Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Absinthe 07 paź 2012, 22:36
sleepwalker, a co dokładnie studiujesz jeśli można spytać?:)
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:38
inbvo napisał(a):noname9292, mnie to też przyjemności nie sprawia.

A tak w ogóle poznałeś jakiś fajnych ludzi na studiach itp.? Studia to niby najlepszy okres w życiu, ja tego na razie nie widzę, ale chodzę dopiero tydzień i niestety nie mieszkam w akademiku tylko dojeżdżam z domu.

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 22:42
noname9292, na razie zaczynam I sem mgr

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:54
Jeszcze odnośnie poziomu uczelni w Polsce:
http://www.timeshighereducation.co.uk/w ... university

hehe i to jest najlepsza uczelnia w Polsce :P Masakra :great:

Dla porównania http://www.timeshighereducation.co.uk/w ... technology

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 22:57
noname9292 napisał(a):

A tak w ogóle poznałeś jakiś fajnych ludzi na studiach itp.? Studia to niby najlepszy okres w życiu, ja tego na razie nie widzę, ale chodzę dopiero tydzień i niestety nie mieszkam w akademiku tylko dojeżdżam z domu.

po tygodniu trudno to zobaczyć.
Ja to jedyną korzyść ze studiów to odniosłem właśnie przez integracje z innymi, trochę się śmielszy zrobiłem bo wcześniej to była mega tragedia, chodziłem wtedy na imprezy, koncerty, dyskoteki niestety po studiach wszystko to się skończyło a studia jeśli chodzi o papierek to nigdy mi się nie przydały wręcz zaszkodziły bo w urzędzie pracy studia wręcz przeszkadzają bo Ci nie zaproponują 99% ofert bo masz wyższe.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 23:10
carlosbueno napisał(a):
noname9292 napisał(a):

po tygodniu trudno to zobaczyć.
Ja to jedyną korzyść ze studiów to odniosłem właśnie przez integracje z innymi, trochę się śmielszy zrobiłem bo wcześniej to była mega tragedia, chodziłem wtedy na imprezy, koncerty, dyskoteki niestety po studiach wszystko to się skończyło a studia jeśli chodzi o papierek to nigdy mi się nie przydały wręcz zaszkodziły bo w urzędzie pracy studia wręcz przeszkadzają bo Ci nie zaproponują 99% ofert bo masz wyższe.

A co studiowałeś?

Planuje pracować trochę w trakcie studiów, żeby załapać cennego w tych czasach doświadczenia. Z resztą wykładowca statystki powiedział, że po moim kierunku nie ma problemów z pracą, choć to mogło być zwykłe pieprzenie :P Druga sprawa, że kierunek niby prosty nie jest, ale przynajmniej jest dużo czasu wolnego :D

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 23:27
socjologię. Kierunek ten w Polsce rocznie kończy kilka tysięcy osób a zapotrzebowanie jest może na kilkudziesięciu. Ale jak jest ktoś zaradny, robi dodatkowe kursy, studia, dokształca się, pracuje w czasie studiów to osiąga sukces. Z mojego roku parę takich osób jest nawet na stanowiskach kierowniczych, pracują też w hr, pr, w bankach, korporacjach itp. Ale te osoby były zawsze aktywne ambitne studia to były tylko niewielka cześć tego co robiły dodatkowo a ja poza studiami i imprezowaniem troszkę nie robiłem kompletnie nic i później są tego efekty bo same gołe studia jeśli to nie jest medycyna, czy politechnika( tylko niektóre kierunki) właściwie nie dają nic zarówno w sensie umiejętności jak i szans na rynku.

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 23:29
Przynajmniej się wybawiłeś i socjalizowałeś. Inni nie mają tyle szczęścia, tym bardziej na tym forum.

Wracając do własnego biznesu. To jedyny sposób by tak na prawdę dorobić się bogactwa. Choć w naszym kraju, gdzie rząd rzuca ci cały czas kłody pod nogi, to nie lada wyczyn. Bodajże tylko 30% interesów przeżywa rok.

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 23:38
trochę się z socjalizowałem ale nawet do średniego poziomu socjalizacji nie doszedłem ;) Tego typu studia są dobre raczej dla wygadanych, pewnych siebie, prospołecznych i łatwo nawiązujących kontakt ludzi dobre, ja do nich nie należę mnie by tylko takie coś jak informatyka, mechanika uratowało ale jestem, byłem komputerowym, technicznym i matematycznym głąbem. W testach na orientację zawodową wychodzi że powinienem takowym zostać ewentualnie naukowcem ale szef, menedżer, pracownik socjalny ze mnie żaden by nie był.

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 23:43
ale jestem, byłem komputerowym, technicznym i matematycznym głąbem
jesteś czy Cię takim zrobili? ja w LO miałem z matematyki dosłownie same pały, teraz mam inż.

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 23:49
ja już w podstawówce miałem kłopoty a w technikum przechodziłem tylko dzięki znajomością z klasy do klasy z tego przedmiotu, na studiach tez poprawki miałem ze statystyki, raczej jestem urodzonym głąbem matematycznym i w ogóle życiowym.

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 23:52
carlosbueno napisał(a):ja już w podstawówce miałem kłopoty a w technikum przechodziłem tylko dzięki znajomością z klasy do klasy z tego przedmiotu, na studiach tez poprawki miałem ze statystyki, raczej jestem urodzonym głąbem matematycznym i w ogóle życiowym.
ja przez lo ledwo przeszedłem.

Samotność

przez noname9292 08 paź 2012, 00:01
nie straszcie mnie :D Będę miał jeszcze ekonometrię, analizę ekonomiczną, microekonomie, a z matmy jestem noga jak wy :P

carlosbueno napisał(a):trochę się z socjalizowałem ale nawet do średniego poziomu socjalizacji nie doszedłem ;) Tego typu studia są dobre raczej dla wygadanych, pewnych siebie, prospołecznych i łatwo nawiązujących kontakt ludzi dobre, ja do nich nie należę mnie by tylko takie coś jak informatyka, mechanika uratowało ale jestem, byłem komputerowym, technicznym i matematycznym głąbem. W testach na orientację zawodową wychodzi że powinienem takowym zostać ewentualnie naukowcem ale szef, menedżer, pracownik socjalny ze mnie żaden by nie był.

Próbowałeś się zainteresować webmasteringiem? php, html, css jest stosunkowo prosty i nie wymaga aż tak dużo wiedzy matematycznej. Niektórzy na takich startupach dorobili się kupy kasy :P Można też zostać freelancerem, choć to stosunkowa trudna droga.

Samotność

przez inbvo 08 paź 2012, 00:02
noname9292, będę okrutny. miałeś analizę matematyczną już patrz na to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ca%C5%82ka

-- 08 paź 2012, 00:03 --

php, html, css jest stosunkowo prosty i nie wymaga aż tak dużo wiedzy matematycznej. Niektórzy na takich startupach dorobili się kupy kasy :P Można też zostać freelancerem, choć to stosunkowa trudna droga.
ja wolę ciężką technikę...

Sortuj wg