Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 05 sty 2014, 22:29
mateusz_, Niepotrzebnie się czujesz podle Ty nic złego nie zrobiłeś .Świat jest pełen dziewczyn tylko nie rozpamiętuj tego jako porażki bo tak nie jest.Masz za sobą pewne doświadczenie ,a Ty jesteś projektantem swojego życia więc jakie ono będzie w dużej mierze zależy od Ciebie.Nie tkwij w przeszłości to zamyka Cię na radość.Pomyśl o tym co zrobić by wyzbyć się ponurych myśli i dalej żyć jak najlepiej.
Saraid

Samotność

przez mateusz_ 05 sty 2014, 23:00
Nie pisz więcej do niej, nie ma po co. Ciesz sie, że tylko tak to sie skończyło, że nie byliscie dłużej.

A żebyś wiedziała, że się cieszę. I pisać nie mam zamiaru. ;)

Niepotrzebnie się czujesz podle Ty nic złego nie zrobiłeś

Wiem, ale w pewnym sensie czuję się, jakby to powiedzieć... oszukany?

Samotność

przez izaa 05 sty 2014, 23:35
Też czuje się oszukana. Czuję sie i winna chociaż wiem że cokolwiek bym nie zrobiła, nie miałam szans, bo to dzieciak jest. Nic mu nie pasowało. Sama sie zadręczam, ale myślami, że znów go zobaczę, a tego nie chcę. Masz 20 lat, przed tobą całe życie, znajdziesz kogos wartosciowego :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez alone05 07 sty 2014, 02:32
Najbardziej samotnym jest się wśród ludzi, nie miałam chłopaka, ominęła mnie nastoletnia miłość, nie mam żadnych wspomnień, oglądam seriale i żyję życiem innych ludzi.
Sometimes I pretend to be normal but it gets boring so I go back to being me

Samotność

przez Candy14 07 sty 2014, 03:05
alone05, nigdy nie jest za pozno zeby zaczac od nowa :) Tego co Cie ominelo nie nadrobisz ale mozesz zaczac nowy rozdzial
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez mateusz_ 07 sty 2014, 08:54
izaa napisał(a):Też czuje się oszukana. Czuję sie i winna chociaż wiem że cokolwiek bym nie zrobiła, nie miałam szans, bo to dzieciak jest. Nic mu nie pasowało. Sama sie zadręczam, ale myślami, że znów go zobaczę, a tego nie chcę. Masz 20 lat, przed tobą całe życie, znajdziesz kogos wartosciowego :)

Może to głupota, ale minęło kilka dni i nadal mnie ta sytuacja dręczy, nie mogę się na niczym skupić. Ciągle rozmyślam dlaczego :(

Samotność

przez izaa 07 sty 2014, 17:36
Minie, jakoś minie :), musisz z kimś o czymkolwiek porozmawiać i wtedy samoocena ci skoczy :),
Najważniejsze to nie odcinać sie od ludzi!

Samotność

przez Arhol 07 sty 2014, 17:54
Przede wszystkim nie ociekać desperacja,mieć nie wiem,jakąś "godność",za desperacją chyba nikt nie przepada.
A resztę? Chyba da sie nadrobić..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Saraid 07 sty 2014, 17:59
mateusz_ napisał(a):
izaa napisał(a):Też czuje się oszukana. Czuję sie i winna chociaż wiem że cokolwiek bym nie zrobiła, nie miałam szans, bo to dzieciak jest. Nic mu nie pasowało. Sama sie zadręczam, ale myślami, że znów go zobaczę, a tego nie chcę. Masz 20 lat, przed tobą całe życie, znajdziesz kogos wartosciowego :)

Może to głupota, ale minęło kilka dni i nadal mnie ta sytuacja dręczy, nie mogę się na niczym skupić. Ciągle rozmyślam dlaczego :(

Zamiast rozmyslać zajmij się czymś konkretnym?to rozmyślanie sprawia Ci przyjemność?więc postaraj się skierować myśli gdzie indziej zobaczysz że lepiej sie poczujesz.
Saraid

Samotność

przez izaa 07 sty 2014, 18:17
Przemawianie za godnością wcale nie poprawia humoru, wręcz go psuje. Godny jest ten komu nie zależy, albo nie ma rozpraszaczy.
Natomiast gdy sie wychodzi, cos robi, myśli same znikają. Dlatego nie zamykaj sie, wychodź z domu i poznawaj innych

Samotność

przez Semir 07 sty 2014, 20:24
alone05, Mam podobnie w rodzinie jestem nieudacznikiem,nikt mnie nie rozumie z moim tokiem myślenia i w ogóle jeśli chodzi o samotne lata to jestem jak maratończyk. Nie mogłem szukać kobiet bo hamulce z przeszłości pozostały. No i kupiłem sobie kota ale po postrzępionych poduszkach< podrapanych meblach, obgryzionych kablach odcinających mnie od tv,radia a w najmniejszych szkodach tylko kablówki do tego jak kładzie się koło mnie to rano mam pysk podrapany. Skłoniłem się do refleksji i jednak wolałbym kobietę a jeśli nie rozumiesz co mam na myśli,uśmiechnij się od czytania tego postu i posłuchaj mędrców od Tatry i pomyśl sobie weź to na chłodno :D
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Samotność

przez tomtom 07 sty 2014, 20:32
alone05 nastoletnia miłość wcale nie jest taka fajna jak by się mogło wydawać. przeżywa się ją dwa razy mocniej, a gdy nie wyjdzie boli dwa razy bardziej. ja przez właśnie takie zakochanie nie mogę się teraz pozbierać. bez przerwy myślę co poszło nie tak, co było źle i czy to czasem nie moja wina. może to głupie ale patrzę godzinami na zieloną kropkę na facebooku przy nazwisku tej osoby i czekam, i czekam aż napiszę choćby jakieś głupie co tam. pomimo to, że zostałem tak bardzo skrzywdzony i źle potraktowany to wiem, że od razu bym do niej wrócił gdyby tylko nadarzyła się okazja, mimo to, że wiem jaka jest, że wiem że lubi się bawić uczuciami. no ale nic, pustki. jednostronna miłość jest najgorsza.

Samotność

przez aardvark3 09 sty 2014, 10:48
Samotnosc... w pewnym sensie jest bezpieczna. To taka skorupa, dzieki ktorej nikt cie nie zrani. Wiesz, co cie czeka. Mniej wiecej. Masz mniej rozterek, nie wyczekujesz z niecierpliwoscia na telefon czy mail czy obecnosc.
Masz wiecej czasu. I mozesz ow czas kontrolowac. Na co go przeznaczysz.
Nie obawiasz sie ze ktos bedzie o cos robil wymowki, nie ukrywasz trudnych spraw z obawy przed porzuceniem. I nie boisz sie tego porzucenia. Ani reakcji na cos, co dla ciebie wazne. Nie boisz sie utraty. Ani zmian. Czujesz sie pewnie. Na swoim gruncie.
Moze czasem czekasz, ze cos sie zdarzy ale tak naprawde nie zalezy ci na tym.
Moze nie mam racji, moze to moje doswiadczenie przeze mnie przemawia. Pewnie tak. Podswiadome przekonanie, ze jezeli zwiazek to musi byc trudny, moja sytuacja ciezka do zaakceptowania. Nie umiem tak po prostu sobie rozwazac: a bede z kims, bedzie fajnie a co tam problemy, jakos sie rozwiaza, dam sobie rady itp. Jak o tym mysle to zwala sie na mnie caly ciezar przeszlosci. Nie stac mnie na powtorke z historii.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Samotność

przez Marcin2013 09 sty 2014, 18:12
Co stego ze napisze ze jestem sam i tak to nic nie zmieni :(

Sortuj wg