Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Siddhi 10 lis 2012, 00:56
Kod: Zaznacz cały
(...)A może psychologia jest czymś bardziej praktycznym niż duchowość? Nie. Nic nie jest
bardziej praktyczne niż duchowość. W czym może człowiekowi pomóc biedny psycholog?
Może rozładować napięcie skumulowane w człowieku. Sam jestem psychologiem, czynnym
psychoterapeutą i staję wobec wielkiego konfliktu wewnętrznego, ilekroć muszę wybierać
pomiędzy psychologią a duchowością. Zastanawiam się, czy pojmujecie, o czym tu teraz
myślę. Ja sam przez wiele lat nie potrafiłem zrozumieć sensu tych pojęć.
Wyjaśnię to. Nie pojmowałem tego aż do chwili, gdy nagle odkryłem, ile ludzie muszą się
nacierpieć w jakimś związku, by zrozumieć iluzoryczność wszelkich związków. Czy to nie
straszne? Muszą cierpieć w jakimś związku, zanim się nie obudzą i nie stwierdzą: "Mam tego
dość! Musi istnieć jakiś lepszy sposób na życie niż uzależnianie się od innych". A co ja
uczyniłem jako psychoterapeuta? Przychodzili do mnie ludzie ze swymi problemami
dotyczącymi kłopotów w związkach z innymi, z nieumiejętnością komunikowania się z nimi
itp. i czasami im pomagałem.
Jednakże często, przykro mi jest to przyznać, nie była to pomoc właściwa, gdyż
ugruntowywałem ich w uśpieniu. Być może powinni jeszcze więcej pocierpieć. Być może
powinni osiągnąć dno, by potem móc powiedzieć: "Mam tego wszystkiego dość". Tylko
wtedy, gdy ma się dość własnej choroby, można się z niej wyzwolić. Zazwyczaj idzie się do
psychiatry lub psychologa, aby uzyskać ulgę. Powtarzam – ulgę, a nie po to, aby się
wyleczyć.(...)
Siddhi

Samotność

przez ladywind 10 lis 2012, 18:57
coraz bardziej zaczynam odczuwać brak drugiej połowki :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 18:59
ladywind napisał(a):coraz bardziej zaczynam odczuwać brak drugiej połowki :(

no tak pierwszą już wypiłaś. ;)
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ladywind 10 lis 2012, 19:00
carlosbueno, nie rozumiem?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 19:01
połówka czyli pół litra alkoholu :mrgreen:

Samotność

przez ladywind 10 lis 2012, 19:02
carlosbueno, nie pjam wódki :P

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 19:04
żartowałem ale jak ktoś mówi że brakuje mu drugiej połówki to mu mówię że niech se kupi
Ale adoratorów Ci nie brakuje chyba ;)

Samotność

przez ladywind 10 lis 2012, 19:07
carlosbueno, siedze w domu...

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 19:15
nie szkodzi internetowo tez można podrywać, no ale nie długo wyjdziesz z domu i często będziesz miała kontakt z facetami ( zawodowo oczywiście).

Samotność

przez LucP84 10 lis 2012, 19:59
No raczej dziewczyna jak chce to dosyć szybko znajdzie kogoś, w sumie nie znałem dotąd osobiście żadnej dziewczyny który by nie miała powodzenia. Nawet taka bez nogi i półtora ręki ;) A w drugą stronę trzeba się umieć sprzedać niestety :(
LucP84

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 20:11
LucP84 napisał(a):No raczej dziewczyna jak chce to dosyć szybko znajdzie kogoś, w sumie nie znałem dotąd osobiście żadnej dziewczyny który by nie miała powodzenia. Nawet taka bez nogi i półtora ręki ;) A w drugą stronę trzeba się umieć sprzedać niestety :(

ja znam jedną ale ona jest dość poważnie chora psychicznie, rzadko wychodzi z domu i do zbyt urodziwych nie należy( oczywiście nie chodzi mi o Ladywind bo to niezła laska jest ;) ) a facetów całe mnóstwo nawet przystojnych ale nieśmiałych, nie zaradnych itp. Moja siostra też np do 25 lat nie miała chłopaka no ale jakoś później paru poznała i wyszła za mąż choć jest ultraintrowertyczna i wybitnie nierozrywkowa i spokojna.

Samotność

przez silence_sadness 10 lis 2012, 20:27
LucP84, carlosbueno, Nie zgadzam się z Wami.. :D

To nie jest tak , że każda dziewczyna ma powodzenie a chłopacy są skazani na bóg wie co..
Powiem tak.. To działa w obydwie strony! Chłapacy i dziewczyny mają powodzenia jednak nie wszyscy..
Zależy od podejścia i innych czynników.. Charakteru i wyglądu..

Nie rozumiem słów " w drugą stronę trzeba umieć się sprzedać niestety" ..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Samotność

przez carlosbueno 10 lis 2012, 20:40
silence_sadness, a ja się nie zgadzam z tobą ;) oczywiście to nie jest tak że każda dziewczyna ma łatwiej od faceta w tym względzie ale statystycznie rzecz biorąc niewiasty mają łatwiej, nowoczesność nowoczesnością ale dalej to jednak to bardziej od facetów wymaga się podrywania,działania a kobiety często tylko mówią tak lub nie na spotkania z facetem. Znałem dziewczynę która w ogóle się facetami zbytnio nie interesowała, była zagorzałą feministką wręcz swym zachowaniem odpychającą mężczyzn a i tak miała wielu adoratorów bo była wolna i ładna i ją to strasznie wkurzało, u facetów taka sytuacja byłaby niemożliwa raczej.

Samotność

przez LucP84 10 lis 2012, 20:43
No ale generalnie to jest tak że to faceci się kręcą wokół dziewczyn a one wybierają, przebierają...
Oczywiście że nie wszystkich, ale tych bez zainteresowania nie ma dużo. Znacznie częściej się zdarza natomiast że zainteresowanie jest tylko dziewczyna mniej lub bardziej nieświadomie odpycha kandydatów.

W drugą stronę trzeba umieć się sprzedać, tzn. że facet musi wykazać się czymś przed dziewczyną żeby zrobić wrażenie, jak nie ma się czym wykazać to jest problem :/ Natomiast dziewczyna wystarczy że nastawi sidła albo czasem nawet tylko zaakceptuje kandydata który sam się nawinie.

To wynika z natury i tego że jeden samiec może zapłodnić wiele samic, stąd też u zwierząt zdobywają partnerki głównie najsilniejsze osobniki, a u ludzi też to obowiązuje na poziomie instynktu.
LucP84

Sortuj wg