Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem nadmiernego pocenia


gabi82

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,nadmierne pocenie można skutecznie leczyć,poprzez wstrzykiwanie toksyny botulinowej.Trochę to kosztuje ( w prywatnych gabinetach ) ale jeżeli problem nadpotliwości spędza komuś sen z powiek,to warto zainwestować.Oto fragment artykułu:

 

Jak skutecznie i na długo można zaradzić problemowi nadpotliwości?

 

Skutecznym sposobem w leczeniu nadmiernego pocenia się jest terapia toksyną botulinową. Preparat ten, przez wiele lat był stosowany w terapii kurczu mięśni oczu, twarzy i szyi. Ponadto, toksyna botulinowa znalazła zastosowanie w leczeniu kurczu mięśni u dzieci z porażeniem mózgowym.

 

Wstrzyknięcie preparatu w miejsca szczególnie narażone na nadmierne wydzielanie potu (np. pachy, dłonie, stopy) blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się zazwyczaj przez 6 do 12 miesięcy. Potem działanie zakończeń nerwowych zostaje przywrócone. Terapię można bezpiecznie powtarzać.W jaki sposób przeprowadza się leczenie nadpotliwości toksyną botulinową?

 

Toksyna botulinowa jest lekiem w zastrzykach podawanym do skóry. Jest to doskonale oczyszczony preparat białka - toksyny botulinowej typu A - uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Kontrolowany wzrost tych bakterii jest możliwy dzięki nowoczesnym metodom hodowli. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu toksyny botulinowej w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Toksynę botulinową stosuje się także w leczeniu nadpotliwości dłoni i stóp.

 

Czy wstrzykiwanie botuliny jest bolesne?

 

W przypadku nadpotliwości botulina jest dosyć bolesna, dlatego przed wykonaniem zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie. Stosunkowo najmniejsze nasilenie bólu występuje, gdy preparat wstrzykujemy w okolicach pach. Najbardziej bolesne są zabiegi stóp i rąk.

 

Kto wykonuje zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w przypadku leczenia nadpotliwośći?

 

Taki zabieg jest zawsze wykonywany przez lekarza. Najczęściej dermatologa. Rzadziej specjalistów innych specjalizacji.

 

Jakie są efekty kuracji botuliną ?

 

Odpowiedź na leczenie wykazuje indywidualne różnice. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botuliny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

 

Czy zastosowanie botuliny może skutecznie zatrzymać wydzielanie potu przez gruczoły potowe?

 

Terapia botulinowa zatrzymuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe na okres od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu, gruczoły potowe odzyskują swoją funkcję i pot jest znowu wydalany. Dlatego zabiegi z botuliny należy powtarzać.

 

Czy stosowanie terapii z użyciem botuliny jest bezpieczne?

 

Zastrzyki z botuliny są bezpieczne, gdyż jej działanie ogranicza się do miejsca podania. Działania niepożądane, o ile występują są zazwyczaj przemijające i mają łagodny lub umiarkowany charakter. Botulina jest przeciwwskazana w ciąży, okresie karmienia piersią oraz u osób z chorobami osłabienia mięśni, takimi jak Miastenia Gravis.

 

Do jakiego lekarza udać się po pomoc?

 

Największe doświadczenie w przypadku leczenia nadpotliwości mają lekarze dermatolodzy estetyczni. Ich gabinety są standardowo wyposażone w odpowiedni sprzęt, pozwalający szybko i łatwo zdiagnozować przyczynę i dokładną lokalizację nadpotliwości.

W przypadku nadpotliwości u nastolatków (zwłaszcza dziewcząt), można wybrać się do lekarza endokrynologa, którzy zbada zaburzenia hormonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Tylko że dla mnie ogromnie znerwicowanej osoby, z lekami i fobiami, poddanie się jakiemukolwiek zabiegowi i zastrzykowi jest niemożliwe. Panicznie boję bólu, nie chodzę nawet do dentysty i unikam ginekologów.

Strzykawak wywołuje u mnie paniczny lęk i ataki histerii. Boję sie bólu, a jak wynika z artykułu sa to bolesne zabiegi, bo nawet podaje się znieczulenie.

Poza tym jak jest napisane w artykule: "jej działanie ogranicza się do miejsca podania" i sama też czytałam, że zasięg działania jest mały, wstrzykuje się to w miejsca w których człowiek nie chce się pocic, czyli zastrzyk w jedną pachę, w druga pachę itd. Ja bym musiała dostać kilka zastrzków w części ciała których pocenie najbardziej mnie irytuje tj pod nosem, na czole, pod pachami, w okolicach pachwin ud... Czyli byłaby to seria zstrzyków. U mnie ta forma terapii odpada, jeśli nie boicie sie bólu i zastrzyków tak jak ja to ratujcie się.

Ja zostaję przy swoim antyperspirancie etiaxilu, którym smaruje wszytkie te miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mahadevi chyba nikt nie podejmie się wstrzyknięcia botoxu na całą twarz tylko po to by zniwelować potliwość. Botox sparaliżuje ci mięśnie mimiczne twarzy i przez cały czas będziesz miała "pokerową twarz".

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dermatologa, mam właśnie zamiar wybrać się do niego w tej sprawie, bo ta nadpotliwość spędza mi sen z powiek, a upały nadchodzą wielkimi krokami. Najgorzej jeśli okaze się, że efektem pocenia się nie jest zła wentylacją, którą ponoć mozna dermatologicznie wyleczyć, a nerwy.

A jak to nie pomoże, to chyba ucieknę przed upałami na biegun północny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana samotniczko,

Poecenie się twarzy to jest zmora mojego życia od ok 5 lat. Chrouję na fobię społeczną i przy niemal każdym kontakcie mam sposoną twarz, i to niezaleznie od pogody... W moim przypadku nerwica jest najsilniejszym bodźcem, pozatym cała moja rodzina się nadmiernie poci, więc geny od moich rodziców to potegują... Uzywam etiaxil, który hamuje pocenie, tylko musze pamiętać o regularnym stosowaniu. Jak czuję że robie sie mokra na buzi to wpadam w panikę i najchęntiej bym uciekła. Z powodu mojej fobii społecznej cierpię tez na częste czerwienienie się, ale pocenie się zwłaszcza na twarzy jest nieproównywalnie cięższe do przezycia...

Nigdy na codzien nie spotykam się z dziewczynami z mokrymi buziami... Juz prędzej mężczyźni sie trochę pocą... To jest koszmar, teraz jest mi lepiej gdy mam etiaxil, alke swego czasu doporawdziło to do załamania nerwoeego, nie wychodziłam w góle z domu... Wyszedłema z tego dzieki lekom Mocloxil + Rudotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mahadevi te leki, które bierzesz to psychotropy czy na nadpotliwość? Chyba nie pocę się aż tak mocno jak ty, ale i tak stanowi to powód mojej flustracji. Dajmy na to podróż autobusem-ludzie siedzą suchutcy lub lekko spoceni jak akurat panują upały, a ja mam całe mokre plecy nawet jak stoję, koszulka cała mokra, dlatego muszę nosić czarne ubrania, na których nie jest tak strasznie widoczne. Czuję się obrzydliwie gdy kapie mi z brody, nie mówiąc już o wrażeniach innych ludzi o czym świadczą ich zdegustowane miny... Nie muszę chyba dodawać, ze nie działaj na mnie żaden, absolutnie żaden antyperspirant. Boze, jak ja nienawidzę lata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samotny Skarbie,

Pisze do Ciebie juz na dwóch frontach :-)

Kurcze jak czytam Twoje posty normalnie żałuję że nie moge na żywo przybić Ci piony :lol:

wiele razy tu powtarzałam że fanstayczny i skuteczny jest preparat etiaxil, który stosuje się na noc. Uzywałaś go? Na mnie tez nie działały żadne inne. Tylko ten jeden. Samruje się nim na noc, strasznie piecze w pachy i szczypie przez pierwsza godzinę, ale późniejz asypiam i od rana pachy suche na minimum tydzień. Jeśli nie uzywałas, proszę kup go... Co masz do stracenia...

A psychotropy które biore są na fobię spoleczną. To jeden z nielicznych leków przeciwdepresyjnych, który odnosi sukcesu również w leczeniu fobii społecznych... A u mnie wszytkie objawy są powiązane: fobia społeczna = pocenie się, erytrofobia + inne lęki i natrętne myśli...

Biorę leki głównie po to żeby skończyć studia, bo mam tam mnóstwo dysusji, przemówień, wystąpień publicznych, egzaminów ustnyhc których sie panicznie boje...

Pozdrawiam koleżankę z branży :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mahadevi no to przybijam pionę wirtualną :D

Kurczę, przydałby się etiaxil, nie używałam go nigdy. Napisz czy jest na receptę, mniemam iż tak skoro ma takie silnie działanie.

A co do leków na fobię to jestem wściekła że inni osiągają bez wysiłku to co chcą, chodza na studia, a my musimy się faszerować, żeby jako tako funkcjonować.

W końcu po wielu latach wysiłków osiągamy sukces, ale mamy zrujnowane zdrowie. (skutki uboczne, marskość wątroby na starość, etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wszytsko prawda co mówisz, nasze sukcesy są okupione zdrowiem :(

Ale warto siegać gwiazdom, musimy mieć motywajce żeby żyć...

Etiaxil jest bez recepty. Jest pod pachy, do rąk, i do stóp. So dkóry wrażliwej i normalnej. Kosztuje ok 40-50 zł. Ja go zamawiam ze strony: http://www.aspen.net.pl/ bo jest dużo taniej.

Ja mam juz tak w góle zespoł jelita nadwrażłiwego i straszne migreny - to wszystko przez stres. Ale nie mozemy się poddawać. Ja sądzę ze dostawię wszytskie leki jak już skończe studia i moje życie się unormuje.

Pozdrawiam, jak coś to pisz!!

No i piona oczywiście :P:P

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:47 am ]

A ja wczoraj wysmarowałem się Antidralem (11.30 PLN) i rzeczywiscie ograniczyl pocenie się. Moze nie jest suchutko, ale napewno dosc normalnie.

 

Mairanku, no to się bardzo cieszę, myślę że efekt docelowy zostanie osiagnięty po wielu użyciach. 3 mam kciukory żeby zakręcił te nasze kurki z potem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 5 miesiecy biore Seronil (20 mg) powiedzmy od 2 miesiecy zauwazylam, ze strasznie sie poce, szczegolnie w nocy (praktycznie codziennie rano odrazu po obudzeniu musze sie przebierac, bo wszysko jest mokre :/)...czy ktos z was tez tak mial i co mozna z tym zrobic, oczywiscie bez zmiany leku bo naprawde po Seronilu czuje sie wyjatkowo dobrze :) jedynie to pocenie mnie dobija...

z gory dziekuje za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście po Seronilu można się bardziej pocić. Podobno dobre jest picie szałwi i można jeszcze używać takiego płynu na pocenie. Nazywa się antidral i smaruje się nim na noc. Kosztuje w aptece kilkanaście zł i mi pomaga jeśli akurat mam taki okres, że się mocniej pocę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tez ten problem i po wydaniu kilkuset złotych trafiłem w końcu na cudowny środek:

 

chlorek glinu 20% do całego ciała lub 30% na dłonie i stopy

 

wystarczy wysłac mail z deklaracją o którą wersję nam chodzi z podaniem adresu na adres

 

bumerang24h@interia.pl

 

wysyłka bedzie pobraniowa, łącznie kosztuje to 70 zł z przesyłką

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

Mam pewien problem.Bardzo obficie się pocę.Niezalenie od pogody,od temp caly czas mam mokre pachy,rece i poca mi sie pachwiny.Nie wiem co robic.Oczywiscie myje sie i uzywam antyperspirantow ale to nic nie daje.Bylem juz u lekarza zrobil mi rozne badania ale nic nie wykryto.Chcialbym abyscie mi cos poradzili bo wiem ze duzo osob ma albo mialo z tym problem.Czy moze to byc zwiazane z psychika??czesto sie masturbuje i pale papierosy moz to miec z tym zwiazek??Prosze bardzo o pomoc.Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani i skuteczny :)

 

ANTIDRAL

 

Skład: 1 g płynu zawiera 100 mg bezwodnego chlorku glinu.

 

Działanie: Zmniejsza wydzielanie potu, działa ściągająco, bakteriobójczo, likwiduje przykry zapach rozkładającego się potu.

 

Wskazania: Nadmierna potliwość stóp, dłoni i pach.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki, nie należy stosować na uszkodzony naskórek, po goleniu lub depilacji.

 

Działania niepożądane: Po dłuższym stosowaniu może wywołać objawy uczuleniowe na skórze.

 

Dawkowanie: W zależności od stopnia nadpotliwości codziennie lub co drugi- trzeci dzień smarować po umyciu miejsca nadmiernie pocące się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem. W szkole często(prawie codziennie) strasznie się denerwuje(nie wiem czego) przez co sie nieprzyjemnie poce. Mam też problem z nawiązaniem rozmowy z dziewczną strasznie sie przed nia stresuje. Wiecie może jak mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×