Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez szerokozamknięta 09 lut 2012, 14:24
kite,
Chodzę obecnie na terapię z której jestem bardzo zadowolona, ponieważ mam kontakt z osobą myślącą a nie maszyną która wtłoczyła w siebie tonę wiedzy i nie bardzo potrafi się nią posługiwać.
szerokozamknięta

przez kite 09 lut 2012, 14:32
gratulacje :D
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez szerokozamknięta 09 lut 2012, 14:41
Dziękuję :D
szerokozamknięta

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alicja_sacro 09 lut 2012, 15:34
Cóż, wydaje mi się że opinii o oddziale będzie tyle ile ludzi, którzy tam byli.
Ja osobiście staram się nie sugerować opiniami, szczególnie tymi negatywnymi. Branie ich za bardzo do siebie może przecież skutkować decyzją o zaniechaniu leczenia właśnie na tym oddziale.
Mi osobiście nic nie zaproponowano oprócz właśnie oddziału F7 w Krakowie. W opinii specjalistów jest on bardzo dobrze oceniany. Więc myślę, że najlepiej zaufać im :) Przecież w zasadzie nic innego nie pozostaje jak właśnie zaufanie do ludzi, którzy teoretycznie powinni Nam pomóc.
A jak będzie w praktyce? Okaże się w czasie konsultacji i samym pobycie na oddziale :)
Zatem nie ma co zamartwiać się na zapas, trzeba starać się być dobrej myśli, bo przecież Wasza sama chęć dostania się na oddział to już wiele :)
alicja_sacro

przez *Monika* 09 lut 2012, 17:04
alicja_sacro, I to jest właśnie dobre podejście do sprawy.
Myślę, że sobie poradzisz na tym oddziale.
Ja też słyszałam dużo dobrego o tym miejscu.
Prawdą jest to, że kto się nie chce leczyć, zawsze znajdzie "ale".
Obrazek
Główny Moderator

przez szerokozamknięta 09 lut 2012, 18:56
Trochę banalnej wiedzy internetowo-wikipediowo-googlowej :mrgreen:

Dokładne przyczyny większości chorób psychicznych pozostają nieznane. Dzięki postępowi badań staje się coraz bardziej ewidentne, że starego założenia (przyczyna = choroba) nie można już stosować ani w medycynie, ani tym bardziej w psychiatrii. Wiele chorób psychicznych można wyjaśnić tylko poprzez połączenie czynników genetycznych, biologicznych, psychologicznych i środowiskowych. Pewne jest tylko, iż stan choroby nie jest wynikiem słabości, wad charakteru czy niskiego poziomu wykształcenia, a wyleczenie go nie jest wyłącznie kwestią chęci czy autodyscypliny.
szerokozamknięta

przez kite 09 lut 2012, 19:21
nie wyłącznie ale w bardzo dużej części..

przez kangurekkk 09 lut 2012, 21:40
Mi osobiście nic nie zaproponowano oprócz właśnie oddziału F7 w Krakowie. W opinii specjalistów jest on bardzo dobrze oceniany.

Również taką opinię otrzymałam. Ciekawe komu wierzyć. Czy osoby które tam były faktycznie doświadczyły złego leczenia? Czyja była wina? To jest zagadką, ale do rozwiązania. Przez przejście kwalifikacji i pobycie tam jak powiedziała alicja_sacro.
A teraz pytanie z innej beczki. Czy przyjmują tam osoby okaleczające się i czy pobyt może być krótszy niż pół roku.
A może uważacie że jest jeszcze lepsza placówka w Krakowie do leczenia? :?: :bezradny:
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez szerokozamknięta 09 lut 2012, 22:00
A co ma powiedzieć psychoterapeuta jak widzi przed sobą bordera, który na co drugiej sesji wychodzi trzaskając drzwiami, co trzecią się tnie, do tego ćpa,chleje itd. ?
(nie mówię że to o tobie oczywiście) podałam skrajny przykład.
Taki terapeuta wie co go czeka i wie że trudno mu będzie z kimś takim radzić sobie w warunkach ambulatoryjnych jak oni to mówią i dlatego odsyłają do Kobierzyna, bo tam faktycznie są to wstanie ogarnąć, zahamować takie zachowania itd. ale czy wyleczyć to już zupełnie inna kwestia.

Przyjmują osoby okaleczające, 90% pacjentów to osoby okaleczające się. Pobyt jest panowany na 24 tygodnie! Wczesniej można wyjść tylko na własne życzenie lub jeśli ktoś zostanie wyrzucony z różnych przyczyn, głównie za łamanie regulaminu lub brak zaangażowani w leczenie.
szerokozamknięta

przez kite 10 lut 2012, 11:01
przyjmują, ale za takie praktyki mocno się obrywa. wszystko szybko zostaje zauważone, przy każdej zmianie opatrunku nieźle trzeba się nasłuchać.. nikt tam na autoagresje przyklaskiwać nie będzie. ale ja, choć już w domu, nie tnę się. możliwe że to dzięki temu 7f-owemu systemowi, który wbija ci do głowy, co tym robisz swojemu otoczeniu, i że konsekwencje są nawet gdy ich nie widać.

przez *Monika* 10 lut 2012, 11:12
kite, :great:
Obrazek
Główny Moderator

przez kangurekkk 11 lut 2012, 01:30
szerokozamknięta napisał(a):A co ma powiedzieć psychoterapeuta jak widzi przed sobą bordera, który na co drugiej sesji wychodzi trzaskając drzwiami, co trzecią się tnie, do tego ćpa,chleje itd. ?
(nie mówię że to o tobie oczywiście) podałam skrajny przykład.
Taki terapeuta wie co go czeka i wie że trudno mu będzie z kimś takim radzić sobie w warunkach ambulatoryjnych jak oni to mówią i dlatego odsyłają do Kobierzyna, bo tam faktycznie są to wstanie ogarnąć, zahamować takie zachowania itd. ale czy wyleczyć to już zupełnie inna kwestia.

Przyjmują osoby okaleczające, 90% pacjentów to osoby okaleczające się. Pobyt jest panowany na 24 tygodnie! Wczesniej można wyjść tylko na własne życzenie lub jeśli ktoś zostanie wyrzucony z różnych przyczyn, głównie za łamanie regulaminu lub brak zaangażowani w leczenie.

Rozumie i myślisz że dlatego tam terapeuta mnie odsyła. W jakim sensie piszesz że są w stanie to ogarną i zahamować. Myślisz że nie wyleczą ? czemu leczenie to inna kwestia?
W pewnym sensie te 90% to " pocieszające" że nie jestem jakims wyjątkiem. A mogą w jakimś wypadku zatrzymać się tam siłą. W sensie że zagrażasz sobie czy otoczeniu?
A mam jeszcze pytanie czy sprawdzają czy nie wnosisz czegoś ostrego na oddział, czy pilnują aby pacjenci się nieokaleczali, zabierają paski, sznurówki itp. rzeczy? Chciałabym po prostu wiedzieć jeśli można. Nie odbierzcie tego w zły sposób że o czymś takim myślę czy coś. Bo wiadomo ze leczenie nie miało by sensu i nie wybierałabym się tam.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez szerokozamknięta 11 lut 2012, 11:41
Tak sądzę, że dlatego cię tam odsyła, ale to tylko moje przypuszczenia.
Kite w sumie odpowiedziała w tym temacie; hamują, ogarniają takie zachowania autodestrukcyjne bo komentują je, tłumaczą jak to jest odbierane przez innych itd. Kite to pomogło, innym niekoniecznie musiało. Każdy jest inny. Dla mnie leczenie to coś więcej niż mówienie nie rób tego bo to źle i ranisz tym siebie innych, ale może ja za tępa jestem, za mało wrażliwa a może jeszcze nie na tym etapie, nie wiem...penie tak :(
Siłą nie mogą cię tam zatrzymać, o to się nie obawiaj.
Pilnują żeby pacjenci się nieokaleczali, ale w taki sposób jak napisalam powyżej, zauważają to i się o tym rozmawia.
Nie zabierają żadnych sznurówek i pasków. Leki zabierają.
szerokozamknięta

przez kite 11 lut 2012, 13:08
kangurekkk, rusz trochę głową. to nie jest oddział zamknięty, dlaczego mają zabierać paski? w kuchni całą szuflada noży jest. prochy musisz oddać, nawet witaminy. a zatrzymać w skrajnych wypadkach mogą. jeśli realnie zagrażasz sobie lub innym to na zamknięty ale po kilku dniach możesz wyjść. ale czy na 7f czy do domu to indywidualna kwestia

Sortuj wg