leczenie chorób psychicznych niacyną (witamina B3)

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez warrior11 07 paź 2015, 06:20
Nie napisałem,że witamina b3 jest mało ważna,wręcz przeciwnie, jest bardzo ważna i niezbędna.
Chodziło mi o to,że może być ona za słaba,żeby zlikwidować negatywne skutki tak długiego brania
leków psychotropowych,jak to było w twoim przypadku.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez bedzielepiej 07 paź 2015, 15:04
A to przepraszam, warrior11. Źle Cię zrozumiałam.

Sama nie wiem jak to będzie, ale jak nie spróbuję, to się nie dowiem. Oczywiście zażywanie witaminy B3 nie jest jedyną rzeczą, którą chcę zmienić w swoim życiu. Ale o tym napiszę może później.

przez bonsai 07 paź 2015, 15:09
bedzielepiej, tylko wprowadzaj ją powoli. Ja zażyłem sobie jedynie 100 mg jednorazowo i wyglądałem jak Indianin. Przeszło po godzinie, ale już nie powrócę do tamtych chwil. :roll:
bonsai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzielepiej 07 paź 2015, 16:09
To jest tzw. efekt flush, w linku który podałam na początku wątku trochę o tym jest. Dlatego witaminę B3 należy wprowadzać w małych ilościach, stopniowo zwiększając ilość, zaczynając od 25 mg zażywanych 3 razy dziennie. Każdego kolejnego dnia zwiększa się dawkę o 25 mg.

przez bedzielepiej 11 paź 2015, 22:11
Startuję. Wczoraj zażyłam 2 dawki po 25 mg. Dzisiaj twierdziłam że krojenie tabletki na 4 części jest nużące i mało dokładne, więc zjadłam kolejno 1/4, 1/2, a wieczorem całego tabsa 100 mg. Indiańskiej twarzy nie miałam, może dlatego że mam niacynę w postaci nikotynamidu.

Oprócz tego biorę magnez z b6 i witaminę c w postaci soku z dzikiej róży. Na noc ruski lek na robaki i chlorella.
Odstawiam słodycze i rzeczy z białej mąki.

przez bedzielepiej 07 lis 2015, 00:45
NIE DZIAŁA

ale moze dlatego że żrem nieregularnie te tabsy bo nie chce mi sie i biere tylko 3 tablety max
i z cukrem nie mogę sie pozegnać czekolada jest silniejsza ode mnie

przez mikrobia 21 sty 2016, 16:55
Witamina B3, nazywana również witaminą PP, są dane wskazujące na to, że przynosi ulgę w przypadkach depresji, lęków i bezsenności. Zapewne działa, ale trzeba czasu i systematyczności. Należy się również zastanowić jakie jest wchłanianie takiej syntetycznej witaminy. Może zamiast podawać ją do organizmu wiadrami, należy robić to łyżeczkami i zastąpić syntetyki witaminą ze źródeł naturalnych. Osobiście jestem zwolenniczką zażywania witamin pod postacią produktów spożywczych. W witaminę PP bogate są: kurczaki, wołowina, ryby i orzechy. Warto to połączyć z jajkiem, które zawiera alternatywne źródło witaminy PP, czyli tryptofan. PP w postaci kwasu nikotynowego może być zażywana tylko wtedy, gdy została przepisana przez lekarza! Niepożądane działanie tego kwasu to rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Najkorzystniejsze więc z mojego punktu widzenia (technolog żywności) będzie włączenie do jadłospisu wołowiny - pokrojona w kosteczkę i uduszona z dużą ilością cebuli - samo zdrowie. Do tego przynajmniej raz w tygodniu zapomniany tatar - z surową cebulką, żółteczkiem i ogóreczkiem - cała gama niezbędnych aminokwasów w przyswajalnej formie. Smacznego

Sortuj wg