Wigilia

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Wigilia

przez jetodik 24 gru 2015, 01:57
nie pamiętam czy spędziłem samotnie wigilię, chyba nie zdarzyło mi się.
lubie ten dzień, uważam, że w wigilię należy być dla siebie miłym i mam nadzieję, że na forum tez będzie się każdy zachowywał jak tak jak trzeba :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Wigilia

przez MamSwojePoglady 24 gru 2015, 11:51
1. Odegrać szopkę ze sztucznymi uśmiechami.
2. Odebrać wyprawkę w postaci żarełka na tydzień.
3. Zabunkrować się w domu do nowego roku.
:great:

Wigilia

przez jetodik 24 gru 2015, 15:51
Psujecie mi święta :pirate:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wigilia

przez Reynevan 24 gru 2015, 16:18
mili ludzie to zaraza
Reynevan

Wigilia

przez Aurora88 24 gru 2015, 18:36
Spędzam święta sama pierwszy raz i jakoś nikt z rodziny nie zadzwonił z pretensją, czemu mnie nie ma :pirate:

jetodik, ja też lubię ten dzień :) ale 24.12 zawsze płaczę i jest mi smutno, nawet dzisiaj, kiedy wreszcie spędzam je tak, jak chcę. Ostatnio terapeutka powiedziała mi że to ważne, że mam swoją własną definicję świąt, że złe wspomnienia i skojarzenia nie mogą zniszczyć mi tego, że ja te święta lubię. I mimo że moja rodzina jest do kitu, to ja się cieszę z Gwiazdki ^^
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Wigilia

przez jetodik 24 gru 2015, 18:42
Aurora88, :great:

Wigilia

przez jetodik 24 gru 2015, 19:01
dla mnie również Wigilia ma w sobie coś smutnego, pokazuje mi ona własne zepsucie...

Wigilia

przez Reynevan 24 gru 2015, 20:56
Aurora88 napisał(a):Spędzam święta sama pierwszy raz i jakoś nikt z rodziny nie zadzwonił z pretensją, czemu mnie nie ma :pirate:

łooo, to znakomicie. marzę o tym, serio :D
Reynevan

Wigilia

przez Bonus 24 gru 2015, 21:09
Ja również spędzam, samotnie, w domu, Wigilię.
I tak jest od kilku lat. Kiedyś zawsze byłem na Wigilię u RODZINY, ale ja nie mam z tą RODZINĄ za dobrych kontaktów, a i Oni się mną, jakoś nie przejmują.
Tutaj się zgodzę, często, przy spotkaniach z RODZINAMI, na Wigilii i SWIĘTACH, nie ma wcale szczerości, np. przy składaniu sobie życzeń. Wszystko wygląda, pięknie i fajnie, jak w RODZINIE się siedzi razem, przy stole, ale, czasami, te uśmiechy, rozmowy nie są prawdziwe, ani szczere. Być może tak jest i w mojej RODZINIE, a mieszkają Oni, blisko, w innej miejscowości.
Jak, wcześniej z nimi przebywałem i na Wigilii, i na ŚWIĘTACH, to czułem, jakbym nie był tam potrzebny. Byłem tam, bo byłem, ale nic poza tym. Więc, dlatego nie przebywać na Wigilii z RODZINĄ, bo i tak nie jest się tam potrzebnym.
Jak coś ma być, sztuczne, nie prawdziwe, udawane, to lepiej się nie ośmieszać i dam sobie z tym spokój. Bo jest fajne powiedzenie, które, raczej zawsze się sprawdza w życiu realnym "z Rodziną dobrze się wychodzi na zdjęciu".

Takie jest moje zdanie.

Wigilia

przez Desperat62 24 gru 2015, 21:34
Ludzie, ja jestem z mamą, JESTEŚMY sami, i jest mi z tym dobrze. Nie narzekam, odczuwam to samo ciepło, gdybym był z żoną i gromadą dzieci. Czy jestem nienormalny? Głowa do góry, warto żyć. :papa:
Desperat62

Wigilia

przez Bonus 25 gru 2015, 12:35
To dobrze, że spędzasz ŚWIĘTA z mamą. Ważne, że nie spędzasz ich samotnie, jak niektórzy.
Ja już od ok. trzech lat spędzam, Wigilię i ŚWIĘTA sam, bez ojca i matki i bez innej Rodziny. Oczywiście, nie ma co narzekać, bo są ludzie, którzy nie mają, kompletnie nikogo a też muszą spędzić jakoś ŚWIĘTA.
Nie jest to fajna sytuacja, ale niektórzy nie mają innego wyjścia.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Wigilia

przez wiejskifilozof 25 gru 2015, 14:06
Bonus ,to smutne.

Wigilia

przez Ḍryāgan 25 gru 2015, 14:10
Czasem lepiej święta spędzać samotnie niż się kłócąc. Dla mnie rodzinna atmosfera to mit, może w niektórych rodzinach tak jest.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Wigilia

przez wiejskifilozof 25 gru 2015, 14:15
U mnie było miło.Bo rozmowa,była o rodzinie.Nie o polityce.

Sortuj wg