Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dziś znów trzepalo chyba po sertralinie, lęk się cały czas utrzymuje, muszę benzo poprawiać. Dziś ósma tableta 50mg, już powinienem na setkę wskakiwac, ale lęki by mnie chyba pozamiatały na wyższej dawce. :shock: muszę jednak dać się 50tce rozkręcić. Otumania mnie przez zwiększone lęki ten lek, ale liczę na poprawę po zaadaptowaniu się substancji. Teraz jednak boję się "zalewu" serotoniny, że mnie zmuli, spaczy, odczlowieczy. Mam nadzieję na poprawę, ale boję się jej. Bez sensu, nie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś znów trzepalo chyba po sertralinie, lęk się cały czas utrzymuje, muszę benzo poprawiać. Dziś ósma tableta 50mg, już powinienem na setkę wskakiwac, ale lęki by mnie chyba pozamiatały na wyższej dawce. :shock: muszę jednak dać się 50tce rozkręcić. Otumania mnie przez zwiększone lęki ten lek, ale liczę na poprawę po zaadaptowaniu się substancji. Teraz jednak boję się "zalewu" serotoniny, że mnie zmuli, spaczy, odczlowieczy. Mam nadzieję na poprawę, ale boję się jej. Bez sensu, nie? :?

 

Ja w sumie dlatego boję się brać leków. Ja mam sympramol którego regularnie nie biorę bo jak wziełam to właśnie za jakiś czas byłam tak śpiąca że padałam na 3-4 godziny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się zorientować czy zmagacie się z podobnymi problemami i proszę o jakąkolwiek odpowiedź z Waszej strony.

Otóż mam zdiagnozowaną nerwicę lekową. Bywają lepsze i gorsze okresy. Jednak od listopada mam bardzo uporczywy objaw, który po prostu przyprawia mnie o najgorsze myśli.

Konkretnie chodzi mi o męty w oku, w prawym oku, tzn. pojawiają się zawsze w polu widzenia prawego oka. Są przeróżne, jasne, ciemne, pojedyńcze, niekiedy jest ich wiele. Są zawsze - niezależnie czy leże, czy wstaje, czy się budzę (wtedy też są) czy stoję, czy siedzę. Do tego dochodzą: śnieg optyczny, trzęsienie obrazu, migotanie obrazu, jak przewracam szybko oczami, to jakby obraz mi zostawał. Miałam badania dna oka, wszystko ok, usg dopplerowskie - też wszystko w porządku, kardiologicznie niby też ok, choć odczuwam jakby kołotania serce i puls też mam w okolicach 100, dręczą mnie także napady tachykardii, wtedy puls sięga 150. Do tego bóle głowy.. no i duszności, to się ciągnie praktycznie od zawsze... Krtg kręgosłupa szyjnego wskazało na lordozę szyjną, dyskopatie wielopoziomową. Ja oczywiście jestem pewna i starsznie się obawiam, że mam guza mózgu i to on uciska mi na nerw wzrokowy. Tomograf głowy mam dopiero za 2 tyg. Strasznie sie boję. Ostatnio miałam sporo stresu. Jedna te męty przyprawiają mnie o najgorsze myśli... Nie wiem, czy możliwie, że nerwica aż do tego stopnia doprowadziła i zdominowała moje zdrowie... Proszę o Wasze doświadczenia z widzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna126 - mety w oku mają różne przyczyny, najczęściej jest to po prostu degeneracja ciała szklistego. Możliwe są także np. wysięki krwi, ale skoro byłaś u okulisty to też nie to. Inne objawy że strony oczu to może być nerwica związana ze stresem z powodu tych mętów. Niestety nie da się ich wyleczyć (coś laserem robią chyba tylko na to) i trzeba się do nich przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu z tymi zawrotam głowy.... ja już nie wiem cały tydzień było było w miarę, nawet w pracy ok, dzisiaj wolne , poszłam do galerii zawroty od początku, ruszanie się podłogi, miękkie nogi i tak cały czas dopóki nie wyszłam stamtąd. :( co za okropienstwo. Teraz leżę na kanapie i mam przerazajace myśli :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wariuję :( W nocy miałem nowy objaw SLA, kłopoty z oddychaniem, nie mogłem wziąć oddechu, byłem przerażony na śmierć, myślałem że się uduszę. Wydaje mi się, że cały czas drży mi lewa łydka, a czasami dochodzą inne mięśnie. Nie jestem tego 100% pewny, mam takie dziwne uczucie w tej bolesnej lewej łydce, czasami widzę jak coś się poruszy zadrga. Tak się boję :( Straszliwie! Moje objawy pasują do SM, ale dodając fascykulacje to wychodzi mi SLA. Sprawdzałem siłę, dzisiaj zrobiłem po 90 wspięć na jednej łydce. Dzisiaj jakby lewa silniejsza od prawej, bo przedwczoraj dałem radę po 70. Chyba zaraz sprawdzę przysiady, przedwczoraj zrobiłem 70 na raz, ciekawe ile dzisiaj. Lewa ręka ból jakby ustąpił, ale nie chcę przesądzać. Tak jakby lewa łydka się dołączyła i drgała cały czas. Wczoraj też podczas jazdy autem zacząłem produkować dużo śliny (też objaw) i z mową tak średnio chyba miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alexandra jak cały tydzień było dobrze to zawroty w sklepie tylko epizodyczne są. Wiele osób ma zawroty w sklepach, tutaj na tym forum wiele razy opisywane.

 

lockheed wiele objawów pasuje też do tezyczki jak również hipomagnezemi. Oczywiście do nerwicy też pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alexandra jak cały tydzień było dobrze to zawroty w sklepie tylko epizodyczne są. Wiele osób ma zawroty w sklepach, tutaj na tym forum wiele razy opisywane.

 

lockheed wiele objawów pasuje też do tezyczki jak również hipomagnezemi. Oczywiście do nerwicy też pasuje...

Mama coś mi wspominała, że jak byłem mały w szpitalu około 13 lat temu, kazali mi brać magnez (kamienie na nerkach). Znalazłem swój jonogram z tego czasu, niestety nie ma wartości referencyjnych, a wygląda to tak:

Ca - 10.11 mg%

Mg 2.24mg%

 

A z moczu:

Ca 1,3 mg/kg/d

Mg 0,19mg/kg/d

 

Cokolwiek to znaczy bo nie ma wartości ref. Zalecenia Oximag 3x1 tabl, Vitb6 3x1

 

Mam nadzieję, że jak zrobię badania jonogram (we wtorek pewnie, środa neurolog), to wyjdą mi braki i wystarczy uzupełnić. Chociaż przez miesiąc zjadłem całe opakowanie Asparginu... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok suplementacja magnezem to sztuka wręcz. Jedno opakowanie asparginu w miesiąc to żadna silna suplementacja.

 

Muszę się zająć tematem, może cała ta nerwica od magnezu, znalazlem kolejny wypis ze szpitala z 2008 roku (5 lat później) i mam na jonogramie jeszcze mniejszy % udział magnezu 1,95%. Będę działał i niezależnie od wyników dawał znać. Trzymajcie kciuki bo ja mam łzy w oczach ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna126, jesli chcesz zbadac glowe to zaden TOMOGRAF!!!

koniecznie rezonans magnetyczny, tomograf nie wykrywa WIEKSZOSCI zmian w mozgu a tylko laduje w nas szkodliwe ogromne promieniowanie ...

popros lekarza o rezonans, bo to on wychwyca wszystkie nawet najmniejsze zmiany...!!

 

 

Pholler, ja bralam Sertraline i na mnie nie dzialala, bralam 50 mg ... ile czasu juz ja bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wydawać się dziwne ale ja po przeczytaniu tego wątku wytłumaczył sobie ze nic mi nie jest i on mi bardzo pomógł. Miewam wiele objawów takie jak dretwienie nóg i rąk, uczucie zimna (stopy i ręce mam cały czas zimne nawet teraz w upały), dodatkowe uderzenia serca takie uczucie jakby serce się zatrzymywał a za chwilę 3 mocne uderzenia, miałam ekg i lekarz stwierdził że jestem nerwusem i zapisał concor cor w najmniejszej dawce ale strasznie mnie uspyialy i kazał brać doraźnie. Uspokoiłam się to przeszło teraz jak się bardzo zdenerwuje to czasami powraca. Piski w uszach, zawroty też miewam, ucisk w szyi, ciągnięcia, ale już próbuje sobie to racjonalnie wytłumaczyć i przeczekać. Bardzo mi pomogło to forum, mam nadzieję że u was ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pholler, ja bralam Sertraline i na mnie nie dzialala, bralam 50 mg ... ile czasu juz ja bierzesz?

 

Dziś 10 tabletka, ale wziąłem połówkę 50mg, bo cała mi strasznie leki nakręca. Od marca lecę też na mirtazapinie 30mg, a serta teraz dodatkowo doszła. Mirta nawet na mnie podziała, ale bez spektakularnych efektów, stąd dodatkowe ssri. Mam dojść na sercie do 150mg, ale póki co nie wyobrażam sobie jak by mnie taka dawka rozjechala. Kurde, ja po 10 dniach muszę dawkę dzielić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pholler, ja bralam Sertraline i na mnie nie dzialala, bralam 50 mg ... ile czasu juz ja bierzesz?

 

Dziś 10 tabletka, ale wziąłem połówkę 50mg, bo cała mi strasznie leki nakręca. Od marca lecę też na mirtazapinie 30mg, a serta teraz dodatkowo doszła. Mirta nawet na mnie podziała, ale bez spektakularnych efektów, stąd dodatkowe ssri. Mam dojść na sercie do 150mg, ale póki co nie wyobrażam sobie jak by mnie taka dawka rozjechala. Kurde, ja po 10 dniach muszę dawkę dzielić :)

 

 

Trochę to brzmi tak, jakby same leki miały ustawić Twoje samopoczucie. Niestety tak się nie da :( Chodzisz na psychoterapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, u mnie jest tak, że jest dobrze, czuję się normalnie, nagle wchodzę do galerii, w której muszę cos załatwić i się zaczyna..... wrażenie bujania , jakbym płynęła, na statku, ciągnięcie w głowie, na niczym nie moge się skupić i wychodzę bez połowy rzeczy. Mam wrażenie, że nie mogę się utrzymać, że upadnę.

 

Najgorsze, że to nie przechodzi- utrzymuje się dopóki nie wyjdę. Czyli 30 min lub godzinę, w zalezności ile mi to zajmie. Koszmar. Jak wracam do domu, schodzi i jestem stabilniejsza już. Ale przez to czuję się ograniczona, boję się gdzieś wyjść następnego dnia, jestem jakby w szoku itd. W czwartek idę do neurologa, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pholler, ja bralam Sertraline i na mnie nie dzialala, bralam 50 mg ... ile czasu juz ja bierzesz?

 

Dziś 10 tabletka, ale wziąłem połówkę 50mg, bo cała mi strasznie leki nakręca. Od marca lecę też na mirtazapinie 30mg, a serta teraz dodatkowo doszła. Mirta nawet na mnie podziała, ale bez spektakularnych efektów, stąd dodatkowe ssri. Mam dojść na sercie do 150mg, ale póki co nie wyobrażam sobie jak by mnie taka dawka rozjechala. Kurde, ja po 10 dniach muszę dawkę dzielić :)

 

 

Trochę to brzmi tak, jakby same leki miały ustawić Twoje samopoczucie. Niestety tak się nie da :( Chodzisz na psychoterapię?

 

Bo mają mnie ustawić do stanu, który mi terapię umożliwi. To mój Trzeci epizod depresyjno-lękowy, dwa przeszedłem sam. Nie wierzę w cudowne nalewki, ale do terapii też trzeba mieć powiem poziom funkcjonalności umysłowej. Ja go póki co nie mam, więc ostatnia terapia skończyła się wynikiem lose :lose. Przykre doświadczenie, więc po co? Daje sobie jeszcze czas.

No i są i tacy co po lekach wychodzili na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wypilem troche alko. Fascykulacje mi graja, jestem wrakiem czlowieka powoli sie godze z tym ze jestem chory na sla, zyje jakby jutra nie bylo, jest mi cholernie smutno. Bylem na chrzcinach przed dziecmi tyle zycia, ja pewnie mam sla, drgaja mi miesnie i mam dziwne uczucie w lydce i dloni. Masakra, chcialbym chyba umrZec. Po co mam zyc? Smutne to.... . W srode neurolog pewnie mi znajdzie reflexy i zdechne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wypilem troche alko. Fascykulacje mi graja, jestem wrakiem czlowieka powoli sie godze z tym ze jestem chory na sla, zyje jakby jutra nie bylo, jest mi cholernie smutno. Bylem na chrzcinach przed dziecmi tyle zycia, ja pewnie mam sla, drgaja mi miesnie i mam dziwne uczucie w lydce i dloni. Masakra, chcialbym chyba umrZec. Po co mam zyc? Smutne to.... . W srode neurolog pewnie mi znajdzie reflexy i zdechne

 

Lockheed, fascykulacje to za mało na sla, nie wbijaj sobie tego na siłę do głowy. Czekaj na neurologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×