Rhodiolin

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Rhodiolin

przez zigi7 05 maja 2014, 11:52
Ja osobiście nie łączyłbym ziół z psychotropami... Trzeba się spytać kogoś kto ma wiedzę na ten temat, wątpię żeby ktoś na forum ją miał..

Rhodiolin

przez lucy1979 06 maja 2014, 10:03
CórkaNocy napisał(a):hej. zażywam sertralinę i mirtazapinę, ale w bardzo małych dawkach (jedna czwarta tabletki, bo większe dawki mnie fatalnie mulą) i czy mogę do tego dołożyć ten rhodiolin? czytam, że z ssri ma interakcje, więc to bym ewentualnie odstawiła, ale czy z mirtazapiną ma?

To jest tak, że Różeniec nie jest zalecany z lekami z grupy SSRI. Ale to nie znaczy to samo co np. z Dziurawcem, który jest bezwzględnie zakazany przy tych lekach. Termin " nie jest zalecany" znaczy tyle co, trzeba ostrożnie stosować i monitorować reakcję organizmu.
Ja znam dobrze swój organizm, dlatego postanowiłam spróbować połączyć sertralinę z różeńcem. Jak na razie jest ok.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Rhodiolin

przez Kat_ 09 maja 2014, 23:52
Stosowałem Rhodiolę razem z Sertaliną (Asertin). Było to 200mg Rhodioli i 100mg Sertry i jakoś na wiosnę 2 lata temu. Drgała mi bez przerwy lewa powieka, po 2 miesiącach stosowania podczas wizyty w toalecie upadłem i straciłem przytomność na około pół minuty, byłem zamroczony. Nie radzę łączyć, ulotki jednak dobrze informują. Odstawiłem rhodiolę, nie było więcej nieprzyjemności.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rhodiolin

przez CórkaNocy 10 maja 2014, 11:42
ulotki i informują? o czym? na ulotce rhodioli nie ma nic o interakcjach, co zabawne pytałam się dwóch aptekarek - powiedziały, że można łączyć, a jedna nawet, że to będzie wzmacniało efekt lekarstw, więc kogo tu słuchać? ;)

-- 10 maja 2014, 11:44 --

póki co wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę rhodiolinu, po odstawieniu od środy sertraliny, biorę obecnie jedynie 7,5 mg mirtazapiny. I dzisiaj mam z rana w spoczynku tętno 120 ;) nie wiem od czego, może to działanie stymulujące, ale mam nadzieję, że mi doda energii trochę i odświeży umysł
CórkaNocy

Rhodiolin

przez KalekaŻyciowa 10 maja 2014, 11:58
To, że ulotki nic nie mówią, wcale nie oznacza, że nie ma interakcji. Interakcji między suplementami diety, a lekami raczej nikt nie bada.

Rhodiolin

przez lucy1979 10 maja 2014, 12:20
Kat_ napisał(a):Stosowałem Rhodiolę razem z Sertaliną (Asertin). Było to 200mg Rhodioli i 100mg Sertry i jakoś na wiosnę 2 lata temu. Drgała mi bez przerwy lewa powieka, po 2 miesiącach stosowania podczas wizyty w toalecie upadłem i straciłem przytomność na około pół minuty, byłem zamroczony. Nie radzę łączyć, ulotki jednak dobrze informują. Odstawiłem rhodiolę, nie było więcej nieprzyjemności.

No nie mogę takich rzeczy czytać, bo się denerwuje za bardzo.
Powieka Ci od Rhodioli drgała? :(

Rhodiolin

przez Rebelia 10 maja 2014, 13:38
Nie wiem jak wy, ale ja tam czytam w sieci, jak planuję brać jakieś suple. W ulotkach poza tym jest cała masa innych rzeczy. Chociażby w tabletkach od bólu głowy, skutkiem ubocznym może być... ból głowy.

lucy1979 dobrze gada, zna swój organizm.

A drganie powieki może być akurat skutkiem niedoboru magnezu, a nie stricte rhodioli.

Na mnie ten specyfik nie zadziałał. Ale to jest loteria indywidualna, komuś podejdzie, komuś nie. Jak wszystko na tym świecie, goddammit.

Rhodiolin

przez lunatic 11 maja 2014, 12:55
pomogło to komuś na pamieć i koncentracje? wyczytałem ze ma takie działanie

Rhodiolin

przez lucy1979 11 maja 2014, 15:02
Mnie się wydaje, że mi pomogło. Wcześniej to byłam niemożliwie rozkojarzona. A teraz mniej.

Rhodiolin

przez lunatic 11 maja 2014, 16:34
lucy1979,
brałaś samo czy z jakimś antydepresantem?

Rhodiolin

przez lucy1979 15 maja 2014, 14:12
Z sertraliną.

-- 17 maja 2014, 08:17 --

A dajcie spokoj z tym Różeńcem, tak się na niego napaliłam, bo wydawało mi się, że pomaga a tu lipa. Okazało się, że to co przypisywałam Rozencowi to efekt zwiększenia dawki sertraliny. Zresztą czułam się dobrze tylko dwa tygodnie. A potem powrót do depresji.
Ja już tyle pieniędzy wydałam na te wynalazki bez recepty co niby na depresje pomagają, że jak o tej straconej kasie pomyślę to mnie trzęsie. :x :evil: :( :why:

Rhodiolin

przez CórkaNocy 07 cze 2014, 10:51
biorę już chyba miesiąc ten lek i jest dobrze! sama się dziwię, bo nie wierzyłam w moc ziół, myślałam, że biorąc psychotropy to takie coś na mnie nie zadziała
a jednak ;)
z plusów to na pewno redukcja senności w dzień, i zmęczenia, odmulenie, poprawa pamięci i myślenia
z minusów to czasem miewam szybki bardzo puls, wyższe ciśnienie niż zwykle, ale to pewnie od tego lekkiego pobudzenia, nie przeszkadza mi to jakoś
czy zwiększył lęki, a no nie wiem, chyba nie
poprawił nastrój, bo przed braniem, miałam depresyjny stan, teraz biorę jedynie to i 1/4 tabletki mirtazapiny i jest dobrze ;)
CórkaNocy

Rhodiolin

przez lew 22 lip 2016, 13:02
Jaki preparat różeńca polecacie? Ja kiedyś stosowałem z firmy Naturell i całkiem spoko działał, ale może tabsy innej firmy są lepsze? Albo ekstrakt lub susz bardziej działają? Ktoś chciałby się podzielić opinią?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg