Psychoterapia dziala!Czekam na każdego posta z wasza opinia

Psychoterapia - wszystko co dotyczy psychoterapii. Nurty, doświadczenia związane z terapią.

przez Vilgefortz 26 sie 2017, 14:38
Czytam posty w tym watku i nie moge sie nadziwić niektorym wpisom. Chodzilem na terapie przez 7 lat do jednego terapeuty 3 razy w tygodniu bez przerw wiec moze sie wypowiem. Zaburzenia ksztaltuja sie przez okres dziecinstwa i dorastania wiec jesli komus sie zdaje ze w rok czy dwa zmieni sposob myslenia i radzenia sobie z emocjami to nic dziwnego, ze szybko sie rozczaruje skutecznoscia terapii. Terepia na taki okres może byc dobra jedynie dla osob wzglednie "zdrowych". Po drugie jak czytam, że ktoś "przebyl" kilka terapii w kilka lat to mysle sobie, ze to jakas pomylka. Nie wyobrazam sobie tego, ze w rok mozna przepracowac chocby frustracje z tego powodu ze terapeuta nieustannie zawodzi nasze oczekiwania, albo to, ze zaczyna nas non stop wkur..ć , albo to, ze mamy poczucie ze stoimy w miejscu od dluzszego czasu i nic sie nie zmienia. Po trzecie nie wydaje mi sie, zeby nawet po dobrze poprowadzonej terapii ktos "wyleczyl sie" i zyl zyciem o jakim marzy... Podejrzewam ze z takim nastawieniem czeka człowieka solidna dawka rozczarowania. W ogole mysle sobie, ze terapia to miedzy innymi pasmo rozczarowan, po ktorym człowiek ma gdzies drobne niepowodzenia i dzieki temu cieszy sie wiekszym komfortem psychicznym

przez karolina.rejer 09 wrz 2017, 14:53
Ja również uważam, że psychoterapia działa, pod warunkiem, że trafimy na dobrego, kompetentnego specjalistę. Niestety jest dużo psychologów, którzy chyba minęli się z powołaniem i bardziej mogą zrobić krzywdę niż pomóc... :/ Sama trafiłam do kliniki xxxxxxxxxxx w warszawie i uzyskałam tam profesjonalną pomoc, korzystałam z pomocy na prawdę dobrego specjalisty, polecam.
Ostatnio edytowano 05 gru 2017, 12:45 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto reklamę

przez Lilith 05 gru 2017, 12:47
Vilgefortz, podpisuję się pod tym obiema łapkami.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 06 gru 2017, 00:50
Vilgefortz, Widać dojrzałą odpowiedź :)
Popieram.
Główny Moderator

przez shira123 06 gru 2017, 20:05
ja z borderline i po 1,5 roku terapii stwierdzam ze jest naprawde niezle.mnostwo sie zmienilo.teraz najwazniejsze do zmiany sa relacje z facetami...

Sortuj wg