Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez agresth 01 paź 2013, 09:59
Powiedzcie mi jeszcze, odnośnie pracy nad sobą na 7F, czy jeśli słyszy się coś, z czym trudno sobie poradzić, zrozumieć, etc, wiadomo też, że nie zawsze są to rzeczy trafione, to czy można liczyć na wsparcie terapeuty/tów w przepracowaniu tego, czy trzeba sobie radzić samemu?

przez szerokozamknięta 01 paź 2013, 12:55
'czy można liczyć na wsparcie terapeuty/tów (...)?

Nie można :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-- 01 paź 2013, 13:00 --

tzn na 7f oczywiście :mrgreen:

a tak serio zależy od ciebie i od terapeuty
szerokozamknięta

przez niunia83 01 paź 2013, 18:07
chyba wpadam powoli w doła :(

bardzo chciałabym się dostać na 7f, ale mam wrażenie, że mnie tam po prostu nie chcą :( Byłam pewna, że mam wystarczającą motywację, jestem gotowa do intensywnej pracy nad sobą. Jak mam ich przekonać do tego, że chcę sobie pomóc??? Już za niedługo konsultacja....
boję się...

Poza tym moja obecna terapeutka mnie wkurza (nawet bardziej cisną mi się na usta niecenzuralne słowa), znowu myślę, że ktoś mnie ma w głębokim poważaniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 01 paź 2013, 18:50
niunia83, a co mowi,ze Cie wkurza?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Lusesita Dolores 01 paź 2013, 19:13
niunia83, wysłałam Ci pw
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez niunia83 01 paź 2013, 20:38
Obecna terapeutka uważa że teraz jest czas na terapię podtrzymującą, wystarczy 1 spotkanie na dwa tygodnie. Ja czuję, że to niewystarczająco. Jej zdaniem niekiedy trzeba aby był taki odstęp między sesjami, żeby nie uzależnić się od psychoterapii/psychoterapeuty. Do czasu aż nie będzie ostatecznej decyzji dot. 7f to ona nie może rozpoczynać głębszej pracy (to rozumiem), ale taka terapia trwa już pół roku...
Poza tym może lepiej byłoby gdybym sobie znalazła terapię na NFZ (jej zdanie), bo wie że nie jestem w najlepszej sytuacji finansowej.
Do tego wszystkiego wk...... mnie na maksa jak powiedziała, że ona wcale nie musiała mnie przyjmować na terapię...
NIe wiem co o tym wszystkim myśleć, może znów wszystko wyolbrzymiam, ale coraz bardziej myślę o zmianie terapeutki...

Chyba powoli tracę cierpliwość, nadzieję i nastrój...

Ahma, odpisałam Ci pw

przez zima 01 paź 2013, 20:44
niunia83, po prostu umywa ręce...
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Vilgefortz 01 paź 2013, 21:46
niunia83, A jak dogadywałaś sie w kontrakcie? Zwykle na początku ustala się częstotliwość sesji i zmiany raczej są za obupólną zgodą.

przez Lusesita Dolores 01 paź 2013, 21:58
niunia83 jakby mi tak terapeutka powiedziala to bym juz do niej nie poszla. Zrazilo by mnie to.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 03 paź 2013, 10:20
Po doczytaniu forum do końca, wiem już, że terapie na Kopernika i 7F są zupełnie inne.
Odetchnęłam z ulgą. Ale nie rozwiało to moich wątpliwości, czy 7F jest dla mnie odpowiednim miejscem na kontynuację leczenia.

-- 03 paź 2013, 10:38 --

Ahma napisał(a):rainshadow, jest mi przykro, liczyłam na ten oddział. żałuje że pokazałam im ten wypis z diagnoza schizofrenii
ale nie poddam sie tak łatwo, bede próbowała sie dostać na oddział za rok

Tak sobie myślę, czasem człowiek się upiera na coś, co w rezultacie wcale nie musi być dla niego korzystne...

-- 03 paź 2013, 11:02 --

Ahma,
Oczywiście nie mówię, że ten oddział na pewno okazałby się niepomocny w Twoim przypadku.
Ale pamiętam, jak ja się nie tak dawno uparłam na pewien ośrodek, czekałam ponad rok na miejsce, zamiast szukać leczenia gdzie indziej, bo byłam pewna, że to jest to, co może mi pomóc. Po czym zrezygnowałam z leczenia, bo okazało się zupełną stratą czasu.

przez Lusesita Dolores 03 paź 2013, 14:38
agresth, :( mimo wszystko chciałabym tam spróbować sie poleczyć,wszyscy mi ten oddział zalecają
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 03 paź 2013, 17:16
Ahma napisał(a):agresth, :( mimo wszystko chciałabym tam spróbować sie poleczyć,wszyscy mi ten oddział zalecają

Rozumiem. To może rzeczywiście spróbujesz za rok, jeśli nie zmienisz zdania.
A w międzyczasie korzystaj z innym możliwości.

Pisałaś wcześniej, że nie masz schizofrenii, ale że bez leków tracisz kontakt z rzeczywistością.
I tak się zastanawiam, co jest przyczyną tych objawów. Wiesz?

przez Lusesita Dolores 03 paź 2013, 18:12
agresth, chodzi o to że mam tak silną nerwice natrectw że robie rzeczy kompletnie nieracjonalne i nienormalne. Nie śpie, nie jem tylko robie te różne chore rzeczy a później np. widze jak ściany sie ruszają. A co jest przyczyna nerwicy natrectw? to sie rozwijało latami, a zapalnikiem tego wszystkiego jest stres od dzieciństwa związany z ojcem alkoholikiem. A później sama ten stres sobie wytwarzałam np . przeprowadzałam sie 15 razy w ciagu 3 lat..
nie mam schizofrenii, nigdy nie słyszałam głosów, nie mam omamów. Jedyne co to wydaje mi sie ze ludzie sie na mnie gapia i mnie obgadują.

na razie zapisałam sie na oddział dzienny i od poniedziałku zaczynam

a możesz napisać jaką Ty masz diagnoze?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 03 paź 2013, 19:37
Ahma napisał(a):agresth, chodzi o to że mam tak silną nerwice natrectw że robie rzeczy kompletnie nieracjonalne i nienormalne. Nie śpie, nie jem tylko robie te różne chore rzeczy a później np. widze jak ściany sie ruszają. A co jest przyczyna nerwicy natrectw? to sie rozwijało latami, a zapalnikiem tego wszystkiego jest stres od dzieciństwa związany z ojcem alkoholikiem.

Ooo, kochana, ja kiedyś w silnej nerwicy miałam niezłe haluny, widziałam i słyszałam to, czego nie było, gubiłam się w doskonale znanych miejscach, urywał mi się film.

Współczuję Ci. Musisz przede wszystkim leczyć się i dążyć do zmiany diagnozy. Dbaj o siebie. Bo przecież nikt inny o Ciebie nie zadba...

Ahma napisał(a):A później sama ten stres sobie wytwarzałam np . przeprowadzałam sie 15 razy w ciagu 3 lat..

Jezu, jakbym o sobie czytała :shock:

Ahma napisał(a):nie mam schizofrenii, nigdy nie słyszałam głosów, nie mam omamów. Jedyne co to wydaje mi sie ze ludzie sie na mnie gapia i mnie obgadują.

To akurat żaden objaw schizofrenii. Na mnie wiecznie się gapią i to jeszcze jak bezczelnie! :D

Ahma napisał(a):na razie zapisałam sie na oddział dzienny i od poniedziałku zaczynam

To bardzo dobrze. Trzymam z całych sił kciuki za Ciebie. Dbaj o siebie i dąż do zdrowia...
A gdzie, na jaki oddział dzienny? Jeśli mogę spytać.

Ahma napisał(a):a możesz napisać jaką Ty masz diagnoze?

Ja nigdy nie przywiązywałam wagi do diagnoz, które były różne i zmieniały się z czasem leczenia, a połowa z nich była, uważam, chybiona. Widziałam swoje konkretne problemy, a nie diagnozy, które nie do końca się z nimi pokrywały.
Nie wiem, do jakiego worka wrzucono by mnie aktualnie, bo jednak jestem gdzie indziej niż trzy lata temu, kiedy to ostatni raz mnie zdiagnozowano.

Sortuj wg