Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez *Monika* 24 mar 2012, 15:17
estera1, anielka dobrze mówi, idź na terapię.
Obrazek
Główny Moderator

Depresja objawy

przez knpoke 24 mar 2012, 17:23
Bezsens, brak marzeń, chęci do działania i tego uczucia przyjemności gdy jest się szcześliwym
z każdym dniem jest co raz gorzej sporadyczne myśli samobojcze.
proboje wytłumiać te objawy sportem, spacerami, komputerem, ale to jest wyjście na krótką metę.
boże dlaczego ta suka mnie tak dobija
myślicie że mam szanse żeby zgłosić się na leczenie w psychiatryku?

Depresja objawy

przez estera1 24 mar 2012, 22:26
chcialabym uprawiac sport tak jak kiedys ale jak czlowiek jest po bezsennej nocy to niema sily wstac z lozka a co dopiero cwiczyc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez anielka13 24 mar 2012, 23:10
knpoke
zawsze jest szansa na psychiatryk. mój lekarz pierwszego kontaktu chciał mnie wysłać na dzienne terapie nerwicowe w szpitalu psychiatrycznym w moim mieście. kwestia jest tylko taka, że ty sama musisz się zdecydować czy tego chcesz - czy chcesz tam być pod całkowitą opieką czy tylko dzienną. bo nikt na siłę raczej cię tam nie wepchnie i nie zamknie. no chyba, że sąd za popełnienie jakiegoś złego czynu, bądź za próbę samobójczą. ale pomyśl przyszłościowo - pomimo tego, ze jesteś teraz w dole psychicznym zastanów się czy warto mieć "zielone papiery" one mogą cię w przyszłości zablokować zdobycie pracy a wizja ludzi, któzy są zapewne w gorszym stanie od ciebie nie pomoże ci. nie wspomnę też, że tabsy które pewnie ci tam będą aplikować to sama chemia kilkakrotenie razy silniejsza niż tabsy zapisane przez lekarza pierwszego kontaktu. i pamiętaj, że psychotropy nie działają od razu= rezultaty pierwsze mogą się pojawić po ok. miesiącu, kiedy to organizm się przystosuje do dawek.

w skrócie- zgłoś się najpierw z depresją do lekarza pierwszego kontaktu i idź na terapię psychologiczną (są refundowane też przez nfz). zacznij czytać książki o tym jak się wyzbyć depresji i nerwicy, nawet w empkiu znajdziesz ciekawe pozycje.
"..i chciałabym być niewidzialna.."

Depresja objawy

przez Apofis 27 mar 2012, 21:46
Jaki krzyk jest najboleśniejszy? Taki jakiego w ogóle nie słychać. Kto tu cierpi najbardziej? Domyślam się, że osoby które tylko przeglądają to forum. Nawet nie mają sił by coś napisać. Lub stwierdzają, że to wszystko to i tak jedno wielkie gówno. Że słowa wypowiedziane lub napisane i tak nic nie zmieniają. Że jeśli ktoś Ci napisze: będzie dobrze, to nie znaczy, że tak istotnie będzie. Bo życie to jedno wielkie gówno w którym się babrzemy na co dzień.
Jeszcze noc się wokół tli, a już wiem, że dzień jest zły...

Depresja objawy

przez estera1 27 mar 2012, 22:03
apofis -mądre słowa :-)

Depresja objawy

przez anielka13 28 mar 2012, 18:43
estera1 ale przyznaj, napisanie chociaż słowa odnośnie tego co się czuje pomaga.. przynajmniej mi pomogło. wolę wylać smutki na forum czy na czatach i klikać z ludźmi, którzy czują to co ja.. niż zamykać się w sobie, bo to tylko drze naszą psychikę na drobne kawałki. więc apofis racja jest w tym co napisałeś, ale sądzę, że każdy by znalazł na tyle sił, żeby sobie pomóc. uwierz, że też kiedyś krzyczałam najgłośniej...

Depresja objawy

przez estera1 28 mar 2012, 21:42
tak anielka masz racje warto sie wyzalic na forum jest tu mnostwo osob ktore czuja sie tak jak my ...wygadasz sie i jest lzej a jesli chodzi o czat nigdy za nim niebylam kilka razy weszlam i na samych idiotow natrafilam

Depresja objawy

przez Apofis 28 mar 2012, 23:42
Wiesz Anielka. Przede wszystkim doceniam znaczenie forum. To wspaniale że ono jest. I że jest tutaj tak wiele osób które mają podobne problemy. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że samym pisaniem się ich nie rozwiąże. Powiem Wam też, że uwielbiam poznawać nowe osoby indywidualnie. Nie przekonuje mnie jeśli ktoś np moderator na każdy dołujący post by odpowiadał- nie martw się będzie dobrze. Ciach, kliknięta sentencja, można dokończyć rozmowę z koleżanką.
Poznawanie kogoś wymaga czasu. Nowy może nie czuć się swojo. Ale to normalne gdy jest się nowym. Prośba tylko: traktujmy ludzi indywidualnie- nie zwracajmy uwagi na nick i emotikonki a raczej na to co dana osoba chce powiedzieć.
Jeszcze noc się wokół tli, a już wiem, że dzień jest zły...

Depresja objawy

przez ladywind 28 mar 2012, 23:45
Apofis, mądrze napisałeś, mam podobne podejście do poznawanych tutaj osób.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Depresja objawy

przez anielka13 29 mar 2012, 20:47
wiecie co mnie męczy w tym momencie najbardziej? bo nie mogę powiedzieć, że w ogóle. moje niezdecydowanie, które mnie wprowadza w stan depresyjny. teraz myślę, że jest ok - pozytywnie. czytam wpisy i chcę odpowiadać "będzie dobrze!" a pewnie za chwilę znów będę marudzić i zapłakiwać się na amen, że życie jest bez sensu... też tak macie? te huśtawki mnie rozbijają na części elementarne. jestem ich świadoma, ale nie potrafię nad nimi zapanować. bo co jeśli wybiorę źle.. wyrzuty sumienia w momencie kiedy sięga się dna oklepują rozum i wyrzygują, że można było jednak wybrać inną drogę, inne wyjście z danej sytuacji, a nie przykładowo być w czarnej dupie w nędznym momencie. co jeśli wybieram źle? może jednak dam radę bez leków?

Depresja objawy

przez .Kinga. 29 mar 2012, 21:18
anielka13, może wybierzesz dobrze, może źle. Nie dowiesz się jak nie podejmiesz decyzji. Zmiany przynoszą wiele korzyści. Mamy wiele nawet z tego złego, jeżeli potrafi się to spożytkować. Uważam, że wszystko jest po coś. Można popełnić błąd, ale najgorsze to uciekać, wymijać, i potem mieć świadomość, że nie zrobiło się nic aby to życie poprawić, aby spróbować naprawić kilka rzeczy. Najgorsza jest świadomość tego czasu i szansy niewykorzystanej.
Może wybrałaś źle, ale co, jeśli wybrałabyś inne i byłoby gorzej?

Też miewam takie wahania. Skrajne i destrukcyjne, ale staram się brnąć w to życie.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Depresja objawy

przez jolarula 29 mar 2012, 22:54
Witam! mam problem z objawami depresyjnymi u córki -maturzystka.Ale powodów jest więcej:ojciec,który odszedł i nie interesuje się, nie finansuje jej.Koleżanki,z którymi nie jest wstanie nawiązać relacji trwałej.Posiada niską samoocenę, nie ma chłopaka,odchudzała się teraz nie ma miesiączki. przyznała mi się do myśli samobójczych. Miewa zmienne nastroje. A ja nie mam kasy na psychoterapeutę lub psychiatrę, który byłby w stanie pomóc. Mam wrażenie ,ze osoba z zewnątrz,która wykaże (w jej oczach),że jest osobą wartościową,która musi nauczyć się cieszyć,nauczyć się nawiązywać kontaktów społecznych może w niedługim czasie osiągnąć sukces terapeutyczny.Ja nie potrafię.Szukam pomocy tego rodzaju w Krakowie Nie chcę tracić czasu bo mam go za mało a widzę,że ona woła o pomoc,której ja nie potrafię jej dać.

Depresja objawy

przez .Kinga. 30 mar 2012, 09:18
Na terapię można iść bezpłatnie z NFZ. Wystarczy mieć skierowanie od psychiatry. Myśli samobójcze to już poważna sprawa. Trzeba działać.
Tutaj jest o wizytach i ogólnie o tym jako to wszystko wygląda.
jak-wyglada-wizyta-u-psychologa-psychiatry-psychoterapeuty-t584-2240.html
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Sortuj wg