Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

przez thbthb 16 paź 2010, 23:20
@Panna_Modliszka - kłamiesz. To jest kłamstwo. Napisałaś swojego posta PO tym co napisała defetystka, o 19:25, kiedy ona napisała go o 16:45. W związku z czym:
- albo czytałaś i olałaś co źle świadczy o tym jak wypełniasz swoją funkcję moderatora (i o równych i równiejszych)
- albo nie czytasz odpowiedzi i odpowiadasz "na ślepo" - jak popadnie tylko tym osobom, na które zwracasz uwagę. Czyli manewr w zasadzie znajomi kłólika (jw, równi i równiejsi)

Zastanów się może, czy na pewno jesteś dobrym moderatorem?
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

Re: Oddz.lecz.zab.osob.i nerwic wKrakowie

przez Misiek_NL 17 paź 2010, 16:07
Ja mam skierowanie na kopernika 21a na oddział leczenia nerwic na terapie...

Był tam ktoś ??
Misiek_NL

przez Krwiopij 17 paź 2010, 16:11
A może by polaczyc ten temat z

oddzia-leczenia-zaburze-osobowo-ci-i-nerwic-7f-t17828.html

bo to chyba o tym samym..
Krwiopij

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 17 paź 2010, 16:31
Krwiopij, To nie to samo... bo w krakowie jest pare oddziałów leczenia nerwic i o tym jest ten temat a tamten jest tylko o oddziale na babińskiego.
Misiek_NL

przez Krwiopij 17 paź 2010, 16:35
Jest napisane,że oddzil leczenia zaburzen osobowości i nerwic,a taki,o ile sie orientuję jest jeden.

Odzdzialow nerwic jest ze 40,to fakt.
Krwiopij

przez thbthb 17 paź 2010, 18:15
http://babinski.pl/oddzial-leczenia-zab ... -nerwic-7f
Psychoanalityczna terapia indywidualna jest metodą leczenia polegającą na tworzeniu relacji miedzy terapeutą a pacjentem, w której możliwe jest bezpieczne powierzanie terapeucie bolesnych i trudnych obszarów życia pacjenta (jego wewnętrznego, intrapsychicznego świata).
W procesie terapii terapeuta wraz z pacjentem podejmują próbę łączenia, rozumienia i myślenia o tym, w jaki sposób nieświadome obszary wewnętrznego świata wpływają na jakość życia pacjenta: jego sposób przeżywania siebie, budowania relacji z innymi ludźmi, podejmowania ról życiowych.
Celem jest pomieszczenie dysfunkcjonalnych sposobów funkcjonowania w relacji terapeutycznej, gdzie mogą zostać przyjęte, nazwane, przemyślane i zrozumiane. Zakładamy, że wspólne myślenie terapeuty i pacjenta o tym co bolesne i raniące daje możliwość rozumienia tego, co dzieje się w wewnętrznym świecie pacjenta i sposobu, w jaki rzeczywistość intrapsychiczna wpływa na jego funkcjonowanie w zewnętrznym świecie. Możliwa staje się wtedy zmiana w sferze emocji, myśli i zachowań.
Wygląda więc na to, że albo ktoś tu powyżej przesadzał z tą oceną "surowości" osób zajmujących się terapią, w tym i ordynatorką oddziału, albo oni sami wyłagadzają pewne sprawy pisząc o relacjach terapeuta - pacjent.
Z II strony - tyle osób pisze "źle" o owych relacjach, że jakieś ziarno prawdy chyba w tym jest... Musi być.
Swoją drogą - nie wyobrażam sobie mozliwości przeprowadzenia jakiejkolwiek terapii, że nie wspomnę o spychoanalitycznej, bez dobrych stosunków pacjent <-> terapeuta. Ale ja się nie znam. Ja tylko pacjentuję i truskawki z cukrem :P
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Krwiopij 17 paź 2010, 18:30
Relacje pomiedzy pacjentem a psychoterapeutą na pewno powinna byc bliska..a czy dobra?
Czy bordery w ogole miewają "dobre" relacje z kimkolwiek?
Nietoksyczne,niezachlanne,nieprzepelnione nienawiścią i milością?

Ehh..mi sie wydaje,że relacja powinna byc prawdziwa-i tyle.Momentami paskudna,momentami cudowna,ważne żeby obserwowac i uswiadamiac sobie co sie dzieje.

Nie wiem.Przerwalam terapię multum razy,za każdym razem gdy bylo trudno,albo gdy terapeuta szedl na urlop.Robilam focha,stwierdzalam,że jak tak,to ja też mam gdzies i idę w cholerę.
No i zaszlam.

Na oddziale jest o tyle dobrze,że inni są jakby Twoim lustrem.
Ja muszę się co chwilę kogos pytac-czy to co czuje jest wlasciwe?proporcjonalne?czy są powody do gniewu,rozpaczy,zachwytu,histerii?Bo ja nie wiem.
Krwiopij

przez mała defetystka 18 paź 2010, 11:10
Co to w ogóle znaczy, dobra relacja z terapeutą?
Raczej chodzi o jej skuteczność - a nie o popijanie kawki i ploteczki.
Nie sądze, żeby terapia mogła przynieść efekty jeśli będzie słitaśna i cukierkowa.
Bliskość nie oznacza braku dystansu między terapeutą-pacjentem.

przez Korba 18 paź 2010, 12:40
mała defetystka, trafiłaś w sedno. bliskość nie oznacza głaskania po głowie i samej słodyczy. chodzi o to, że ja np. muszę tę bliskość odczuwać, aby się w ogóle otworzyć, nie mówiąc o sięganiu do trudnych tematów i odgrzebywaniu traum z przeszłości. w innym wypadku terapia dla mnie przynajmniej nie ma sensu. 2 lata chodziłam do zdystansowanej pani psycholog - i niewiele z tego wyszło.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez mała defetystka 18 paź 2010, 15:47
Obie moje terapeutki (te które sobie cenie, bo zanim je znalazłam to minęło trochę czasu) są niesamowicie na dystans,
a jednocześnie nigdy nie miałam wrażenia że coś jest nie tak.
Bo dystans dawał poczucie bezpieczeństwa. NO i mimo dystansu było ciepło i z zainteresowanie.
Może dużo zależy od od nastawienia.
Warto na dystans patrzyć jak na coś co ma nam służyć ;)

przez Korba 18 paź 2010, 15:56
może to zależy od konkretnego przypadku.
jak słyszałam zimne słowa "jest mi pani żal, pani Katarzyno", to mi się nóż w kieszeni otwierał.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Misiek_NL 18 paź 2010, 17:41
Korba, Nosisz w kieszeni nóż ?? :pirate:
Misiek_NL

przez mała defetystka 18 paź 2010, 18:04
taa znam :P ja usłyszałam między innymi, że chcę zostać pacjentem specjalnej troski ^^
TO jest po coś mówione.
Ale chyba masz rację dużo zależy od człowieka i od terapeuty i pacjenta
w końcu charakterki różne bywają.

przez Korba 19 paź 2010, 11:00
Misiek_NL, owszem, jestem borderem, mam problemy z kontrolą agresji, a poza tym tne się ;)

mała defetystka, miałam już wielu psychoterapeutów/psychologów i wiesz, co ciagle słyszałam? że jestem trudnym pacjentem. bo się nie daję prowadzić za rączkę, bo podważam wszystko, bo poddaję wszystko pod dyskusję, nie daje sobie łatwo czegoś wytłumaczyć, a przede wszystkim mam problemy z zaufaniem i z otworzeniem się.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg