Idealizm

Inne zaburzenia.

Idealizm

przez jetodik 19 lut 2014, 22:18
zujzuj, oczywiście, że był idealistą, klasyczny przypadek.
tyle tylko, że jego ideały nie zawierały w sobie zakazu wobec tego co zrobil...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Idealizm

przez zmęczona_wszystkim 19 lut 2014, 23:44
jetodik napisał(a):[b]
prawo do wyrażania odmiennych nieszkodzących nikomu poglądów, też jest ideą, przez wielu ludzi nieszanowaną.

Pisałam w pospiechu, ale o to mi chodziło. Pogarda dla nieszkodzących nikomu, ale odmiennych poglądów, to dla mnie coś pozytywnego, a pogarda dla odmiennych poglądów, np. politycznych, nie łączy się z idealizmem.

to zależy o jakie dobro chodzi, są pewne dobra wspólne.

dobra mogą być wspólne, ale inny sposób dochodzenia do nich. Przypuszczam, że np. wielu osobom, bez względu na sympatie polityczne, bliski jest patriotyzm i dobro kraju, ale różnią ich sposoby dojścia do tego celu, oraz jego interpretacja.

A Breivik to dla mnie dobry przykład negatywnego idealizmu, w którym ktoś daje sobie prawo do zrobienia więcej, do ominięcia wszelkich norm i zasad w celu zrealizowania określonej misji. Skrajna postać manii wielkości i obsesji na punkcie jednowymiarowości świata.

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 00:19
Pogarda do innych poglądów oczywiście jest zła ale pogarda dla niemoralnych poglądów, które szkodzą ludziom jest idealizmem. Walczy się o ideały czyli np żeby ludzie byli moralni i żeby liczyło się dla nich coś więcej niż własne ego. To jest idealizm i to w klasycznym przykładzie. np zujzuj nie potrafi nawet ortograficznie napisać a zarzuca innym problem z myśleniem. Ale odsyłam do wątku "jaka powinna być partia, na którą byście zagłosowali" i tam widać jakie są jego poglądy. Dlatego myślę, że nie warto brać jego zdania pod uwagę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Idealizm

przez zujzuj 20 lut 2014, 01:13
:)...no ale zdanie to zdanie. Albo ma sie rację, albo nie i powinno sie odnosić do treści zamiast kogoś skreślać z góry. Piszesz dokładnie to o czym napisałem. Odmawiasz sensu moim wypowiedziom tylko dla tego, że nie podzielam twojego poglądu...ty piszesz że zupełnie nie ma sensu brac moich wypowiedzi poważnie, bo nie podzielam twojego poglądu na temat socjalizmu...to jest idealizm? Bo ty sobie wkręcisz i wbijesz do głowy że ja jestem debilem(bo sie różnie) i strasznie byś chciał żebym sie nawrócił na "twojość"? To nie jest dla mnie idealizm...jeśli sie nie zgadzam na temat socjalizmu, to zawsze sie mylę? Trochę to hardcorowe...a jak napiszę że 2+2=4 to też nie mam racji?

Idealizm

przez zmęczona_wszystkim 20 lut 2014, 11:35
torres napisał(a):Pogarda do innych poglądów oczywiście jest zła ale pogarda dla niemoralnych poglądów, które szkodzą ludziom jest idealizmem. Walczy się o ideały czyli np żeby ludzie byli moralni i żeby liczyło się dla nich coś więcej niż własne ego. To jest idealizm i to w klasycznym przykładzie. np zujzuj nie potrafi nawet ortograficznie napisać a zarzuca innym problem z myśleniem. Ale odsyłam do wątku "jaka powinna być partia, na którą byście zagłosowali" i tam widać jakie są jego poglądy. Dlatego myślę, że nie warto brać jego zdania pod uwagę.

:shock: Ostatnie zdanie powinno wystarczyć za wszelkie podsumowania Twojego "idealizmu". W tamtym wątku o partiach chyba najbardziej odpychająca była Twoja argumentacja, a zwłaszcza Twoje przekonanie, ze tylko Ty decydujesz o tym, co jest moralne, a co nie. Dla mnie liczy się coś więcej niż własne ego, ale to nie oznacza, że mianem niemoralnych będę określać ludzi, którzy mają odmienne poglądy polityczne, i to dlatego, ze ich nie podzielam. Chyba nie widzisz różnicy między idealizmem a nakłanianiem ludzi do posiadania takich samych przekonań jak Ty, bo tylko one wydają ci się prawe i szlachetne. To tak jakby mówić - jestem humanistą, kocham ludzi, ale np. Żydów (albo wstaw sobie kogokolwiek innego) już nie, bo uznaję ich za (... ) Z tego punktu widzenia Hitler i Breivik to idealiści, którzy wprowadzili sobie swoje własne kryterium. Nie widzę żadnego, ale to żadnego idealizmu u kogoś, kto uważa, ze tylko on wie, co jest moralne, a co nie. Zdanie zujzuja jest tak samo wartościowe jak Twoje. A jesli jego zdanie odrzucamy, to równie dobrze można odrzucić Twoje - bo dlaczego nie? Ktoś inny powie, ze Twoje zachowanie jest nieodpowiednie, więc Twoją opinię odrzucamy. Nie wiem, czy sam jesteś tak zaślepiony, że nie widzisz takiego prostego schematu.

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 21:22
zujzuj,
A idź z tego wątku może, co?
:)...no ale zdanie to zdanie. Albo ma sie rację, albo nie i powinno sie odnosić do treści zamiast kogoś skreślać z góry. Piszesz dokładnie to o czym napisałem. Odmawiasz sensu moim wypowiedziom tylko dla tego, że nie podzielam twojego poglądu...ty piszesz że zupełnie nie ma sensu brac moich wypowiedzi poważnie, bo nie podzielam twojego poglądu na temat socjalizmu...to jest idealizm? Bo ty sobie wkręcisz i wbijesz do głowy że ja jestem debilem(bo sie różnie) i strasznie byś chciał żebym sie nawrócił na "twojość"? To nie jest dla mnie idealizm...jeśli sie nie zgadzam na temat socjalizmu, to zawsze sie mylę? Trochę to hardcorowe...a jak napiszę że 2+2=4 to też nie mam racji?

Nie pisałem, że jesteś debilem. Nie dlatego tak piszę bo nie podzielam Twojego poglądu tylko dlatego, że masz klapki na oczach. Piszę, że 2+2=4 a Ty próbujesz wmówić, że to 5. Zresztą każdego odsyłam do tej dyskusji bo tam wszystko widać jak na dłoni. I nie interesuje mnie to co myślisz na ten temat tylko denerwuje mnie to, że nie potrafisz się przyznać do błedu lub wycofać honorowo w odpowiednim miejscu tylko wmawiasz mi, że to ja się mylę nie podając ku temu argumentów.

:shock: Ostatnie zdanie powinno wystarczyć za wszelkie podsumowania Twojego "idealizmu". W tamtym wątku o partiach chyba najbardziej odpychająca była Twoja argumentacja, a zwłaszcza Twoje przekonanie, ze tylko Ty decydujesz o tym, co jest moralne, a co nie.

Przecież nigdzie nie napisałem, że ja decyduje o tym co jest moralne a co nie. Trochę czytania ze zrozumieniem jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Dla mnie liczy się coś więcej niż własne ego, ale to nie oznacza, że mianem niemoralnych będę określać ludzi, którzy mają odmienne poglądy polityczne, i to dlatego, ze ich nie podzielam.

No i dlatego nie określam ludzi mianem niemoralnych za to, żę mają inne poglądy polityczne Określam tak ludzi, których poglądy polityczne są niemoralne.

Chyba nie widzisz różnicy między idealizmem a nakłanianiem ludzi do posiadania takich samych przekonań jak Ty, bo tylko one wydają ci się prawe i szlachetne.

Nikogo nie nakłaniam do swoich przekonań. Próbuję niektórym otworzyć oczy na prawdę, to się nazywa praca organiczna. Jak ktoś nie chce widzieć prawdy to trudno, denerwuje mnie tylko, że większość społeczeństwa zamyka się na to i woli tkwić w starych przekonaniach. Mówi się, że tylko krowa zdania nie zmienia, a jak widać większość ludzi to jak takie krowy. Bronią swojego dawnego zdania i za nic nie chcą go zmienić nawet jeśli druga strona pięknie obala to dobrymi argumentami.

To tak jakby mówić - jestem humanistą, kocham ludzi, ale np. Żydów (albo wstaw sobie kogokolwiek innego) już nie, bo uznaję ich za (... ) Z tego punktu widzenia Hitler i Breivik to idealiści, którzy wprowadzili sobie swoje własne kryterium.

No właśnie. Dlatego ja uważam, że kryteria powinny być takie same dla każdego. Ktoś kto wprowadza własne kryterium myli się. Jedynym kryterium uniwersalnym dla każdego może być nienaruszona wolność jednostki. I wolność jednostki kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innej jednostki. To uniwersalne kryterium jakim się kieruję i uważam, że nikt nie ma prawa wprowadzać innego swojego dowolnego kryterium i tym usprawiedliwiać złe uczynki lub brak moralności. Bo to tak jakby ktoś uważał się za dobrego człowieka ale np zabić Murzyna można bo uważa ich za podludzi. To chore.

Nie widzę żadnego, ale to żadnego idealizmu u kogoś, kto uważa, ze tylko on wie, co jest moralne, a co nie. Zdanie zujzuja jest tak samo wartościowe jak Twoje. A jesli jego zdanie odrzucamy, to równie dobrze można odrzucić Twoje - bo dlaczego nie? Ktoś inny powie, ze Twoje zachowanie jest nieodpowiednie, więc Twoją opinię odrzucamy. Nie wiem, czy sam jesteś tak zaślepiony, że nie widzisz takiego prostego schematu.

To przeczytaj sobie temat o partii, na którą byś zagłosował. Tam zujzuj sam skreśla się z poważnej dyskusji.

Idealizm

przez zujzuj 20 lut 2014, 22:02
no jakoś mi nie zależy na uczestnictwie w dyskusji w tym wątku...gadka o kimś nie jest zbyt fajna. Jednak nie chciałem też żeby powstał nieprawdziwy obraz, że twój problem leży w zasadzie w twoich zaletach...że jestes idealistą i masz problem z niemoralnymi ludzmi i debilami. Uwazam że twój problem lezy w twoich wadach...czy problemach z patrzeniem na świat, w twoim stylu poznawczym. Taka jest natura zaburzeń psychicznych...No i oczywiście troche jestem wrażliwy na ludzi którzy uważają sie za lepszych od innych...a tacy co nawet nie mają krzty wątpliwości że tacy są... :?

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 22:15
zujzuj, ale to Ty masz problem ze zdolnościami poznawczymi więc nie powinieneś się w tym wątku wypowiadać.

Idealizm

przez zujzuj 20 lut 2014, 22:18
a może to ty masz? :smile:...albo obaj mamy?

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 22:22
W takim razie odsyłam do tamtego wątku gdzie jasno widać, że to Ty masz z tym problemy i nawet Ci trzeba cytat znajdować i pogrubiać bo sam tego nie potrafisz znaleźć nawet znając datę posta :) Ja mam wiele problemów z psychiką ale nie są to akurat problemy z myśleniem co zresztą potwierdzają psycholodzy.

Idealizm

przez zujzuj 20 lut 2014, 22:26
ale ja też nie mam...i też to potwierdzają psycholodzy...a w tamtym wątku widać że ty masz problemy poznawcze, a nie ja...prawda? Ciągle z tymi problemami poznawczymi wyskakujesz...to dowód na to że to ty je masz. Taka projekcja

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 22:28
Napisałem Ci o projekcji to teraz Ty mi z tym wyjeżdżasz :) No nieźle. Jak powiem alkoholikowi, że jest alkoholikiem to znaczy, że ja nim jestem bo to mechanizm projekcji? W takich sytuacjach to tak nie działa. Ale niech Ci będzie bo to Ty pierwszy mi to zarzuciłeś więc niech będzie, że to mechanizm projekcji :) W tamtym wątku to ja Ci muszę powtarzać 100 razy to samo i nie rozumiesz. Więc kto tu ma problemy poznawcze? Każdy sobie może wejść w wątek i zobaczyć. A Ty już mi nie pisz w tym wątku, ok?

Idealizm

przez zujzuj 20 lut 2014, 22:34
lol...czyli projekcja działa bo ty pierwszy o niej napisałeś? Może to właśnie był moment projekcji? Tonie gra w "kto pierwszy"...z resztą tylko sugeruję. Ciągle piszesz o projekcji, bo sam ciągle cos na mnie projektujesz...to przecież logiczne..prawda?

Idealizm

przez torres 20 lut 2014, 22:35
Nie to nie jest logiczne, to manipulacja. Idź już, błagam bo nie mam siły do takich ludzi, którzy nie mają racji i zawsze muszą udowodnić, że ją mają i mieć ostatnie słowo. Nienawidzę takich kłótliwych ludzi, którzy nawet do takiego wątku muszą się wpierdalać.

Sortuj wg