Mizofonia - patologiczna reakcja na dźwięki

Inne zaburzenia.

przez devnull 02 gru 2014, 18:16
To zaburzenie to jeden z największych moich kompleksów.
Żaden psychiatra nie traktował powaznie tego zaburzenia,
żaden też nie był chętny zagłębić się w temat.

Jednym słowem mam przekurwione
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cyklopka 02 gru 2014, 23:36
Moja psychiatra traktuje to jako objaw i zwiększa mi leki.
Terapeutka dopiero zaczęła mi zadawać pytania dotyczące nadwrażliwości na bodźce z wyrazem uprzejmego zdziwienia.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez wika100 07 gru 2014, 01:05
Witam,
może moje doświadczenie z nadwrażliwością na dźwięki pomogą komuś pozbyć się tej dolegliwości. Mój przypadek był podobny do opisywanych na różnych forach. Drażniły mnie różne dźwięki - głośniejsze zamknięcie drzwi, cichy odgłos telewizora czy radia docierający z sąsiedniego pokoju, odgłos wyjmowanych naczyń ze zmywarki, tykanie zegara nocą, chrupanie paluszków i wiele innych... Moją reakcją na powyższe dźwięki był gwałtowny wybuch złości, ścisk w głowie i tak jakby drżenie zakończeń nerwowych od stóp do głowy. Gdy sytuacja stała się nie do zniesienia (również dla domowników) najpierw zaczęłam stosować stopery do uszu, a gdy to nie pomogło zgłosiłam się do lekarza, który polecił mi leki uspokajające - nie pomogły. Pytałam w aptekach jakiś lek, ale niestety wszyscy polecali mi uspokajające. Aż kiedyś... znajoma powiedziała, że jej lekarz na podobne objawy zalecił koenzym Q10 - pierwszych kilka dni maksymalną dawkę, a później 1 tabletkę dziennie. Nie pamiętam dokładnie ile czasu trwała moja kuracja, ale (z tego, co sobie przypominam) nie dłużej niż 2 miesiące. Nie wiem, czy to zasługa kuracji, ale do dziś nie mam tych okropnych objawów. Mam nadzieję, że mój przypadek pomoże i Wam. Życzę zdrówka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 07 gru 2014, 18:28
:shock:
I Miss Forum

przez Outlaw 11 gru 2014, 12:26
Wytlumaczcie mi jedno zjawisko. Dlaczego ludzie przepraszaja gdy kichną (na kichanie moja odmiana jest niewrażliwa) a nie przeproszą jak później przez 3 godziny pociągaja nosami? (to mnie wykańcza)

przez Marciaax3 16 gru 2014, 23:02
A czasami przez mizofonie czujecie sie tak jakby rozchwiani emocjonalnie? Tzn. Czy sa takie okresy kiedy dzwieki sa tak denerwujące, ze przez jakiś czas czujecie 'dzialanie' ich (kilka dni nawet) A później wszystko wraca do normy? Czasem zauwazylam u siebie, ze po usłyszeniu dźwięku na poczatku czuje ta wściekłość ale po jakimś czasie kapuje, ze to trwa i trwa.. Wybieram sie do psychologa. Tak tylko chciałam zapytać czy ktos jeszcze tak ma.
Oddychaj. To koi umysł

przez Bulo 20 gru 2014, 22:40
Ania_1988 napisał(a):Nie wiem co się ze mną dzieje. Strasznie denerwuje mnie jak ktoś mlaska, siorbie, ćlamka, cmoka mówi z pełnymi ustami itp. Doprowadza mnie to do szału. Nie panuje nad tym, choć się staram. To jest silniejsze ode mnie. Jak słyszę że ktoś mlaska przy jedzeniu to wszystko się we mnie trzęsie, denerwuję się, robię się nieprzyjemna. Próbuję delikatnie zwrócić komuś uwagę, żeby tak nie robił, ale ostatnio zdarza mi się na kogoś nawrzeszczeć albo wybucham płaczem. To stało się nie do zniesienia. Kiedyś lubiłam zjeść z chłopakiem kolację, a teraz tego unikam, bo psuję każdy miły wieczór przez tą moją przypadłość. Nie jadam posiłków z rodzina. Stresuję się np przed wigilią czy imieninami jak trzeba wspólnie zjeść kolacje. To jest nienormalne. Wstydzę się tego, i nikt mnie nie rozumie. Nie ma się nawet do kogo zwrócić z tym problemem. A ostatnio objawy się nasiliły

też tak mam. jestem na to cholernie wrażliwy
od lat jadam sam ;p

przez cyklopka 16 lut 2015, 22:48
http://mynoise.net/NoiseMachines

Kiedy nie można się normalnie uczyć czy pracować, bo przeszkadzają dźwięki z otoczenia, wybiera się jakiś temat z listy, potem suwakami dostosowuje się częstotliwości do własnego słuchu i rodzaju dźwięku, który chce się zamaskować.
I Miss Forum

przez ryska 16 lut 2015, 23:13
Ja potrafiłam wpaść w histerię na odgłos chrapania lub mlaskania. Teraz też mnie denerwuje, ale do tego drażnią mnie: klaskanie, zbyt głośny oddech, zgrzytanie zębami, pociąganie nosem. Wywołują u mnie ciarki, złość, obrzydzenie.
Ale nie wiedziałam, że taka reakcja tez może być zaburzeniem! Pewnie powinnam to skonsultować z terapeutką, żeby oceniła.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez devnull 17 lut 2015, 02:54
Gdyby nie ten temat nigdy nie znalazłbym odpowiedzi na swój problem, mizofonia to istne piekło,
mam identyczne objawy jak Wy, mlaskanie, siorbanie, gryzienie itp. doprowadza mnie do szału.

Najgorsze, że nie ma na to lekarstwa :(
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez ryska 17 lut 2015, 11:15
devnull jak to nie ma lekarstwa?! Leków i tak nie chciałabym brać, ale żadna terapia nie pomoże?! Chociaż w jakiś stopniu? Jak sobie z tym radzić (zwłaszcza w miejscach publicznych)?
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez cyklopka 17 lut 2015, 18:47
Mnie psychiatra chce kwetę zwiększać, jeśli dalej będę niespokojna z powodu telewizora i otwartych drzwi balkonowych.
I Miss Forum

przez vifi 17 lut 2015, 23:45
devnull jak to nie ma lekarstwa?! Leków i tak nie chciałabym brać, ale żadna terapia nie pomoże?!

Myślę że terapia jak najbardziej może pomóc, zwłaszcza że ta reakcja często jest powiązana z poczuciem własnej prywatności czy naruszenia terytorium (które np. było często naruszane w dzieciństwie).

przez ryska 18 lut 2015, 11:14
vifi, poczucie własnej prywatności - to by się jak najbardziej zgadzało w moim przypadku. Chociaż nie rozumiem jak miałoby to być powiązane z nadwrażliwością na dźwięki.

Sortuj wg