwa a na drugi dzien od nowa jazda bo na forum na z ktos napisal ze mu usg nic nie wykazalo. Ale Ty mualas tyle badan ze niemozliwe zebys byla chora. Gdzies by cos wyszlo na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Issaa ja mam węzły w okolicach węzłów żuchwy po obu stronach 24mm w osi długiej. Przy miesniu MOS też mam 1cm. I mam na samym dole szyi, dla mnie nadobojczykowy, dla lekarzy dolny szyjny 1cm. Pod obojczykiem miałam też 1cm. I w pachwinach 2cm. Także mam węzły wszędzie. Ja też się naczytalam, że usg było prawidłowe, lekarze uspokajali, krew w porządku, crp i ob ok, rtg czyste, a potem na tomografii guz i węzły w płucach, po wycięciu diagnoza chloniak. Jak czytałam o ludziach diagnozowanych 2 lata i lekarzach wkrecajacych im nerwice, to mi ręce opadły. 

 

I teraz jeszcze ta morfologia, a tak się cieszyłam, że w normie. Byłam pewna, że ręczny też będzie wzorowy, a tu proszę... Mam dość :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, biedronka napisał:

 

Zakazana, ale tak nerwica dziala, wykluczysz jedno to ona atakuje gdzie indziej i dopoki nie uwierzysz, ze to tylko nerwica i nie olejesz tego bolu to sie go nie pozbedziesz. Nic Ci nie jest, to widac jak na dloni.

 

Tylko jak w to uwierzyc? Jak boli..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roza00 napisał:

Biedronka, ale ja nie jestem chora :(

Wcale nie musisz czuc sie chora, zeby miec infekcje, to moze byc jakas pierdola po prostu. A w tych chorobach te parametry moze i sa ponad norme, ale nie tylko te, tych odchylen jest wiecej, a nie TYLKO lekko podwyzszone limfocyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka, staram się uspokoić, ale mi nie wychodzi. Powtórzę za jakiś czas. Rano codziennie boli mnie gardło. Więc może od tego te limfocyty. Wartość bezwzględna jest w normie, tak samo monocyty. A gdyby były jakieś dziwne formy to chyba by to napisali prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roza, ogolnie to ja na szyi tez mam wyczuwalne jeszcze dwa malutkie, jeden tez na dole szyi chyba 0,7x0,2mm z tego co pamietam, ale sie nim jakos nie przejmuje, bo go nie widac chociaz. A to cholerstwo jedne po lewej stronie na karku mi odstaje :( w pachwinach to mam takie waleczki symetryczne dlugie i cienkie, to tez wezly bo mi sprawdzala lekarka na usg. Pociesza mnie jedynie ze wszystkie sa miekkie i przesuwalne, chociaz i o tym pisali ze niektorzy takie mieli i wiadomo co...

Edytowane przez Issaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roza00 napisał:

To jest nie do wytrzymania!!!! 

Ja dokladnie 12 czy 13 lat temu mialam w rozmazie jakies metamielocyty czy cos takiego, do tego OB 16, wtedy wlasnie zaczela sie moja hipochondria :(. Oczywiscie naczytalam sie, ze takie mlode formy leukocytow pojawiaja sie przy bialaczce, kilka miesiecy przeplakanych, sterta badan (w zadnych kolejnych sie juz nie pojawily), lekarz co chwile, bylam pewna, ze umieram, nie wiem skad to sie wzielo, ale bialaczki jak widac nie mialam ;). Wiec tak, w rozmazie masz oprocz tych 4 parametrow jeszcze inne, jakies mielocyty, metamielocyty i 2 inne, nie pamietam w tej chwili nazw. Ty tego nie masz.

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×