Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez neutrina 15 sty 2012, 14:18
vintage napisał(a):Potrzebuję kogoś, przy kim będę mógł zapomnieć o wstydzie za to kim jestem, kogoś, kto będzie potrzebował we mnie oparcia, żebym mógł zapomnieć o sobie i skupić się na niej.

Ucieczką przed własnymi, destrukcyjnymi myślami jest druga osoba, chęć poświęcenia się dla niej. Popadam w skrajności. Duże pokłady empatii mieszają się z lękiem przed uzależnieniem się od drugiej istoty. Potrzeba mi szczyptę niezależności, wiary we własne możliwości, a jednocześnie osoby, która zaakceptowałaby mnie....znów sadzę truizmem.

JJ_Papa Staram się lub wydaje mi się, że staram się prowadzić dziennik, osobiste zapiski, które w pewny sposób pozwalają mi realnie zobaczyć jak przeżyłam ten dzień, co udało mi się pokonać, a gdzie upadłam.

Gdybym tylko spotkała osobę, która po narodzinach każdego poranka obdarowała mnie słowami..WIERZE W CIEBIE, w ten czas wszystko nabrałoby sensu, warto żyć tylko dla tego jedynego spojrzenia, zadziornego uśmiechu, dotyku....truizm...szlak.
Na razie stać mnie na odważne marzenia, słowa bo brak nadziei na czyny.

Samotność

przez Midas 15 sty 2012, 14:36

:P
Padłeś?! Powstań!!

Samotność

przez Alex2971 15 sty 2012, 18:51
neutrina, Ja znalazłem taką osobę, ale moja już chyba chorobliwa nieufność, powoduje, że sam wkręcam sobie niestworzone historie, mimo, że ta osoba nie daje mi żadnych powodów ku temu. Boje się , że przez swoje fobie skrzywdzę ją. Dlatego często myślę, że lepiej będzie, jak już sobie "pójdę"

-- 15 sty 2012, 19:49 --

Kiya, A mnie ta akceptacja wcale nie jest potrzebna. To znaczy, nie tyle żebym nie potrzebował zrozumienia, ale sam nie wierzę w to, żeby ktokolwiek taki był, kto zrozumiałby moje problemy. I tu tkwi chyba cały mój problem. Krótko mówiąc, ja o chlebie, a "oni" o niebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Kiya 15 sty 2012, 23:07
Samotności, błagam o samotność.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez Łazarz 16 sty 2012, 21:07
Witam wszystkich

Jestem tu nowy, przypadkowo zajrzałem na właśnie ten temat.Rozumiem, że tutaj osoby, które czują się samotne. Nie wnikając w treść Waszych postów jako rozwiązanie trapiącego Was problemu polecam zarejestrowanie się na portalu randkowym badoo.pl .
Do wyboru jest także sympatia.pl i edarling.
Może chociaż jedno z piszących tutaj dzięki temu przestanie być samotne.
Pozdrawiam samotne i samotnych, wiem co to znaczy.

Samotność

przez Transfuse 16 sty 2012, 21:15
Łazarz, poznałem kiedyś "dziewczynę" za pośrednictwem badoo.pl . i powiem krótko NIGDY WIĘCEJ !!!
Oczywiście nikogo nie chcę zniechęcać...
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Samotność

przez slow motion 16 sty 2012, 22:02
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
— Erich Maria Remarque

Czasem będąc wśród ludzi czujemy tą wewnętrzną pustkę...
Samotność jest straszna, zwłaszcza gdy odczuwa się silną potrzebę miłości. Problem jest wtedy gdy odpycha się szansę na znajomość w obawie przed odrzuceniem.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Samotność

przez _someone_ 16 sty 2012, 23:42
:roll:

Samotność

przez sweethomealabama 18 sty 2012, 18:34
tak właśnie samotność... :(

Samotność

przez neutrina 22 sty 2012, 00:55
Od dawien dawna mam dziś dobry humor. Samotność pokazuje mi że muszę się uczyć cierpliwości w relacji z drugą osobą, wiem jest to ciężka sprawa w szczególności gdy odczuwamy silną potrzebę miłości o której pisze slow motion, lecz chyba jedyna droga do stworzenia normalnych relacji. Cierpliwość tą rozumiem jako dawanie sobie szansy na pozytywne myślenie odnośnie własnej osoby, cierpliwość czyli nie podsycanie myśli odnośnie ucieczki już na samym początku relacji z drugą osobą w obawie przed odrzuceniem. Jakoś tak kołują się w mojej głowie myśli ostatnio...daj sobie szanse, miej cierpliwość, nie uciekaj na pozór błahe lecz nie wiem...czuje się lepiej.

Samotność

przez mephion 22 sty 2012, 11:26
Cierpliwość tą rozumiem jako dawanie sobie szansy na pozytywne myślenie odnośnie własnej osoby, cierpliwość czyli nie podsycanie myśli odnośnie ucieczki już na samym początku relacji z drugą osobą w obawie przed odrzuceniem.
święta prawda :105:

Samotność

przez Divinity 22 sty 2012, 12:34

Samotność

przez Aria 22 sty 2012, 22:34
Samotność to najgorsza rzecz jaka może się przytrafić człowiekowi. I ta bezsilność, kiedy masz przeogromną ochotę wygadać się drugiemu, znaleźć zrozumienie ale obok Ciebie takiej osoby nie ma...
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Samotność

przez NewYork 22 sty 2012, 22:39
Czasem samotność pomafga, ale w niewielkich dawkach, jeśli są one większe to już samotność szkodzi. Ja się boję tej samotności w duzych dawkach, gdzie zostanę sama
NewYork

Sortuj wg