Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 22:22
Na studiach musisz robić jakieś prace grupowe?
na studiach z reguły musisz robić prace grupowe i robić prezentacje przed całą grupą.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:26
inbvo napisał(a):
Na studiach musisz robić jakieś prace grupowe?
na studiach z reguły musisz robić prace grupowe i robić prezentacje przed całą grupą.

No to fajnie... Co najśmieszniejsze sam wykładowca mówił, że to lipa, bo w większości przypadków jedna osoba zajmuje się wszystkim a druga się tylko podpisuje pod pracą. Ale pozory oczywiście muszą być.

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 22:26
Studia nie dają wolności, wręcz przeciwnie to przedłużenie szkoły i dzieciństwa czyli uczenie się dalej niepotrzebnych rzeczy w bardzo mało wydajny sposób. Aż nie chce mi się myśleć jaki będzie wyścig szczurów za 5-10 lat jak połowa kraju będzie miała papierek. W Korei południowej już teraz rząd mówi, żeby ludzie nie szli na studia tylko do pracy. W Hiszpanii jest 25% bezrobocie wśród absolwentów. Będzie płacz jak połowa będzie musiała się przekwalifikowując na takiego spawacz lub piekarza :D
święta prawda. Tylko nie rozumiem czemu jeszcze mamy w mediach propagandę pro studia wiadomo że mamy za dużo studentów i absolwentów zwłaszcza humanistów, zamiast wydawać pieniądze na naukę z głową inwestować w nowe technologie, nauki ścisłe kupę pieniędzy ładuje się w utrzymywanie niepotrzebnych kierunków na których studiuje w nadmiarze studentów.

A jak chcesz założyć własny biznes to żadne studia potrzebne nie są.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:32
carlosbueno napisał(a):A jak chcesz założyć własny biznes to żadne studia potrzebne nie są.

RAcja, ale jestem typem człowieka, który nie wie co chce robić w swoim życiu, dlatego staram się robić "coś" i może z czasem coś mi samemu wpadnie do głowy :?

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 22:34
noname9292, mnie to też przyjemności nie sprawia.

Samotność

przez Absinthe 07 paź 2012, 22:36
sleepwalker, a co dokładnie studiujesz jeśli można spytać?:)
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:38
inbvo napisał(a):noname9292, mnie to też przyjemności nie sprawia.

A tak w ogóle poznałeś jakiś fajnych ludzi na studiach itp.? Studia to niby najlepszy okres w życiu, ja tego na razie nie widzę, ale chodzę dopiero tydzień i niestety nie mieszkam w akademiku tylko dojeżdżam z domu.

Samotność

przez inbvo 07 paź 2012, 22:42
noname9292, na razie zaczynam I sem mgr

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 22:54
Jeszcze odnośnie poziomu uczelni w Polsce:
http://www.timeshighereducation.co.uk/w ... university

hehe i to jest najlepsza uczelnia w Polsce :P Masakra :great:

Dla porównania http://www.timeshighereducation.co.uk/w ... technology

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 22:57
noname9292 napisał(a):

A tak w ogóle poznałeś jakiś fajnych ludzi na studiach itp.? Studia to niby najlepszy okres w życiu, ja tego na razie nie widzę, ale chodzę dopiero tydzień i niestety nie mieszkam w akademiku tylko dojeżdżam z domu.

po tygodniu trudno to zobaczyć.
Ja to jedyną korzyść ze studiów to odniosłem właśnie przez integracje z innymi, trochę się śmielszy zrobiłem bo wcześniej to była mega tragedia, chodziłem wtedy na imprezy, koncerty, dyskoteki niestety po studiach wszystko to się skończyło a studia jeśli chodzi o papierek to nigdy mi się nie przydały wręcz zaszkodziły bo w urzędzie pracy studia wręcz przeszkadzają bo Ci nie zaproponują 99% ofert bo masz wyższe.

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 23:10
carlosbueno napisał(a):
noname9292 napisał(a):

po tygodniu trudno to zobaczyć.
Ja to jedyną korzyść ze studiów to odniosłem właśnie przez integracje z innymi, trochę się śmielszy zrobiłem bo wcześniej to była mega tragedia, chodziłem wtedy na imprezy, koncerty, dyskoteki niestety po studiach wszystko to się skończyło a studia jeśli chodzi o papierek to nigdy mi się nie przydały wręcz zaszkodziły bo w urzędzie pracy studia wręcz przeszkadzają bo Ci nie zaproponują 99% ofert bo masz wyższe.

A co studiowałeś?

Planuje pracować trochę w trakcie studiów, żeby załapać cennego w tych czasach doświadczenia. Z resztą wykładowca statystki powiedział, że po moim kierunku nie ma problemów z pracą, choć to mogło być zwykłe pieprzenie :P Druga sprawa, że kierunek niby prosty nie jest, ale przynajmniej jest dużo czasu wolnego :D

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 23:27
socjologię. Kierunek ten w Polsce rocznie kończy kilka tysięcy osób a zapotrzebowanie jest może na kilkudziesięciu. Ale jak jest ktoś zaradny, robi dodatkowe kursy, studia, dokształca się, pracuje w czasie studiów to osiąga sukces. Z mojego roku parę takich osób jest nawet na stanowiskach kierowniczych, pracują też w hr, pr, w bankach, korporacjach itp. Ale te osoby były zawsze aktywne ambitne studia to były tylko niewielka cześć tego co robiły dodatkowo a ja poza studiami i imprezowaniem troszkę nie robiłem kompletnie nic i później są tego efekty bo same gołe studia jeśli to nie jest medycyna, czy politechnika( tylko niektóre kierunki) właściwie nie dają nic zarówno w sensie umiejętności jak i szans na rynku.

Samotność

przez noname9292 07 paź 2012, 23:29
Przynajmniej się wybawiłeś i socjalizowałeś. Inni nie mają tyle szczęścia, tym bardziej na tym forum.

Wracając do własnego biznesu. To jedyny sposób by tak na prawdę dorobić się bogactwa. Choć w naszym kraju, gdzie rząd rzuca ci cały czas kłody pod nogi, to nie lada wyczyn. Bodajże tylko 30% interesów przeżywa rok.

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2012, 23:38
trochę się z socjalizowałem ale nawet do średniego poziomu socjalizacji nie doszedłem ;) Tego typu studia są dobre raczej dla wygadanych, pewnych siebie, prospołecznych i łatwo nawiązujących kontakt ludzi dobre, ja do nich nie należę mnie by tylko takie coś jak informatyka, mechanika uratowało ale jestem, byłem komputerowym, technicznym i matematycznym głąbem. W testach na orientację zawodową wychodzi że powinienem takowym zostać ewentualnie naukowcem ale szef, menedżer, pracownik socjalny ze mnie żaden by nie był.

Sortuj wg