Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Płód czy już dziecko? Morderstwo czy prawo każdej kobiety, aby nie została sprowadzona do roli inkubatora?

 

Czy obecna ustawa dopuszczająca aborcję w trzech przypadkach (1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, 2) duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu płodu, 2) ciąża jest wynikiem gwałtu) jest dobra? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem nasza dupigia za kilka lat będzie zamykać masturbujących sie nastolatków bo przecież zabili a kobiety będą szły do więzienia za każde jajeczko niezapłodnione.obecnie nawet zgwałcona kobieta musi urodzić albo kiedy płód zagraża jej zyciu.państwo rządzi twoim tyłkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w wieku 17 lat zaszłam w ciążę w wyniku gwałtu.Poroniłam.Czy usunęłabym?Nie...ale uważam,że kobieta powinna decydować o tym indywidualnie.

 

Też tak uważam. Zwłaszcza w przypadku gwałtu czy istnieje ryzyko dla matki lub dziecka, które może urodzic sie uposledzone czy kalekie.

 

Natomiast są przypadki kobiet "lekkich obyczajów", które zachodzą w ciąże byle gdzie, z byle kim, a potem notorycznie usuwają płód. W takich sytuacjach powinno się temu zapobiegać, jednak ciężko wychwycić takie czyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że póki nie ma systemu nerwowego, póty nie ma człowieka.

Uważam, że śmieszne jest to pozwolenie na usuwanie dziecka w wyniku gwałtu, jakby ono było przez to jakieś gorsze. Już takie życie nie jest święte? :roll:

 

Dlaczego w takim wypadku (ciąża będąca wynikiem gwałtu) kobieta nie mogłaby zdecydować o usunięciu ciąży? Przecież to jej autonomiczna decyzja czy chce mieć dziecko czy też nie i sama powinna zdecydować z jakim materiałem genetycznym zmieszać swój własny, by dać początek nowemu życiu. A w taki sposób rozwiąże wiele późniejszych problemów, zarówno swoich jak i dziecka. Oczywiście taka decyzja należy do kobiety i jeśli chce dziecko urodzić/usunąć, to już nic mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, no moja była dziewczyna była właśnie takich "lekkich obyczajów" - zaszła w ciążę z byle kim i byle gdzie, ojciec dziecka jak się dowiedział, że jest w ciąży, to najpierw ją wyśmiał, a potem zaproponował, że się dorzuci do skrobanki. Czyli wychodzi na to, że ona nie powinna usuwać, nie?

 

A jej obyczaje zrobiły się lekkie po tym, jak zaliczyła jako nastolatka "związek" ze sporo starszym psychopatą, który bił ją, gwałcił, poniżał i zastraszał. Nie każda kobieta reaguje na to niechęcią do seksu, niektóre reagują właśnie "lekkimi obyczajami". Ale to wiem ja i wiedziała ona. I chyba nikt inny.

 

I co, kto z Was uważa, że ma prawo takie przypadki osądzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciw i wkurza mnie gadanie ,że kobieta ma prawo decydować o swoim ciele. Owszem ma prawo - czy pójdzie z kimś do łózka czy nie. Natomiast jak już dojdzie do zapłodnienia, to nie jest tylko jej ciało. Gwałt to inna kwestia , chociaż tak jak napisała vian- czy taka istota jest gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim wypadku (ciąża będąca wynikiem gwałtu) kobieta nie mogłaby zdecydować o usunięciu ciąży? Przecież to jej autonomiczna decyzja czy chce mieć dziecko czy też nie i sama powinna zdecydować z jakim materiałem genetycznym zmieszać swój własny, by dać początek nowemu życiu.

Oczywiście, że sama powinna decydować.

Ja tylko nei rozumiem, dlaczego kobiecie zgwałconej wolno usuwać dziecko, a takiej, która zaszła w ciążę z partnerem, który ją np. bije i poniża (ale jest jej partnerem!) już nie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kobiety, które poczęły dziecko z gwałtu i po urodzeniu nienawidzą go. Wiec w takim wypadku kobieta powinna decydować czy chce urodzić czy nie.

Są takie, które poczęły dziecko z normalnego stosunku i nienawidzą go bo uznały, że "zrujnowało jej życe" - bo ją z pracy zwolnili, bo się związała przez to z facetem, z którym niekoniecznie chciała. I potem dziecko słyszy przez resztę życia "powinnam była cię wyskrobać".

 

Nie wiem w czym to niby lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, o tym się jeszcze nie zdąrzyłem wypowiedzieć i chyba jestem za głupi, by się do tego ustosunkować. Wszystko przez cienką granicę pomiędzy usunięciem ciąży wynikającym z jakiejś racjonalnej potrzeby, a widzimisię usuwającej. Z pewnością sporo jest takich nie do końca jasnych sytuacji, a jak wiadomo, jesteśmy mocno ułomni i często podejmujemy decyzje bez namysłu lub impulsywnie.

 

A w ogóle to jako ktoś kto RACZEJ nie zajdzie w ciążę, nie będę głosił swoich mądrości jak to mam w zwyczaju w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aborcja powinna być na życzenie, natomiast jeżeli kobieta będzie stosować ją zamiast antykoncepcji to wtedy powinno się promować żeby skorzystała ze sterylizacji.

 

Takie dziecko z gwałtu to chyba trudno zaakceptować, zarówno matce dziecka jak i ewentualnemu partnerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim wypadku (ciąża będąca wynikiem gwałtu) kobieta nie mogłaby zdecydować o usunięciu ciąży? Przecież to jej autonomiczna decyzja czy chce mieć dziecko czy też nie i sama powinna zdecydować z jakim materiałem genetycznym zmieszać swój własny, by dać początek nowemu życiu.

Ja tu widzę próbę naprawy komputera młotem pneumatycznym. Przecież prawo można inaczej skonstruować żeby chronić taką kobietę. W przypadku gwałtu powinna mieć możliwość oddania dziecka do adopcji bez żadnych problemów prawnych czy opłat (jeśli takie istnieją, nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na posiadanie dzieci powinny być przyznawane pozwolenia, ale niestety to nierealne :lol:

Dokładnie. Państwo (a więc rząd) potrzebuje nowych dzieci. Ciągle i dużo.

 

-- 02 gru 2012, 16:27 --

 

W ogóle na posiadanie dzieci powinny być przyznawane pozwolenia, ale niestety to nierealne :lol:

gdyby tak miało być to by nasza cywilizacja wyginęła ;)

 

Albo byłaby zdrowsza niż jest;)

Nie wiem co zdrowego w zalewie murzynów i arabów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim wypadku (ciąża będąca wynikiem gwałtu) kobieta nie mogłaby zdecydować o usunięciu ciąży? Przecież to jej autonomiczna decyzja czy chce mieć dziecko czy też nie i sama powinna zdecydować z jakim materiałem genetycznym zmieszać swój własny, by dać początek nowemu życiu.

Ja tu widzę próbę naprawy komputera młotem pneumatycznym. Przecież prawo można inaczej skonstruować żeby chronić taką kobietę. W przypadku gwałtu powinna mieć możliwość oddania dziecka do adopcji bez żadnych problemów prawnych czy opłat (jeśli takie istnieją, nie wiem).

nalezy dodać że nie każdy chce adoptować takie dziecko.a to trzeba uszanować więc niech gnije za życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę próbę naprawy komputera młotem pneumatycznym. Przecież prawo można inaczej skonstruować żeby chronić taką kobietę. W przypadku gwałtu powinna mieć możliwość oddania dziecka do adopcji bez żadnych problemów prawnych czy opłat (jeśli takie istnieją, nie wiem).

Ale dlaczego ktoś ma prawo ją zmuszać do tego, żeby była inkubatorem niechcianego płodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×