Ukrywacie depresję? Kłamstewka.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

''wiem jak ulozyc rysy twarzy by smutku nikt nie zauwazyl''

przez emm 02 sty 2007, 16:18
ostatnio cale moje poukladane zycie zaczelo sie wywracac do gory nogami.zawiodlam sie na przyjaciolach,stracilam zaufanie bezpowrotnie bliskiej osoby,chlopak z ktorym sie spotykalam i bardzo mi na nim zalezalo zostawil mnie, zalezalo mu na mnie bardzo dlugo.Niestety ja balam sie kolejnego milosnego rozczarownia,balam sie ze sobie z tym nie poradze więc trzymalam dystans.kiedy juz sie przelamalam on wrocil do swojej eks .do tego dochodza problemy z jedzeniem.caly moj swiat sie toczy wokol tego czy dzisiaj sie najem i przytyje czy to bedzie dobry dzien i uda mi sie zjesc malo,potrafie restrykcyjnie trzymac sie diety i jesc przez tydzien do 1000kcal a potem cos pęka i zjadam tony lodow slodyczy i ciastek.czuje ze to troche wymknelo mi się spod kontroli.ostatnio tez mam problemy ze snem.budze sie w srodku nocy i nie moge juz spac dalej,czasami lykam persen zeby moc przespac spokojnie cala noc ale nawet 4 tabletki wczoraj nie pomogly.nie wiem czy po prostu mam gorszy okres w moim burzliwym, dwudziestoletnim zyciu czy to juz cos powazniejszego.czuję się zniechecona i mam wrazenie ze juz nigdy nic dobrego mnie nie spotka,ze nigdy nie bede kochac i byc kochana.mimo to staram sie nie okazywac innym swoich problemow,jak to napisala szymborska''wiem jak ulozyc rysy twarzy by smutku nikt nie zauwazyl''....licze na obiektywne spojrzenie na moja sytuacje i dobrą rade.dziekuje.emm
em
emm

przez EWUCHA 02 sty 2007, 21:49
witam cie emm myśle ze wiem co przezywasz i jaki masz mentlik w głowie ale jesteś młoda i zycie przed tobą nie obwiniaj sie za wszystko co sie stało niestety zycie jest okrutne i czasami stawia nas w trudnych sytuacjach z którymi ciezko sobie poradzic mysle ze masz jeszcze szanse sobie zycie poukładac niepoddawaj sie i walcz o siebie dopuki niejest zapuzno napewno znajdiesz prawdziwą miłosc swojego zycia i bedziesz potrafiła kochać ,hm a prawdziwych przyjaciól poznaje sie w biedzie niestety teraz znalezc prawdziwego przyjaciela jest bardzo trudno .......
Emm głowa do góry nie jestes sama trzymam kciuki ,a przed snem polecam melise i relana forte pozdrawiam pa a jeszcze co do jedzenia to niemoge ci nic doradzic bo sama z tym jeszcze walcze ale pod jutra postanawiam cos z tym zrobic moze i ty sprubujesz
ewucha

przez reneSK 02 sty 2007, 22:30
Witaj!
Głowa do góry, trzeba żyć nadzieją na lepszy dzień, per

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy mówić ludziom ze mam depresję?

przez YORKa 25 lut 2007, 18:47
pomozcie bo nie bardzo wiem co robic:czy mowic ludziom o tym ze jestem chora-bo boje sie ze moga mnie nie zrozumiec i to juz wogole odizoluje mnie na zawsze,prosze o rade osoby ktore juz to przezyly.
chodzi mi o to ze ja mysle inaczej niz inni i czesto mam problemy z wyrazaniem siebie-swego zdania-a inni moga to moje zamykanie sie w sobie odebra jako ignorancje-a ja taka nie jestem,ja sie tylko zamykam,zamyslam-co ja mam zrobic-jestem taka samotna :cry:

przez IceMan 25 lut 2007, 19:14
Warto powiadomić o tym tylko bliskie Tobie osoby - i to tylko te, które na pewno zrozumieją i nie wykpią (to ostatnie odnoszę do rodziny - bliższej i dalszej, która może być różna). Jakieś tam powierzchowne znajomości mogłyby tylko ucierpieć, albo ty mogłabyś na tym ucierpieć.
Przyjaciel forum

przez YORKa 25 lut 2007, 19:18
tak walsnie jest teraz-cierpie bo nie potrafie rozmawiac z ludzmi-a nawet jak rozmawiam to jestem gdzies daleko-a wlasnie to mnie krzywdzi bo czasem chce wykrzyczec ze oni mnie nie potrafia zrozumiec-ze jestem chora,ale wlasnie czesto zastanawialam sie czy warto..

przez IceMan 25 lut 2007, 19:52
YORKa napisał(a):nie potrafie rozmawiac z ludzmi

czy ja wiem... nawet na forum dużo piszesz, wydaje mi się, że to raczej opory w realu, może ktoś Cię kiedyś bardzo uraził, zranił, może to brak samoakceptacji? W sumie nie wiem... napisz trochę więcej o sobie, bo z tego co na razie wiem to tylko można hipotezami rzucać...
Przyjaciel forum

przez YORKa 25 lut 2007, 20:00
o sobie...nie bardzo wiem co mam napisac,ale lubie pisac i masz racje ze to latwiej mi przychodzi niz rozmowa a tu sa fajne tematy i widze ze jest tu bardzo duzo ludzi wiec mam nadzieje ze odnajde tu odpowiedzi na kilka pytan ktore mnie gnebia i byc moze zaczne rozmawiac w realu kiedy tu sie odwaze :cry: .O mnie?mam derpresje od 2 lat,leczona, z jednym pobytem w szpitalu.A to ze nie potrafie rozmawiac z ludzmi to wynik tego ze duzo jezdze po swiecie i ciezko mi jest zyc bo jestem bardzo otwarta osoba a zazdrosc,niezrozumienie,zawisc ludzka zabijaja mnie wewnetrznie i nie potrafie sie odnalesc w zyciu...to tak krotko o mnie,widzisz?nie bardzo nawet wiem jak to napisac bo nie wiem czy ktos mnie zrozumie?

przez IceMan 25 lut 2007, 20:03
YORKa napisał(a):jestem bardzo otwarta osoba a zazdrosc,niezrozumienie,zawisc ludzka zabijaja mnie wewnetrznie i nie potrafie sie odnalesc w zyciu...

rozumiem to, właśnie tak przypuszczałem, że to Cię męczy... wiesz co... potrzeba chyba trochę czasu i trzeba będzie dać rodzajowi ludzkiemu drugą szansę i kredyt zaufania
Przyjaciel forum

przez YORKa 25 lut 2007, 20:15
ale czy myslisz ze ja sie jakos odnajde w tym zawistnym swiecie?co ja mam robic?moja bezsilnosc mnie poprostu wykancza,nie wiem gdzie mam sie podziac,czuje ze jestem sama na drodze i nikogo niema obok..choc jestem w tlumie czuje sie samotna bo ci ludzie sa mi tacy obcy,chcialabym utulic czasem kogos kto placze ale oni nie potrzebuja tego bo odbiora to jak cos dziwnego-to straszne..wydaje mi sie ze ja mam za duzo milosci w sobie i nie wiem co mam z nia poczac :cry:

przez IceMan 25 lut 2007, 20:22
Obserwuj ludzi. W tym całym cieście tłumu zdarzają się rodzynki - osoby pasujące do Ciebie. Raczej jest ich naprawdę mało. Wiem po sobie. Bo szukałem i szukam takich osób. Bądź w miarę szczera i otwarta do ludzi - w miarę, bo nie każdy na to zasługuje. Przebieraj w osobach, w końcu odnajdziesz kogoś, kto doceni twój charakter i twoje podejście.
Przyjaciel forum

przez YORKa 25 lut 2007, 20:34
slicznie to napisales,az mam ochote cie uscisnac-haha-ale nie odbierz tego zle,poprostu czasem czlowiek tak strasznie potrzebuje drugiej osoby-bo kiedys lekarz mi powiedzial-"To czlowiek czlowiekowi jest do szczescia najbardziej potrzebny"-ale tak jak napisales o tym "wypieku"z bakaliami,musze poszukac tych osob,choc jesli moge tak cichutko zasugerowac ze na pierwsza rozmowe uwazam cie za jedna z tych rodzynek-no a raczej za rodzynka:)chyba sie nie gniewasz :oops:

przez IceMan 25 lut 2007, 20:38
YORKa napisał(a):az mam ochote cie uscisnac

to ja Cię uścisnę Obrazek :D

..nie gniewam się :smile: , tylko bądź jeszcze taka w realu i będziesz łowić rodzynki garściami :D
Przyjaciel forum

przez gina 26 lut 2007, 08:52
YORKa napisał(a):wydaje mi sie ze ja mam za duzo milosci w sobie i nie wiem co mam z nia poczac Crying or Very sad

Nie masz pojęcia, jak dobrze Cię rozumiem....
na próżno to wszystko co dzisiaj jest bólem....

Sortuj wg