Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez domi88 10 paź 2007, 14:03
Ale ja nie chce nikogo stracic przez takie zachowanie.Moj chlopak jakos to znosi bo widac ze mnie kocha,ale ile on tez tak moze wytrzymywac.Kiedy mam dola zrywam z nim,ale on doskonale wie że to sa chwile zalamania i sie nie poddaje.Nie chce żeby znowu to wrocilo.Rzeczy ktore powinny sprawiac mi przyjemnosc doluja mnie.Nie chcę przechodzic przez to jeszcze raz.

przez hoyka 10 paź 2007, 16:33
Moje porady:
kontakt z ludźmi to podstawa.. pozwala przynajmniej na chwile odcinać się od swojego złego samopoczucia..
więcej wiary w siebie.. a co za tym idzie.. cieszenie się z malych rzeczy.. dostrzeganie małych sukcesów.. o czym napisal efekt6
przełamywanie sie w chwili gdy czujesz się źle.. mimo wszystko szukać zajecia, mimo wszystko wstać wyjśc na spacer.. grunt to zachować jakąś aktywność, bo gdy zostaje się samemu.. leżąc w łóżku plackiem przychodza czarne myśli, które negatywnie oddziałują an samopoczucie..
To chyba tyle co mogę powiedzieć od siebie.. nie jestem żadnym specjalistą i wiem, że to co piszę to może to nie są wielkie rzeczy.. ale może warto zacząc od małych.. ;) trzymaj się ciepło ;)
póki śmiech tłumi łzy, cieszą nas zwykle dni... warto żyć :)

przez Goplaneczka 10 paź 2007, 16:46
To koniecznie to lekarza... Może powinnaś brać zapobiegawczą dawkę leku, może psychoterapia nie została tak naprawdę zakończona? Zyskałaś już tak wiele, nie pozwól sobie tego stracić!!
Trzymam kciuki za powodzenie.
Goplaneczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez camillo 10 paź 2007, 17:01
dzieki za wyrazy otuchy.
Najgorsze jest to, że za późno stwierdzilem ze to depresja. Domino ruszyło i teraz musze je zatrzymać, a do tego terminy do polecanych lekarzy na listopad-grudzień. Lekarz też mówiłem, że najpierw wyciszenie a potem power. Tylko jak wszystko sie wali na glowę, jak tu sie wyciszyć? Jak sie żyło w marazmie i myslało, że tak ma być, to teraz jak juz wiadomo co było przyczyną, to sie chce zmiany, powrotu do stanu sprzez depresji, kiedy wszystko mialo sens i kolor.
Chcieć!!!

przez Goplaneczka 10 paź 2007, 17:09
Tak, camillo, my tu Cię doskonale rozumiemy, wszyscy przechodzimy przez to samo. Kurcze, jeśli naprawdę z Tobą źle-polecam izbę przyjęć w szpitalu psychiatrycznym. Tam wysłuchają, doradzą, mogą przyśpieszyć termin wizyty, zaproponować terapię na oddziale dziennym i w ogóle coś zmienić. Ja tak zaczęłam leczenie-bardzo dobrze wspominam szpital w Bydgoszczy przy Karłowicza. Po skierowanie do psychologa idź do internisty-im szybciej to zrobisz, tym krócej będziesz czekał na terapię.
Ja też często tracę nadzieję, że kiedyś będzie jak dawniej :cry: Ale te chwile warto przetrwać, choćby tu na forum, wśród sobie podobnych. Jak obserwuję, każdy ma tu chwile lepsze i gorsze, ci, u których słońce, pocieszają tych, u których leje. A potem role się odwracają ;)
3maj się dzielnie, wyjdziesz z tego, wierzę, się Ci uda!
Goplaneczka

przez domi88 10 paź 2007, 19:03
Już chodzę na terapię indywidualną do swojej terapeutki.Ale wizyte mam raz w tygodniu,a bywaja takie dni jak dzisiejszy że poprostu odechciewa mi sie wszystkiego :(

przez Goplaneczka 10 paź 2007, 19:10
To wtedy wyżalaj się tutaj. To pomaga. Zanim nawrzeszczysz na chłopaka, zanim go rzucisz, zanim zadręczysz się złymi myślami- zajrzyj do "Kroków do wolności", do "Offtopicu", pojęcz w "Jęczarni". Mi to naprawdę pomaga, można tu przetrwać najgorsze chwile. Po za tym już raz odegnałaś depresję-Twoje doświadczenia bardzo nam się przydadzą. Zrób listę zajęć, które jakoś Ci ułatwią i umilą dzień. Walcz o dobry nastrój, nie poddawaj mu się, wychodź do ludzi, nie zamyka się w domu-wiesz, czym to grozi.
Przytulam ciepło.
Złe dni też mają zaletę-kiedyś się kończą ;)
Goplaneczka

przez domi88 10 paź 2007, 20:19
Moją pasją jest taniec towarzyski.Niestety przez te gorsze dni zrezygnowalam z tego.Boję sie nawet odezwac do swojego chłopaka,żeby znowu go nie zranić.Czasami to tak siebie nienawidze,za to ze ranie innych.

przez Jaśkowa 10 paź 2007, 20:25
domi88 a skąd taki osąd, że ranisz innych, ktoś Ci to zarzucił? Czy sama tak uważasz a jeżeli sama to na jakiej podstawie??
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez camillo 10 paź 2007, 20:36
podzwoniłem i znalazłem. Lekarz przepisał Mirzaten 30mg, a po miesiącu 45 mg. Dodatkowo koniecznie terapia, zeby wyrzucić przeszłość. Ciekawe czy to ten wlasciwy lek?
Chcieć!!!

przez eligojot 10 paź 2007, 20:40
Terapia nie dodatkowo, tylko koniecznie. Nie chodzi jedynie o psychologa, tylko również o autoterapię. Zmuszanie się do wykonywania podstawowych rzeczy, typu zmywanie, sprzątanie... pomimo wszechogarniającego bezsensu. Dobrze to znam. Samemu trzeba probować, wszystko leży tylko i wyłącznie w Twoim umyśle.

Jest tak, że lek ma Cię tylko pobudzić do działania, a działać musisz sam. Musisz mieć rano tą świadomość, że warto wstać, bo każdy dzień jest darem, a nie karą. Depresja to tylko choroba umysłu i choć ciało boli, to nic jemu nie dolega. Pomyśl o tych, którzy mają chore ciało i nic już tego nie zmieni. Ważne jest podejście do najzwyklejszych czynności, przewartościowanie naszych smutków i świeższe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

Jeżeli sam nie możesz dojść do konkluzywnych wniosków, psychoterapia jest właśnie po to.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez domi88 10 paź 2007, 20:41
A jak można nie ranic osob wykrzykujac im rozne przykre rzeczy.Nikt mi tego nie powiedzial ze ranie,ale ja dobrze o tym wiem.Tak samo z moim chloapkiem.Wiele razy jak mialam te koszmarne dni to powiedzialam mu wiele przykrych slow za ktore mi strasznie wstyd.Ranie osoby ktore mnie kochaja.Nie chce tego.Nie umiem sobie sama z tym poradzic.

przez Jaśkowa 10 paź 2007, 20:52
domi88 bo jesteś chora :? musisz się leczyć masz świadomość, że źle robisz, że nie chcesz tego a jednak postępujesz dalej nie tak jakbyś chciała, wniosek prosty idź do lekarza :smile:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez domi88 10 paź 2007, 21:07
Ale co ja mam lekarzowi powiedzieć?Że mialam juz depresje?On sie mnie zapyta czy chodze do psychologa czy terapeutki i tyle.Lekarz mi tu raczej nie pomoze.

Sortuj wg