Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Atalia 17 cze 2012, 22:10
ajajaj89 napisał(a):Nie no oczywiscie ze nie mozemy zmuszac ludzi, ale badania wykazują ze obecnosc relacji z innymi poprawia rokowanie w depresji, nerwicy, schizie , zac ich brak - pogarsza. W niektorych chorobach te czynniki maja wieksze znaczenie rokownicze niz leki

Zdecydowanie racja, na chłopski rozum wystarczy spojrzeć na osobę z jakimikolwiek zaburzeniami zostawioną chociażby "chwilowo" samej sobie (np. ja), by zauważyć (choć nie zawsze 'gołym okiem') samonakręcanie się, bez czynnika racjonalizującego z boku alias drugiej osoby :)

A co się robi? Traci.

Samotność

przez SadSlav 17 cze 2012, 22:10
Atalia, nie każdy lubi ale każdy będzie żył w tym społeczeństwie więc lepiej do niego jednak przywyknąć.

Helvetti, raczej nie jest to normalne u zdrowych ludzi. Depresja? Ja tak miałem podczas depresji w każdym razie. Zresztą cały czas mam :roll:
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez Helvetti 17 cze 2012, 22:12
Mam borderline
got a date with suicide.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Atalia 17 cze 2012, 22:13
SadSlav napisał(a):Atalia, nie każdy lubi ale każdy będzie żył w tym społeczeństwie więc lepiej do niego jednak przywyknąć.

Przyjmijmy, że to już leży w gestii danej osoby ;)

-- 17 cze 2012, 22:14 --

Helvetti, myślę, że to w przypadku bordera standard. Poczucie osamotnienia i często niezrozumienia choćby nie wiem co..

A co się robi? Traci.

Samotność

przez jaa145 17 cze 2012, 22:17
macie/mieliście kiedyś wrażenie,że ucieka Wam młodość? ja się tak czuje,będąc przy tym strasznie samotnym, nie mając przyjaciół, nie korzystając z życia i nigdzie nie wychodząc.najgorsze,że nie ma na to żadnej rady
jaa145

Samotność

przez Helvetti 17 cze 2012, 22:21
Miałam tak siedząc w szpitalach
got a date with suicide.

Samotność

przez Atalia 17 cze 2012, 22:24
jaa145 napisał(a):macie/mieliście kiedyś wrażenie,że ucieka Wam młodość? ja się tak czuje,będąc przy tym strasznie samotnym, nie mając przyjaciół, nie korzystając z życia i nigdzie nie wychodząc.najgorsze,że nie ma na to żadnej rady

Nie tyle młodość, co - całe życie..
Czy na samotność nie ma rady? Jest. Zależy czy chcesz status quo zmienić i co robisz w tymże kierunku ;)

A co się robi? Traci.

Samotność

przez Abbey 17 cze 2012, 22:27
jaa145, mam 16 lat - w tym wieku ludzie szaleją, mają pierwsze miłości, pierwsze wagary, pierwsze pocałunki, bunt, a ja siedzę w domu, płaczę, nic nie robię... I niemal cały czas wypominam sobie, że ucieka mi pewien okres czasu...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez Helvetti 17 cze 2012, 22:33
Abbey, ja mam 19, całą rękę w bliznach, byłam na pięciu oddziałach psychiatrycznych, nie martw się, choc wiem że te slowa nic Ci nie dadzą
got a date with suicide.

Samotność

przez LucP84 17 cze 2012, 22:38
Ja mam takie odczucia, tyle że ja zupełnie nie potrzebuję przyjaciół, a tylko partnerki. Tak już mam od dzieciństwa, że nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania kolegów, przyjaciół. A z drugiej strony mam silną potrzebę dzielenia się bardzo wieloma sprawami i bycia w związku.
LucP84

Samotność

przez Abbey 17 cze 2012, 22:40
Helvetti, też się tnę i cholernie się boję, co dalej ze sobą zrobię... :( Moje życie to równia pochyła, nigdy nikt do realnego wsparcia... :( (bo na szczęście wirtualnie znalazłam takie dwie osoby, ale jednak czasem się chce wypłakać itd)
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez Stark 17 cze 2012, 22:41
jaa145, Teoretycznie jest "wyjść do ludzi", ale często w praktyce,nawet jeśli się wyjdzie... to nie takie proste : ).
Stark

Samotność

przez Kiya 17 cze 2012, 22:44
Abbey, dwie osoby? :twisted:

Helvetti napisał(a):Mam przy sobie ludzi i chłopaka, a czuje się samotna. Czy to normalne?

SadSlav napisał(a):Helvetti, raczej nie jest to normalne u zdrowych ludzi. Depresja? Ja tak miałem podczas depresji w każdym razie. Zresztą cały czas mam :roll:

Atalia napisał(a):Helvetti, myślę, że to w przypadku bordera standard. Poczucie osamotnienia i często niezrozumienia choćby nie wiem co..

Myślałam, że każdy tak ma...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez ajajaj89 17 cze 2012, 22:45
Wy - kobiety z zaburzeniami psychicznymi - macie przynajmniej szanse ze wpadniecie komus w oko, bo faceci leca glownie na wyglad

A my - faceci z zaburzeniami - mamy przesr**** , gdyz kobiety glownie leca na psychike faceta

-- 17 cze 2012, 21:45 --

Wy - kobiety z zaburzeniami psychicznymi - macie przynajmniej szanse ze wpadniecie komus w oko, bo faceci leca glownie na wyglad

A my - faceci z zaburzeniami - mamy przesr**** , gdyz kobiety glownie leca na psychike faceta
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg