Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.08.2020 o 19:38, PiotrekLondon napisał:

Czy Mirtazapina dziala wogole na lęki ? Ktos ma jakies doswiadczenie?

 

Siemasz 🙂

Moja doktorka mówi, że mirtazapina to jeden z najskuteczniejszych leków przeciwlękowych, ALE - jej działanie przeciwlękowe ujawnia się dopiero w połączeniu z innymi antydepresantami (SSRI, SNRI, TLPD). Jak się bierze ją solo to przeważa jej działanie nasenne, a po dłuższym podawaniu (min. kilka do kilkunastu miesięcy) - przeciwdepresyjne. 

 

Ja będę wskakiwał chyba na mirtazapinę w połączeniu z klomipraminą, bo teraz biorę olanzapinę + klomipraminę, ale będę musiał odstawić olanzapinę, bo mnie za bardzo osłabia i zamula!!! Rano to jestem taki przymulony, że jakbym miał zaraz umrzeć... napiszę ci jak u mnie z mirtazapiną będzie. Do lekarza idę 3 września. Trzym się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Marek. Ale szukam cos spoza grupy SSRI i neuroleptykow co by mialo dzialanie anty lękowe. No i myslalem o Mircie solo ale chyba niestety ona nie ma zbyt silnego dzialania na leki jesli mowisz ze dziala tylko w duecie. Chyba juz w zasadzie wykorzystalem wszystkie opcje anty depresantow nie zaburzajacych libido i tak szukam dziury w calym😬😬😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 16:40, PiotrekLondon napisał:

Dzieki za info Marek. Ale szukam cos spoza grupy SSRI i neuroleptykow co by mialo dzialanie anty lękowe. No i myslalem o Mircie solo ale chyba niestety ona nie ma zbyt silnego dzialania na leki jesli mowisz ze dziala tylko w duecie. Chyba juz w zasadzie wykorzystalem wszystkie opcje anty depresantow nie zaburzajacych libido i tak szukam dziury w calym😬😬😬

 

Hmm, jedyny lek jaki by pasował do twoich wymagań to wortioksetyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu może ktoś jeszcze komu mirtazapina na stałe zaburzyła architekturę snu? Podczas zażywania mirtazapiny wpadłem w schemat jednej dobrze przespanej nocy przeplatanej z jedną całkowicie nieregenerującą po której budzą się lęki których przed zażywaniem mirtazapiny nigdy nie miałem. Obecnie jestem 8 miesięcy po odstawieniu i poprawny sen dalej nie wrócił. Czy jest tu ktoś z podobnym problemem? Zastanawiam się czy to wina noradrenalinowego działania mirtazapiny i stanów lękowych które przez to działanie się utrwaliły. Czy to przez działanie histaminowe, zaszły zmiany adaptacyjne w odwrotnym kierunku tak, że organizm zrobił się nadaktywny, żeby to zamulenie histaminowe skompensować. W każdym razie problem dość poważny, już trzeci magik rozkłada ręce, mówiąc że nie miał jeszcze takiego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

No chyba podnosi , wlasnie na nia wskoczylem i lekarz o tym wspominal, wiec raczej tak.Nie wiem w jakim stopniu ja podnosi ale pewnie nie tak znacznie jak neuroleptyki.👍🏻

No właśnie tak mi się coś zdawalo,bo odkąd biore to mnie piersi mocno bola. 

A z czym bierzesz Mirtor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ilus napisał:

No właśnie tak mi się coś zdawalo,bo odkąd biore to mnie piersi mocno bola. 

A z czym bierzesz Mirtor?

 

Ja biore krotko bo od tygodnia jakos razem z Wenlafaksyna zaczalem brac... poki co jescze raczej nie widze efektow , ale co oczekiwac po tygodniu😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PiotrekLondon napisał:

 

Ja biore krotko bo od tygodnia jakos razem z Wenlafaksyna zaczalem brac... poki co jescze raczej nie widze efektow , ale co oczekiwac po tygodniu😂

Ja biorę od 14 września 15mg. Czulam działanie już w 8 dniu. Wstałam rano i po prostu chciało mi się robic, gotować itd. i na drugi dzień humor też wrócił. A jak jest z libido przy tym leku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ilus napisał:

Ja biorę od 14 września 15mg. Czulam działanie już w 8 dniu. Wstałam rano i po prostu chciało mi się robic, gotować itd. i na drugi dzień humor też wrócił. A jak jest z libido przy tym leku? 

 

Ja sie nie moge wypowiedziec bo biore razem z Wenla, ale z tego co wiem to raczej powinno byc ok. Malo ludzi sie skarzy na spadek libido na Mircie, Miansie czy Trittico👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja, pytanko do bioracych dluzej Mirte. Aktualnie biore 45mg , 15 rano i 30 na sen. Ta poranna dawka niezle mnie muli, biore w zasadzie dopiero od jakiegos tygodnia. Zastanawiam sie czy ta zamulka wogole minie ? Podobno mirta tez aktywizuje ? 

 

Dzieki👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ilus napisał:

I jak się czujesz na mircie? Ja od 3 dni mam zwiększona z 15 na 30 mg. I czuje się fatalnie. Czy to minie? Jak było u ciebie? 

 Hej Ilus. Ja sam w zasadzie nie wiem jak sie czuje na Mircie bo mam ja w combo z Wenla. Mirte mam podnisiona do 30 rano plus 30 Wieczor. Spie dosc slabo troche sie wybudzam ale mam ciekawe sny... 

 

Co masz na mysli mowiac ze czujesz sie fatalnie ? 
 

Ja jedyny dzien kiedy poczulem dzialanie Mirty bylo tylko pierwszego dnia jak wprowadzilem dawke poranna 15 mg , bylem senny i zamulony.

Aktualnie na moim mixie Wenla 150mg plus Mirta 60 mg nadal mam lęki i biore benzo. Antydepresyjnie tez nie wiele dziala ale to dopiero 3 tydzien minal mi w piatek wiec moze jescze sie leki nie rozkrecily. Planuje tez zamienic Mirte na Mianse od poniedzialku podobno ma lepszy zakres dzialania wedlug mojego lekarza. Bardzo dobry jest naprawde , facet widze zna sie na rzeczy. Polecam doktora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PiotrekLondon napisał:

 Hej Ilus. Ja sam w zasadzie nie wiem jak sie czuje na Mircie bo mam ja w combo z Wenla. Mirte mam podnisiona do 30 rano plus 30 Wieczor. Spie dosc slabo troche sie wybudzam ale mam ciekawe sny... 

 

Co masz na mysli mowiac ze czujesz sie fatalnie ? 
 

Ja jedyny dzien kiedy poczulem dzialanie Mirty bylo tylko pierwszego dnia jak wprowadzilem dawke poranna 15 mg , bylem senny i zamulony.

Aktualnie na moim mixie Wenla 150mg plus Mirta 60 mg nadal mam lęki i biore benzo. Antydepresyjnie tez nie wiele dziala ale to dopiero 3 tydzien minal mi w piatek wiec moze jescze sie leki nie rozkrecily. Planuje tez zamienic Mirte na Mianse od poniedzialku podobno ma lepszy zakres dzialania wedlug mojego lekarza. Bardzo dobry jest naprawde , facet widze zna sie na rzeczy. Polecam doktora. 

Ogólne osłabienie,nic mi się nie chce, straciłam apetyt a po przebudzeniu trzesie mnie jak akloholika. Też pojawiają się lęki i mam problem z zasnieciem. Tylko że ja biorę mirte solo.u mnie leci 4 tydz jak biorę.  Dziś będę dzwonic do lekarza żeby umówić się na wizytę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie miansa będzie w waszym przypadku lepszym wyborem. Bardziej seduje niż mirta co wynika z działania tej pierwszej na receptor noradrenalinowy alfa 1. Ponieważ mirta nie ma do niego znaczącego powinowactwa jest z kolei lepsza przeciwdepresyjnie. W dużym uproszczeniu oczywiście. Piotrek współczuję walenia mirty z rana no ale jak lekarz tak zalecił... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seneri napisał:

Może faktycznie miansa będzie w waszym przypadku lepszym wyborem. Bardziej seduje niż mirta co wynika z działania tej pierwszej na receptor noradrenalinowy alfa 1. Ponieważ mirta nie ma do niego znaczącego powinowactwa jest z kolei lepsza przeciwdepresyjnie. W dużym uproszczeniu oczywiście. Piotrek współczuję walenia mirty z rana no ale jak lekarz tak zalecił... 

 

No wlasnie takie mam zalecenia, niby miala mnie fajnie uspokoic i dac efekt antydepresyjny a tu nic. Normalnie jakbym jej nie bral sie czuje. Sennosc lapie mnie tylko na wieczor, kolo 22 sie klade spac.Wiec za dnia ani mnie nie seduje ani wlasciwie nie daje nic innego.Jak kiedys bralem ja solo i tylko wieczorem to lazilem przybity jak ćma a z Wenla nie ma chyba sily przebicia. Ogolnie to plan jest wprowadzic dawki jak w California Rocket Fuel tyle ze z miansa. Wedlug lekarza to bedzie lepsze wyjscie niz Mirta a nawet ktos gdzies pisal ze miansa w USA zostala wycofana z rynku i zastapiona Mirta przez koncerny farmaceutyczne. Jakies marketingowe zagranie. 

 

Noo ale na pierwszy plan chce sie pozbyc lęków i nie wiem czy Mirta ma jakiekolwiek dzialanie przeciwlekowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×