Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re:

przez Salix 02 lis 2008, 23:19
bu napisał(a):w moim przypadku jest tragicznie- nie potrafię siebie zaakceptować :( Nic mi się w sobie nie podoba. To mnie niechęca do jakiegokolwiek działania.

Mam podobnie... Dobrze wiem, jak to jest :(

---- EDIT ----

W sumie zauwazyłam, że wiele z Was Dziewczyn pisze, że trudno jest polubić swoje dodatkowe kilogramy... Jeśli ktos nie lubi siebie, to mniejsza waga nic mu nie pomoże, bo ta "akceptacja" bedzie opierać się tylko na "będę siebie lubić, jeśli...". Ja sama należę do bardzo szczupłych osób i mimo wszystko wcale nie jestem szczęśliwa ze sobą...
Chora i zła do głębi - inni ludzie mnie taką uczynili.

Niby wszystko jeszcze przede mną, ale nad niczym nie mam kontroli. Życie mną miota, na nic nie mogę liczyć.

Re: Czy lubicie siebie?

przez scrat 05 lis 2008, 07:11
Ech ta waga.

Też się nieźle zapuściłem, przy 180cm ważę 105kg i zero motywacji żeby coś z tym zrobić. Tyle problemów a ja lubię jeść... Jedna z rzeczy która mnie odstresowuje.

Może jakiś basen tego.

Za to mam koleżankę, 170cm 39kg, która ma nowy cel - 30kg. I czasami nie wiem jak mam z nią rozmawiać, z założenia staram się nie oceniać, nie chcę żeby się na mnie zamknęła, ale martwię się o nią...

Ale to nie ten temat.
Przyjaciel forum

przez Salix 17 gru 2008, 00:20
Rozpoczelam druga terapie w moim zyciu, jestem z najkochanszym facetem na swiecie, ucze sie na prestizowej uczelni i co? Wciaz widze tylko zle strony mojej osoby, odkrywam kolejne nieprawidlowosci w moim ciele i duszy i wciaz nie jestem szczesliwa. Czy ktos z nerwica jest w stanie osiagnac samoakceptacje? Czy moze - od razu sie powiesic?

---- EDIT ----

I jak na zlosc, mam dopiero 19 lat...
Chora i zła do głębi - inni ludzie mnie taką uczynili.

Niby wszystko jeszcze przede mną, ale nad niczym nie mam kontroli. Życie mną miota, na nic nie mogę liczyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez muriel 17 gru 2008, 13:49
ja nienawidzę siebie. Mam lepsze okresy, kiedy mi sie poprawia i wtedy staram się myśleć pozytywnie i nawet mi wychodzi :twisted: ale tak ogólnie wolałabym nie istnieć...
Niby wiem, że mam wiele zalet, ale to nie zmienia postaci rzeczy. A najbardziej nie znoszę na siebię patrzeć (kiedy pogłębia się moja nienawiść do siebie) i przez to nie znoszę też czasem jak ludzie na mnie patrzą. Chciałabym być wtedy niewidzialna (dla samej siebie również)
„Całe nasze życie to nie te długie lata, a tych kilka krótkich dni i tych parę chwil, z których.... niby nie wynika nic”

przez Cressendo 17 gru 2008, 21:19
Nie lubię siebie. I nie lubię na siebie patrzeć. Jestem jednym, wielkim błędem i słabością.

Niby potrafię, ale nie umiem.
Niby chcę, ale nic nie robię.
Niby nie mogę, ale muszę.
Niby muszę, ale nie mogę.

Składam się z sprzeczności.. Tak bardzo bym chciała siebie kochać, a nie potrafię. Przez to się zamykam. Oddalam od innych; wiele tracę. I chciałabym, żeby było inaczej, a nie działam. Nie działam, bo się boję. Czysty absurd! I jak lubić siebie z tymi beznadziejnymi cechami? Nie da się. Nie mogę patrzeć w lustro. Jestem okropna.
"Dziś nam tak trudno wzbić się ponad szary dzień,
Spojrzeć z obłoków na ten świat."

przez Azotox 17 gru 2008, 22:05
czy lubię siebie?!
zdecydowanie nie!
"Dalej i dalej na paraboli czasu wznoszę się, aby za chwilę opaść na dno"

przez anatom 17 gru 2008, 23:14
Tak sobie. Mam całą masę kompleksów, chciałbym inaczej się zachowywać, inaczej wyglądać. Z drugiej strony czasem mam wrażenie, że gdyby nie moje problemy to bym podbił świat, że jest we mnie jakiś potencjał.

przez Matilde 18 gru 2008, 00:12
Nie mogę niestety powiedzieć o sobie że siebie lubię. Nie ma szans. Dostrzegam swoje dobre strony jak np. poczucie humoru, czy ładne niebieskie oczy ale jak pomyślę że to wszystko nic w porównaniu z moim okropnym charakterem, bladą zmęczoną twarzą, lenistwem, wiecznym niepokojem, głupotą to odechciewa mi się o sobie myśleć. Moje zalety zarówno wyglądu jak i wnętrza toną w morzu wad. Smutno mi się robi jak to piszę ale to prawda. A najgorsze że nie mam pomysłu jak to wszystko zmienić.
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez gałązka 18 gru 2008, 13:47
Podobno ludzie chorzy na nerwicę lękową mają problemy z samooceną. Ze mną tak jest. To tak, jakby siedział we mnie jakiś złośliwy krytyk, który mówi mi, że źle myślę, źle robię, jestem mało warta. Na terapii grupowej poproszono nas o napisanie listu miłosnego do samego siebie. O uczuciu do bliskich, przyjaciół mogłabym pisać poematy. O miłości do siebie nie potrafiłam napisać ani jednego zdania...
"W samej istocie poezji jest coś nieprzystojnego:
powstaje z nas rzecz o której nie wiedzieliśmy, że w nas jest"

przez oka22 18 gru 2008, 14:40
bywa że czasem lubie siebie,a nieraz to nieznoszę siebie,jeśli mam wspaniałe dzieci,cudowną rodzinę-mówią mi że mnie kochają,to może nie jestem taka zła jak wmawiam sobie pewne bzdury do głowy,podobno każdy człowiek jest niepowtarzalny,indywidualny,odmienny,i nie ma takiego drugiego na świecie ,i nie można nikogo zastąpić ,bo niema takiego drugiego ,a każdy ma swoje miejsce na świecie i swoją rolę do spełnienia,taką teorię ja znam ale szkoda że nie potrafię tak żyć ,potrafię tylko myśleć o ideałach i pragnąć ich,zastanawiałam się wiele razy jaka bym była w rzeczywistości gdyby nie kompleksy i zaniżone poczucie własnej wartości,
1 krok do tyłu a 2 do przodu =1 do przodu

przez laguna 20 lut 2009, 22:27
ja siebie uwielbiam... uwazam ze jestem piekna wrecz idealna co troche jest prawda jak kazdy facet do mnie zarywa nie chwalac sie no to czegoz mozna ode mnie oczekiwac w mniemaniu o sobie jestem piekna ladna mam sliczna figure tylko troche psyche zryta

przez Gosiulka 23 lut 2009, 19:32
Nienawidzę siebie bo niby za co mam siebie lubić :? Wygląd, zachowanie i w ogóle wszystko mam do bani nie ma w czym się zachwycać Od zawsze siebie nie akceptowałam Zawsze byłam odludkiem, nie lubiłam i nie lubię nawiązywać kontaktów z innymi I co tutaj lubić ???
Przyjaciel forum

przez Hans 23 lut 2009, 19:35
O jaki fajny temat! Ja kocham Się, a miłością swoją mogę obdzielić siebie sam :D

I mam lepsze rozkminy niż 95% społeczeństwa :)
Feed your head
Feed your head

przez depresyjny86 23 lut 2009, 19:47
Nienawidze siebie......nic sie nie zmieniło.......tylko czasami zmieniam do siebie podejscie.......
:)

Sortuj wg