Czy mówicie sami do siebie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez mistral 29 lut 2012, 14:34
Kiedyś, jak byłam dzieckiem, takim 5-6 letnim, to potrafiłam pół dnia przesiedzieć na podłodze i prowadzić ze sobą monologi- że niby rozmawiam z drugą osobą, a tak naprawdę sama sobie odpowiadałam.
Teraz mam coś takiego, że patrzę się na jakiś przedmiot np. obrazek wiszący na ścianie i się śmieję do siebie, bo mi się nagle coś przypomni/skojarzy. Albo jak jadę np. autobusem i przypomni mi się jakaś zabawna sytuacja to też potrafię się mimowolnie śmiać. Nieraz ludzie patrzyli się na mnie jak na obłąkaną :?

przez wiola249 29 lut 2012, 14:43
mistral, A to nie każdy tak ma? :mrgreen:
Też wyobrażam sobie rozmowy, które mają nastąpić, albo które już były, ale ich przebieg mi się nie podobał i wyobrażałam je sobie inaczej ;) Albo układam sobie w głowie, to co mam zamiar powiedzieć terapeutce (co mnie strasznie męczy i wkurza swoją droga, ale nic na to nie moge poradzić), no ale ostatnio mnie w konia zrobiła, bo miała być dalsza cześć wywiadu-badanie moich zaburzeń osobowości, przychodzę, a ona, że jednak robimy normalną sesję. Ah poczułam, że tak może zrobić, ale dopiero w drodze autobusem. No i musiałam mówić z głowy;P i to co ciągle odkładałam bo nic innego sobie nie przygotowałam
Nerwica depresyjna, neurastenia, lęki itd....
Dziecko we mgle........

It's one of those things people say: you can't move on until you've let go of the past

przez mistral 29 lut 2012, 15:14
wiola249 no chyba nie każdy, jak tak obserwuję ludzi :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiola249 29 lut 2012, 16:25
A no bo ludzie to tacy ponurzy są ;)
Nerwica depresyjna, neurastenia, lęki itd....
Dziecko we mgle........

It's one of those things people say: you can't move on until you've let go of the past

przez idle 29 lut 2012, 16:28
Jakbym czytała o sobie, jak byłam mała to potrafiłam kilka godzin dziennie chodzić od ściany do ściany i prowadzić ze sobą długie rozmowy. Nie wiem, może to wynika z faktu bycia jedynaczką, bo sama też się bawiłam i wtedy udawałam, że ktoś jeszcze ze mną jest ;) do dzisiaj mi zostało.
idle

przez mistral 29 lut 2012, 16:34
ja też jestem jedynaczką, może coś w tym jest ;)
Póki co, nastrój mam nieco depresyjny, więc śmianie się do siebie poszło w odstawkę...

przez wiejskifilozof 08 mar 2012, 15:34
Ja czasem rozmawiam ze sobą , głównie w myślach , ale gdy jestem sam w mieszkaniu wtedy idę na całość , chodzę po dużym pokoju i rozmawiam sam ze sobą .

przez ladywind 08 mar 2012, 15:35
ja często rozmawiam sama ze sobą ale w myślach...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez wiejskifilozof 09 mar 2012, 09:53
Nie wiem jak Wy , ale ja to lubię .

Sortuj wg