Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze skórą


martini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tak jak większość z was mam duzo obiawów jestem nieomal pewny że mam nerwice, przejawia sie to silnym lękiem, szybkim biciem serca- nieraz myśle że mi wypadnie dosłownie :( cisnienie mam w normie a raczej dobre wacha sie 120 130 / 70 80 także ok ale za to puls mam cały czas podwyższony ok 100 przy mocnym zdenerwowaniu -napadzie dochodzi do 130 masakra normalnie odrazu opadam z sił zimne ręce poce sie szybciej i głupie mysli oczywiscie w głowie. Robiłem badania mam podwyższoną ilość czerwonych krwinek. Tarczyca - ok. Od momentu kiedy sie nasiliły te stany pojawiło sie na moim ciele duzo tak jakby pryszczy i gdzie niegdzie ppokzywka nie wiem czy to może być zwiazane z nerwicą i podczas nią zmiana przemiany materii?? Oczywiscie szybko chudne:( już z urody jestem szczupły a podczas nasilenia leku i juz po napadzie pomimo że zjadłem full i byłem najedzony znów jestem głodny tragedia :( Macie podobne obiawy?? Chodzi mi głównie o te na skórze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wywala szczególnie na plecach:( wczesniej nie miałem z tym az takich problemów zaddażało sie ale nie w takim stopniu. Przez ta nerwice cała przemiana materii mi trafia szlag :( A już było tak dobrze, leczyłem sie wczesniej zaczeło sie to wszystko przed maturą i meczyłem sie bardzo wtedy pamietam robiłem wszystkie badania i wszystko było ok. niby a jednak miałem bóle brzucha nieraz odruchy wymiotne, zawroty główy ogólne osłabienie, w koncu pewien lekarz stwierdził nerwice. Brałem lek który mi pomógł juz po jakiś 4 miesiacach brania było jak ręką odiał wszystko zniknęło byłem zupełnie innym człowiekiem i tu był mój bład bo za szybko odstawiłem lek podobno bierze sie go nawet ponad rok przy silnych nerwicach no i skutek był taki że po 3 latach spokoju znów sie pojawiły te same obiawy:( tragedia. I znów to samo:( Ale nie poddam sie !!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Napewno taka wysypka może być związana z chorobą-ja dostaję np.czerwone plamy, które wychodzą podczas ataku, a znowu tak szybko nie chcą zejść.Z tą nerwicą jest związanych wiele przypadłości, więc czemu nie wysypka????? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pracowalam z jedna kobitka,ktora na tle nerwowym dostawala wysypke.Z poczatku myslala,ze to uczulenie,ze mam alergie ale zrobila testy i okazalo sie ze alergiczka nie jest.Lekarz po wywiadzie stwierdzil ze to na podlozu psychogennym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lekarz stwierdził pokrzywkę, zrobiłem wszystkie badania alergologiczne i wyszły ok czyli na nic uczulony nie jestem. u mnie ta pokrzywka wygląda dziwnie bo strasznie mocno swędzi a gdy się podrapię to na tym miejscu zostaje czerwona plama i wyskakują bąbelki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne łaskotanie w środku ciała????

 

Artek28 nie pisałem o tym bo wydawało mi się, że wydziwiam lub coś sobie wyobrażam. Czasami miałem takie dziwne łaskotanie w okolicach serca lub na klatce piersiowej. Koszmar, ani się tu śmiać ani płakać! Dokuczliwe to jest bardzo, niestety nie mam na to sposobu. A raz takie łaskotanie mialem ok. 6 dni non-stop.

 

Z twarzą natomiast różnie bywa. Moja jest zawsze czerwona na policzkach (naczyńka krwionośne dosłownie pod skórą), dlatego nie zwracałem na to uwagi. Od rodziny jednak wiem, że kilka razy zdarzyło mi sie pobladnąć - ze stresu oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na codzien mam oliwkowa cere, natomiast w trakcie ataku mam czerwona. Jest czerwona na calej twarzy i niesamowicie piecze. Do tego dochodzi uderzenie goraca (wielokrotnie). Jak mialam to pierwszy raz to myslalam, ze to wylew :roll: Okropnie sie przestraszylam choc mialam wtedy niespelna 17 lat :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż niqqa taka jest niestety nerwica. Każdy ma chyba podobnie. Akurat w moim przypadku z objawów odczówałem chyba wszystko co tylko mogło być. I takie jazdy z twarzą nawet nieraz mam. Poprostu ignoruj to, a jak zacznie piec to polewaj zimną wodą - ulży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem kiedy bledne, wygladam doslownie jak zjawa, skora robi sie "przezroczysta" i matowa,a nawet trace czucie... przy skokach goraca twarz czerwienieje, uszy pieka... łaskotania jeszcze nie doświadczyłam, ale odkąd nerwica się do mnie wprowadziła (parę dni temu) codziennie jakiś nowy objaw dochodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,czytam te wasze problemy i co do mojej nerwicy to sie nie umywja,ja jak nawet lekko sie zdenerwuje to zaraz jestem cala w plamach a jak jest chlodniej to sa az bordowe na szyii,dekolcie,to jest takie krepujace noj te pytania co ci sie stalo?Nic gorszego.Wczesniej myslalam ze to tylko wtedy jak sie podenerwuje a ja nawet jak teraz zaswieci troszke slonce i jestem na dworze to cala jestem w tych plamach mam czasami dosc.Chcialabym sie z kims zkontaktowac jak ktos tez tak ma i co robi zeby jakos z tym zyc....pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobrze cię rozumiem Lila. Też mam wysypkę na słońcu szczególnie gdy dużo się ruszam, wiem, że to jakiś objaw psychosomatyczny bo największą wysypkę mam na twarzy. Wygląda to okropnie, strasznie się tego wstydzę, najczęściej uciekam od sytuacji gdy te objawy mogą wystąpić. A u mnie najczęściej pojawia się w sytuacji zakłopotania, stresu( ale bardziej związanego z relacjami z ludźmi), lęku. Bardzo przeszkadza mi to w życiu! Całe swoje życie dostosowałem do tej choroby i mam już tego dosyć. Zacząłem szukać pomocy i tak tu trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruje na lekką astmę, nerwice i mam sporo alergii (szczególnie pyłki żyto, jęczmień itp. to mam uczulenia zrobione z krwi i wyniki 100 w skali 0-100). Nigdy nie mialem alergii pokarmowej (tak mi się wydaje). Zawsze ostre problemy z nosem i oczami przez płyki. W tym roku pojawił się problem. Po zjedzeniu chipsów poczułem lekkie swiędzenie na ręku i na moich oczach na górnych częściach obu dłoni pokazała mi się wysypka. Czerwone plamki, ale nie wiem czy miały białe czubeczki (tak jak piszą w alergicznej). Wysypka lekko potrafiła znikać, ale mało i nasilała się przy stresie (podobno przy alergii też może nasilać się przy stresie). Przez kilka dni borykałem się z ta wysypka nasilającą się po stresie i mi jakoś przeszło na jakiś czas. Dzisiaj jadłem wafelki w czekoladzie, po zjedzeniu poczułem swędzenie na zgjęciu prawej ręki, pojawiła się czerwona swędząca wysypka i co jakiś czas czułem jakies ukłucie na ciele i swędzenie i własnie takie czerwone plamki się pojawiają swędzące przez kilkanaście minut w różnych miejscach. Tym razem na dłoniach spokój. Mineły juz 2h, przez jakiś czas tego nie miałem i jak wszedłem na forum to znów mnie swędzi.

 

Po tym jak miałem wysypkę po chipsach to przez kilka dni w szkole przy atakach lęku pojawiała mi się ta wysypka na dłoniach.

 

Jak myślicie czy to jest nerwicowa wysypka czy alergiczna? Bo z tego co wiem alergiczna chyba może dawać identyczne objawy. Już sam nie wiem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×