Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Harry Haller 08 gru 2014, 21:03
Follow_ napisał(a):święta nie rysują się już tak strasznie, wigilię spędzę sama ale pierwszy i drugi dzień świąt będę miała gości :) i ugotuję coś dobrego :)

Coś mi się wydaje, że chyba też samotnie Wigilię spędzę (nie licząc dwóch szczurek). Zazdroszczę umiejętności gotowania...

Samotność

przez Storożak 08 gru 2014, 21:04
Może to mieć także podłoże tego co było w przeszłości jak ktoś dozna bólu np fizycznego bo załóżmy tak się wypieprzy na rolkach,koniu czy czymś w tym rodzaju może już bać się wsiąść na konia lub dalej uczyć jeździć konno bo zawsze wie jak to cholernie boli i z tym właśnie mu to się będzie kojarzyło tak samo z ludźmi jak coś się spieprzy i zaboli jak siekiera w plecach to zawsze będzie miał opór przed tym a różnica w tym taka że niektórzy potrafią się podnieść a inni nie.

No to własnie jest ten lęk przed odrzuceniem.
Pie.dole nie biore...

Samotność

przez Cognac 08 gru 2014, 21:08
Semir napisał(a):Ja mam troche inne zdanie na ten temat to nie sama choroba ale strach przed nią. Znam wiele osób(jestem także jedną z nich) które boją się angażować nawet w znajomości bo boją się dezakceptacji lub czegoś wyżej. Może to mieć także podłoże tego co było w przeszłości jak ktoś dozna bólu np fizycznego bo załóżmy tak się wypieprzy na rolkach,koniu czy czymś w tym rodzaju może już bać się wsiąść na konia lub dalej uczyć jeździć na rolkach bo zawsze wie jak to cholernie boli i z tym właśnie mu to się będzie kojarzyło tak samo z ludźmi jak coś się spieprzy i zaboli jak siekiera w plecach to zawsze będzie miał opór przed tym a różnica w tym taka że niektórzy potrafią się podnieść a inni nie.

Doszłam do wniosku, że panicznie boję się tego, że ten znajomy jakby ciut manipuluje i wkręca mi jakieś dziwne rzeczy, słowem - odrealnia mi ciutkę nie tylko naszą znajomość (tekstami, że nie pamiętam czegoś, że było zupełnie inaczej, wmawianiem mi, że kłamię itp.), ale i inne rzeczy, o których z nim rozmawiałam (wmawianie mi, że mój związek się rozpadnie, zostanę sama na bruku itp, mimo że żadne racjonalne przesłanki tego nie pokazują) :/ Więc się zaczynam zastanawiać, czy to aby na pewno do końca moja wina, bo ja się nie boję odrzucenia, akurat w tym przypadku mam to "gdzieś" (bo mam teraz czas izolowania się od ludzi...). Boję się raczej tych jazd, jakie gość urządza, bo coś mi one nie do końca wyglądają "w porządku".
Samotność to nie stan. To cecha...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Follow_ 08 gru 2014, 21:20
Harry Haller napisał(a):
Follow_ napisał(a):święta nie rysują się już tak strasznie, wigilię spędzę sama ale pierwszy i drugi dzień świąt będę miała gości :) i ugotuję coś dobrego :)

Coś mi się wydaje, że chyba też samotnie Wigilię spędzę (nie licząc dwóch szczurek). Zazdroszczę umiejętności gotowania...

Fajnie jak ma się dla kogo...
Chciała spróbować dziczyzny ale dla mnie samej nie chce mi się...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez kardamon 08 gru 2014, 21:33
Abbey, no nie zanudzasz, bynajmniej :) Rozumiem, takie znajomości rzeczywiście potrafią nieźle nas nakręcić, zwłaszcza, jeśli potrzebujemy zainteresowania. Tylko trzeba jakoś próbować zachować w tym wszystkim dystans. Wiem, że łatwo się mówi, ale mimo wszystko...

Follow, to dobra wiadomość :) Masz kota?
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez Harry Haller 08 gru 2014, 21:36
Follow_ napisał(a):
Harry Haller napisał(a):

Fajnie jak ma się dla kogo...
Chciała spróbować dziczyzny ale dla mnie samej nie chce mi się...

To wpadaj do mnie do Torunia. Zawsze chętnie coś spałaszuję :)

Samotność

przez Follow_ 08 gru 2014, 22:11
kardamon, mam :) właśnie sie bawimy :)

Harry Haller, zapraszam do Gdyni :)

Samotność

przez kardamon 08 gru 2014, 22:24
Follow, super :D Jak się wabi?
Prawdziwy sukces osiągamy wtedy, gdy potrafimy przejść przez życie własną drogą i nie pozwolimy by szaleństwo świata uzurpowało sobie prawo do władzy nad naszym życiem.

Samotność

przez tahela 08 gru 2014, 22:27
zle mi jest i to bardzo
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez Follow_ 08 gru 2014, 22:29
:mrgreen: Behemoth :) a Ty masz zwierzaka?

<tula Tahelę>

Samotność

przez kardamon 08 gru 2014, 22:47
Tahela, co się stało? <łapie za łapkę>

Follow, właśnie wyobraziłem sobie takiego duuużego kota :D Niestety swojego zwierzaka nie mam.

Samotność

przez koszykova 09 gru 2014, 18:29
Moje swięta również zapowiadają się samotnie. Nie no, zapomniałam... Będą wśród mnie ludzie, którzy mnie nie cierpią.
Myślę, że bycie samemu, całkiem samemu byłoby na dzień dzisiejszy lepsze niż to co się szykuje :bezradny:

Z czym ogólnie kojarzą Wam się święta? Powinny z czymś dobrym skoro mocniej się dostrzega w tym okresie osamotnienie.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez piterotr 09 gru 2014, 18:45
koszykova, Tęsknota za dzieciństwem, gdzie czuło się "magie świąt", gdzie prezenty się dostawało, a nie kupowało :D I kiedy nie czułeś się samotny (adektawtnie do tematu). Czuje, że to będą kolejne święta pełne melancholi ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Samotność

przez kardamon 09 gru 2014, 20:31
koszykova, dla mnie święta to przede wszystkim rodzinna, w mniejszym, lub większym gronie, Wigilia. Ale wszystko wskazuje na to, że trochę oddechu też będę miał i drugi dzień świąt spędzę sam.

Sortuj wg