Żona fatalne zauroczenie kochankiem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez vlad1974 08 mar 2016, 18:33
Moja żona poprzez romans doprowadziła do naszego rozwodu. To już zamknięty temat ale nie mogę patrzeć na jej fatalne zauroczenie kochankiem i na to co on z nią robi. Gość jest żonaty i nigdy nie odszedł od żony. Zależało mu tylko na doprowadzeniu do naszego rozwodu i nic poza tym i chyba traktuje to jako zabawę w manipulacji drugą osobą Jest chyba seksoholikiem bo moja żona nie była jego pierwszą kochanką ( ma bogate doświadczenie i wyrywał panienki na portalach i poprzez ogłoszenia ). Jego żona powiedziała że wie o wszystkich byłych i to toleruje ( jakaś patologia czy co? ). Przez swoje zauroczenie moja była żona odsunęła się od wszystkich znajomych i rodziny. Nawet własne dzieci by sprzedała gdyby on tak chciał. Na teraz ona robi wszystko to co on chce nawet jeśli to jest głupie i przy tym ona się poniża. Nie dociera do niej nic co mówią inni bo dla niej tylko on się liczy i jego zdanie. Zachowuje się tak jakby miała wyprany mózg. Ja jej pokazałem ze w tym samym czasie co był z nią podrywa następne a nawet jej najlepsza przyjaciółka pokazała że robił jej propozycje spotkań seksualnych i nic. Niby godzi się na taki układ że on zostaje z żoną a ona będzie taką z doskoku ale jest zazdrosna o inne i miewa jakieś głupie pomysły typu złapanie na ciążę. Nie wiem jak do niej dotrzeć a ze względu na ten czas co byliśmy razem i na dzieci nie chcę żeby wpadła w jakieś problemy a z tego co widzę to właśnie zmierza w tą stronę. Sam nie wiem co robić bo ona się strasznie zmieniła. Widzę to nie tylko ja ale również inni. Jest strasznie zakłamana i z nikim się nie liczy. Normalnie jakbym patrzył na sektę.
Z góry za jakiekolwiek sugestie bo ja już sam nie wiem co robić .

przez Asembler 08 mar 2016, 19:35
Chyba dalej dużo czujesz do swojej żony skoro tak się przejmujesz tym, że tkwi w manipulacji gacha, a może większa jest niechęć do niego?

przez Gods Top 10 08 mar 2016, 19:43
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to pytanie w jaki sposób Ty i znajomi Twojej byłej żony pokazujecie jej prawdziwe oblicze tego kochanka. Jeśli to przybiera formę oskarżeń wobec Twojej byłej żony (coś na zasadzie "zobacz jaka jesteś naiwna/głupia, skoro on cię wodzi za nos...") lub gdy ona to odbiera jako oskarżanie jej, to mało prawdopodobne, by ten przekaz przyniósł pozytywny skutek. Więcej można by wskórać próbując podejść do niej z większym zrozumieniem, bez oskarżeń, za to z akceptacją, by czuła, że ma wsparcie i by mogła przyznać się do błędu.

Drugie, co mi przychodzi na myśl, to nawiązanie do tego o czym wspomniałeś - o sektach. Co prawda nie wiadomo, czy ten kochanek istotnie stworzył jakąś sektę, za to potrafi świetnie manipulować... tak jak sekty. W sieci znajdziesz namiary na organizacje zajmujące się sektami. W wielu z nich pracują specjaliści (m.in. psychoterapeuci), więc powinieneś tam uzyskać informacje na temat tego, w jaki sposób dotrzeć do osoby, która tak bardzo mocno ulega czyimś manipulacjom.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 08 mar 2016, 20:10
vlad1974, zastanow sie czego Ci brakuje skoro Twoja eks zona woli takiego łachmytę. zastanów się nad sobą.
a co masz konkretnie zrobic? to proste- odpierdolic się od niej, bo patrzysz tylko ze swojej perspektywy zupelnie nic nie rozumiejąc.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez kosmostrada 08 mar 2016, 20:17
vlad1974, Wydaje mi się, życie Twojej byłej żony to już nie jest Twoja sprawa. Możesz przejść się do psychoterapeuty popracować nad zamknięciem tego etapu swojego życia. Zapewne dobrze będzie ograniczyć kontakt do niezbędnego minimum.
Jedynie co jest Twoją sprawą to być dobrym ojcem dla swoich dzieci i na tym bym się skupiła.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez agusiaww 08 mar 2016, 20:17
zima napisał(a):a co masz konkretnie zrobic? to proste- odpierdolic się od niej, bo patrzysz tylko ze swojej perspektywy zupelnie nic nie rozumiejąc.

popieram, zacznij swoje zycie a od niej sie odwal, rozwiodła sie jej sprawa co robi i z kim.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez NN4V 08 mar 2016, 23:41
vlad1974 napisał(a):Moja żona poprzez romans doprowadziła do naszego rozwodu....

Co doprowadziło do romansu?

vlad1974 napisał(a):... Gość jest żonaty i nigdy nie odszedł od żony...

Nigdy czy dotychczas?

vlad1974 napisał(a):...Zależało mu tylko na doprowadzeniu do naszego rozwodu i nic poza tym i chyba traktuje to jako zabawę w manipulacji drugą osobą...

Z jakich zachowań powyższe wnioski wynikają?

vlad1974 napisał(a):... Jest chyba seksoholikiem bo moja żona nie była jego pierwszą kochanką ( ma bogate doświadczenie i wyrywał panienki na portalach i poprzez ogłoszenia ). Jego żona powiedziała że wie o wszystkich byłych i to toleruje ( jakaś patologia czy co? )...

Dlaczego patologia? Moja dziewczyna też toleruje istnienie moich byłych.

vlad1974 napisał(a):... Przez swoje zauroczenie moja była żona odsunęła się od wszystkich znajomych i rodziny...

Może zwyczajnie ma dość rodzinki wpieprzającej się z butami w jej życie.

vlad1974 napisał(a):... Nawet własne dzieci by sprzedała gdyby on tak chciał...

Powiedziała Ci to, czy sam wymyśliłeś?

vlad1974 napisał(a):... Zachowuje się tak jakby miała wyprany mózg...

To jednak lepiej, niż brak mózgu.

vlad1974 napisał(a):... nie chcę żeby wpadła w jakieś problemy a z tego co widzę to właśnie zmierza w tą stronę. ..

Do czego konkretnie zmierza?

vlad1974 napisał(a):... Sam nie wiem co robić bo ona się strasznie zmieniła. Widzę to nie tylko ja ale również inni. Jest strasznie zakłamana i z nikim się nie liczy. Normalnie jakbym patrzył na sektę.

Jesteście po rozwodzie. Nie pouczaj jej jak ma żyć. Nie Twoja sprawa.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez dar 09 mar 2016, 01:19
Współczuję tak mało inteligentnej żony ale ty weź wrzuć na luz i olej jej życie i jej problemy. Podejrzewam, że masz własne problemy bo jesteś sam i masz dzieci a zadręczasz się problemem kobiety która cię robiła w wała i ma cię gdzieś :brawo:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez Powietrzny Kowal 09 mar 2016, 03:54
vlad1974 napisał(a):Moja żona poprzez romans doprowadziła do naszego rozwodu. To już zamknięty temat ale nie mogę patrzeć na jej fatalne zauroczenie kochankiem i na to co on z nią robi. Gość jest żonaty i nigdy nie odszedł od żony. Zależało mu tylko na doprowadzeniu do naszego rozwodu i nic poza tym i chyba traktuje to jako zabawę w manipulacji drugą osobą Jest chyba seksoholikiem bo moja żona nie była jego pierwszą kochanką ( ma bogate doświadczenie i wyrywał panienki na portalach i poprzez ogłoszenia ). Jego żona powiedziała że wie o wszystkich byłych i to toleruje ( jakaś patologia czy co? ). Przez swoje zauroczenie moja była żona odsunęła się od wszystkich znajomych i rodziny. Nawet własne dzieci by sprzedała gdyby on tak chciał. Na teraz ona robi wszystko to co on chce nawet jeśli to jest głupie i przy tym ona się poniża. Nie dociera do niej nic co mówią inni bo dla niej tylko on się liczy i jego zdanie. Zachowuje się tak jakby miała wyprany mózg. Ja jej pokazałem ze w tym samym czasie co był z nią podrywa następne a nawet jej najlepsza przyjaciółka pokazała że robił jej propozycje spotkań seksualnych i nic. Niby godzi się na taki układ że on zostaje z żoną a ona będzie taką z doskoku ale jest zazdrosna o inne i miewa jakieś głupie pomysły typu złapanie na ciążę. Nie wiem jak do niej dotrzeć a ze względu na ten czas co byliśmy razem i na dzieci nie chcę żeby wpadła w jakieś problemy a z tego co widzę to właśnie zmierza w tą stronę. Sam nie wiem co robić bo ona się strasznie zmieniła. Widzę to nie tylko ja ale również inni. Jest strasznie zakłamana i z nikim się nie liczy. Normalnie jakbym patrzył na sektę.

Przestań łkać nad swym losem jak baba i tym bardziej zachowywać się jak takowa we własnym tego słowa znaczeniu ...............................................
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez tahela 09 mar 2016, 04:15
Powietrzny Kowal, uważasz,że baba to coś złego?
po prostu albo się ma charakter albo nie ma i tyle
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Powietrzny Kowal 09 mar 2016, 04:20
I płeć o ile się nie mylę mało ma tutaj do znaczenia!?.... Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez tahela 09 mar 2016, 04:23
Powietrzny Kowal, to akurat prawda , płec nie ma duzmo dowłasnego ja
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Powietrzny Kowal 09 mar 2016, 04:27
Takowoż myślałę właśnie! :D

przez refren 09 mar 2016, 04:57
zima napisał(a):vlad1974, zastanow sie czego Ci brakuje skoro Twoja eks zona woli takiego łachmytę. zastanów się nad sobą.
a co masz konkretnie zrobic? to proste- odpierdolic się od niej, bo patrzysz tylko ze swojej perspektywy zupelnie nic nie rozumiejąc.

:roll: Jasne zima, z pewnością vlad1974 ma jakieś braki, skoro żona poleciała na innego, to jego wina, w dodatku nie rozumie ich miłości, bo jest egocentrycznym samcem.

vlad1974, wydaje mi się że to jak z uzależnieniem, otoczenie może mówić komuś, że ma problem, ale nie wyśle go na siłę na leczenie. Jeśli żona się faktycznie z nikim nie liczy, to nic nie poradzisz, jej wybór. Nie masz wpływu na swoją żonę, sama musi się zderzyć z życiem, a raczej jej obecna ścieżka nie skończy się happy endem. Czasami dopiero zderzenie pomaga. Nie możesz żyć za nią i żyć jej problemami, to może być forma unikania przyjęcia do wiadomości rozwodu. Możesz tylko chronić siebie i otoczenie przed ewentualnymi negatywnymi skutkami jej zachowania, nie wiem w jakim wieku są Wasze dzieci, jeśli nie są dorosłe to potrzebują może więcej zainteresowania, jeśli matka jest pochłonięta sobą.
Analizowanie jej zachowania, Waszego małżeństwa nie ma według mnie sensu, bo nie mamy wpływu ani na Twoją żonę ani na to, co już zaszło.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg