Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Arasha 29 gru 2014, 01:05
Nastia, fakt. Na mojego ojca dobrze działa Ketotifen, też z tej grupy lek przeciwalergiczny.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez halenore 29 gru 2014, 08:56
Od czwartku nie biorę afobamu. Siedzę na relanium, ale lęki nasilają się. Źle ustawiłam substytucję czy co? Skoro jestem na benzo, skąd te lęki? Nic już nie kumam. Łaczyliście kwetiapinę z benzo?

-- 29 gru 2014, 10:18 --

Rozważam wprowadzenie gabapentyny. Po pierwsze przeciwpadaczkowa, po drugie łagodzi lęki. Muszę udać się do dochtora. A jak u Was?
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Arasha 29 gru 2014, 17:15
halenore, ja wzięłam tej nocy kwetę, a w ciągu dnia benzo. Chyba można, ale najlepiej zrobisz jak pójdziesz jednak do lekarza. Ja też mam ostatnio nasilenie lęków, bo próbuję zacząć brać antydepresant i niestety jestem zmuszona dowalać benzo :bezradny: Trzymaj się i pisz, co u Ciebie ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 30 gru 2014, 03:38
Idę dzisiaj do psycha. Zobaczymy, co mi powie.
Natręt Gramatyczny

przez Michuj 30 gru 2014, 13:22
11 dni bez kody. zaraz kurwicy dostanę.
Loża szyderców

przez huśtawka 30 gru 2014, 14:25
resilient napisał(a):11 dni bez kody. zaraz kurwicy dostanę.

Ech...chciałabym być 11 dni bez alko... :why:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Arasha 30 gru 2014, 14:53
halenore, też masz problemy ze snem, że po nocy piszesz ? Odezwij się po wizycie ;)

-- 30 gru 2014, 13:53 --

resilient, a benzo bierzesz ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Michuj 30 gru 2014, 15:11
Arasha, tjaa, zwiekszylem rolki do 20 mg, bo mnie telepalo strasznie.
Loża szyderców

przez andrzej57 30 gru 2014, 17:26
Niestety poległem! Clon wygrał! 2o-tego zszedłem na 0,5 mg,a po 8 dniach się zaczęło i wczoraj myślałem,że mój mózg mi wyskoczy jak ropa z pryszcza. Wziąłem do południa hydro 1omg, po południu też, a na wieczór już 25mg (język zesztywniał od hydro,a telepka się wzmogła,a bałem się zażyć tabletkę na sen). I dziś zażyłem 1 mg clona (najpierw 0,75 a potem dobrałem 0,25). Nie dałem rady,wszystkie uboki możliwe doznałem przy odstawianiu. No nic, męczył się nie będę,wróciłem do 1 mg i tak zszedłem z 2 mg w tym roku. Na razie nie będę odstawiał,będę na tym 1mg kochanego clonika - ja go kocham i on też się ze mną zżył przez ponad 20 lat, to po cóż mam z nim walczyć? On silniejszy,a ja słabszy i muszę sobie z tego zdać sprawę i z tym faktem się pogodzić. Może spróbuję po 2 m-cach od nowa schodzić, ale już nie co 3 tygodnie a raz na miesiąc. Zdrówka życzę Wam.
obserwowany

przez halenore 30 gru 2014, 19:14
andrzej57, Andrzeju chyba trzeba próbować schodzić z tego clona z substytucją relanium, bo inaczej będzie słabo.

-- 30 gru 2014, 19:20 --

Arasha, tak. Bezsenność męczy. Od tego zaczęło się używanie zolpa, a skończyło się w na detoksie szpitalnym.
Byłam u doca. Przepisał gabapentynę, opracowaliśmy schemat schodzenia z relanium. No i zobaczymy, jak sobie z tym poradzę. Mieszają się u mnie: nadzieja i strach. Jak żagielek na wietrze i to mnie wku.wia.
Natręt Gramatyczny

przez andrzej57 30 gru 2014, 21:22
halenore, piszesz,że będzie słabo. Pod jakim względem? Zażyłem o 19.00 następne 0,5mg clona czyli dziś dawka wyniosła 1,5mg, ale wszystkie napięcia "odpłynęły",które miałem w sobie do wczoraj do północy i czuję się żywy normalnie dopiero teraz,bo wczoraj to była straszna tragedia. Czyli od jutra będę brał 3 x dziennie po 0,5mg clona. Znalazłem w odstawianiu clona dawkę 1,5mg dziennie zastępując diazepamem i to odstawianie trwa ponad 40 tygodni. Ten czas mnie nie przeraża, ale sama piszesz,że odstawiasz za pomocą relanium i też masz telepania?? Napisz mi czy diazepam to jest to samo co relanium? Przepisałem sobie na kartce to schodzenie z clonów wprowadzając diazepam i czy są takowe dawki diazepamu 9, 8,7,6.....i niżej aż do 1 mg (bo w necie znalazłem diazepam 5mg i 10mg)? W styczniu będę chciał się wybrać do psych. z tą moją tabelą odstawiania. halenore, a z jakiego Ty leku schodzisz, z jakich dawek i od kiedy? A czy gabapentynę masz brać doraźnie czy cały czas? Pytam,bo notuję wszystko sobie,żeby mieć lek przy odstawianiu. Pozdrawiam serdecznie

-- 30 gru 2014, 21:42 --

Teraz doczytałem,że brałeś afobam, a to jest to samo co clonazepam i w jakich dawkach?i ile czasu? Różnica pewnie w czasie działania. halenore, na pewno jesteś młoda i tyle czasu co ja nie siedziałaś w tych uspokajaczach i łatwiej Ci będzie wyjść, a ja już się boję hardcorowego odstawiania w tym wieku.

-- 30 gru 2014, 21:45 --

Będę Ci wdzięczny jak napiszesz jaki schemat ten lekarz opracował schodzenia z relanium.
obserwowany

przez JERZY62 30 gru 2014, 22:12
andrzej57
Napisz mi czy diazepam to jest to samo co relanium?

Tak diazepam to Relanium.
♪♪♪

przez Arasha 30 gru 2014, 23:45
andrzej57, diazepam ( jedna z nazw handlowych Realnium ) występuje w dawkach 5mg i 2m, więc jak zdecydujesz się na zamianę Clona na rolki, to znowu czeka Cię Twoje ulubione krojenie tabsów 8) Ale najlepiej skonsultuj to z lekarką, bo mimo iż jedno i drugie benzo, to profil działania mają jednak trochę inny. Irek np. w ogóle nie zamieniał na Relanium, ale Irek to Irek, a Ty to Ty :bezradny:

Afobam ( substancja czynna alprazolam ), który brała halenore, to nie to samo, co Clonazepam, ale pod względem potencjału uzależniającego są podobne, przy czym Clon ma zdecydowanie dłuższy okres półtrwania od alpry i to jest jego "przewaga" nad alprazolamem.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Michaela 31 gru 2014, 11:50
Dzien dobry Wszystkim kochani... nie długo pożegnamy stary rok 2014 .. wstąpimy w progi Nowego Roku 2015.. niech ten rok przyniesie nam wiele radości i szczęścia, niech będzie lepszy od tego starego , mniej łez więcej uśmiechu.. życzę tego sobie i Wam wszystkim.. serdecznie pozdrawiam :D

-- 31 gru 2014, 11:51 --

-- 31 gru 2014, 11:52 --

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
liffe is beautiful, just need to know how to live

Sortuj wg