Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 23 lip 2014, 09:32
Makabra napisał(a):Ja chcę mieć kogoś, z kim mogę gdzieś wyjść :cry: Mam już dosyć siedzenia w domu, gdy wszyscy inni się bawią :cry:

Co robisz w tym kierunku by kogoś poznać?
Saraid

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 09:35
white Lily napisał(a):
Makabra napisał(a):Ja chcę mieć kogoś, z kim mogę gdzieś wyjść :cry: Mam już dosyć siedzenia w domu, gdy wszyscy inni się bawią :cry:

Nic, bo nie wiem co...
Makabra

Samotność

przez Saraid 23 lip 2014, 09:43
Makabra napisał(a):
white Lily napisał(a):

Nic, bo nie wiem co...

W sieci jest dużo mozliwości choćby tutaj już pisano wątki zloty w miastach można poznać ludzi ,druga sprawa masz hobby pasje?wtedy też można poznawać ludzi rozwijając je ,szukać tego kontaktu z ludzmi jeśli jeszcze masz czas to już nie widze problemu.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 09:50
Ale ja chcę mieć znajomych stąd, a nie z drugiego końca Polski, bo takich już mam...
Makabra

Samotność

przez Bonus 23 lip 2014, 10:28
No ale poznawanie kogoś w Internecie, to trudna sprawa.
Nie jest łatwo, bo tam siedzi pełno ludzi, którzy, wcale nie szukają poważnej znajomości, tylko rozrywki i zabawy. Można sobie tylko z kimś poklikać, wirtualnie, bez gwarancji, że rozmowa na różnych serwisach, przeniesie się do rzeczywistości.
Ja już nie raz miałem kontakty internetowe, i tam chodzi, przeważnie o zabawę z kimś. Powiedzieć komuś można dużo, tylko czy to przekłada się do rzeczywistości?
To jest, takie ściemnianie komuś...Traktowanie kogoś, jak nic nie znaczący przedmiot.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 10:30
A ja poznałam właśnie takich, z którymi można przenieść się do rzeczywistości :)
Makabra

Samotność

przez Bonus 23 lip 2014, 10:38
No to skoro poznałaś, to dlaczego jeszcze narzekasz? Czego Ci jeszcze brakuje? Ale nawet, jeżeli się poznaje kogoś, poprzez Internet, to też nie wiadomo, na kogo się trafia.
Bo ludzie wykorzystują to, że są anonimowi w Internecie, ukrywają się i ściemniają komuś, a prawda inaczej wygląda. Ja miałem kilka takich sytuacji, jak kontaktowałem się za pośrednictwem, czatów i serwisów randkowych. Często też, niektóre profile osób w serwisach są nieprawdziwe, a zdjęcia są innych osób, niż powinny być tych, którzy się tam zarejestrowali.
Jest też kilka takich serwisów randkowych, które nie są szczere i prawdziwe, aby naciągać ludzi na kasę, bo za serwisy się płaci. A oni z tego żyją, zarabiają na tych serwisach.
Ja o tym czytałem, ciekawy artykuł w Internecie.

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 10:42
Bo ja chcę założyć buty i pójść do kogoś na herbatę, tak po prostu, na spontanie, albo żeby ktoś wpadł do mnie, a nie tłuc się przez całą Polskę, żeby napić się tej nieszczęsnej herbaty. Ja potrzebuję kogoś na co dzień, a nie od święta...
Makabra

Samotność

przez Saraid 23 lip 2014, 10:47
Makabra, w Twojej miejscowosci nie masz koleżanek ?znajomych?nie znam Twojej sytuacji czy nadal się uczysz ?
Saraid

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 10:49
white Lily napisał(a):Makabra, w Twojej miejscowosci nie masz koleżanek ?znajomych?nie znam Twojej sytuacji czy nadal się uczysz ?

Nie mam nikogo... Tak, nadal się uczę.
Makabra

Samotność

przez Saraid 23 lip 2014, 10:51
Makabra napisał(a):
white Lily napisał(a):Makabra, w Twojej miejscowosci nie masz koleżanek ?znajomych?nie znam Twojej sytuacji czy nadal się uczysz ?

w szkole nie masz koleżanek?kolegów?kogoś z kimś mogłabyś się umówić i gdzieś wyskoczyć?
Saraid

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 10:53
white Lily napisał(a):
Makabra napisał(a):

w szkole nie masz koleżanek?kolegów?kogoś z kimś mogłabyś się umówić i gdzieś wyskoczyć?

Mam nauczanie indywidualne.
Makabra

Samotność

przez Bonus 23 lip 2014, 11:07
A myślisz, że ja tego nie potrzebuję? A duża odległość, to jest, rzeczywiście, problem i przeszkoda.
Może nie dla wszystkich, ale to jest, pewna przeszkoda.
Ludzie na ogół są wygodni i wolą pójść na łatwiznę, niż się poświęcać, tracić swój czas. I to jest, trochę egoistyczne podejście do życia, no ale tak jest.
Poza tym, nie możesz tak się nakręcać na te znajomości, bo nic nie zrobisz "na siłę". Jeśli nie masz na coś wpływu, to i tak nic nie poradzisz. Postaraj się mieć trochę dystansu do takich sprawa, bo "szukanie desperackie" znajomości, to nie jest dobry pomysł. Po co robić z siebie desperata i tłumaczyć to tym "bo ja nie mam bliskich znajomości, nie mam szczęścia, to będę szukał, jak wariat znajomości, nawet z byle kim".
A to nie o to tu chodzi. Trzeba też dbać o siebie i szanować siebie, a to jest chyba ważniejsze.

Samotność

przez Makabra 23 lip 2014, 11:13
Właśnie problem w tym, że ja nie robię nic na siłę, bo ja po prostu nic nie robię.
Makabra

Sortuj wg