Obojętność/otępienie w depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Obojętność/otępienie w depresji

przez llaux 09 wrz 2008, 10:46
Ja mam zamiar się zapisać na EEG muzgu o ile dam radę dotrwac do tego, bo teraz to ja nawet nie zauważam tego że jestem otępialy a co dopiero mówić o nauce. Z tego co wiem to chyba hipokamp nam się zmniejszył i z tąd to otępienie ale nie wiem jak go odbudowac i czy wogule się da odbudowac wiesz coś może na ten temat? Jakby coś to napisz co na to neurolog i spytaj czy ten proces jest odwracalny ok? pozdro

przez ewaryst7 09 wrz 2008, 13:00
llaux, pewnie , że napiszę .Musimy się wspierać. powiem tak . Od baaardzo dawna mam problemy z koncentracją , ale otępienie , uważam jest o niebo gorsze..niech je cholera... kiedyś uwielbiałam czytać a teraz.... szkoda slów.wiem co czujesz.Do bólu cholera jasna , wiem.Trzymaj się ...

przez llaux 09 wrz 2008, 17:22
ewaryst7 a ile twoje otępienie trwa ? Czy masz takie objawy jak webster? Jak bedziesz u neurologa to powiedz mu o hipokampie może coś ci doradzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 10 wrz 2008, 15:15
llaux, oki...masz jak w banku .Wszystko opowiem.A ty ? jak sie czujesz?

przez llaux 10 wrz 2008, 16:33
hmm za niedługo zwariuje... a ty miałeś dd bo coś czuje że właśnie u mnie się zaczyna, przynajmniej wiem że nie mam shizy chyba. Tylko dlaczego to otępienie takie duże - zero świerzej pamieci, splatanie .

przez ewaryst7 10 wrz 2008, 19:27
llaux, nie koncentruj się tak bardzo na tym.....naprawdę , troszke odpuść . Z serca Ci radzę..

przez llaux 12 wrz 2008, 12:18
A nie wiesz może czy do neurologa trzeba mieć skierowanie? Chyba że ty idziesz prywatnie? Tez mam zamiar się wybrać może mi przepisze jakas pigule na to otępienie bo witaminki bez ręcepty to mogę sobie podarować...

---- EDIT ----

A nie wiesz może czy do neurologa trzeba mieć skierowanie? Chyba że ty idziesz prywatnie? Tez mam zamiar się wybrać może mi przepisze jakas pigule na to otępienie bo witaminki bez ręcepty to mogę sobie podarować...

przez Iskra 19 wrz 2008, 20:38
Witam was. A jak jest u was z uczuciami ? Ostatnio czuje ... że nie czuje. Mam wrażenie jakby świat był za szybą.
Albo uczucie pustki w głowie, np. podczas rozmowy.

Nasiliło się to niedawno, po przypomnieniu okropnej sytuacji z przed lat, wydaje mi się ze to może być PTSD.
Może jest to efektem przeciążenia i wyczerpania układu nerwowego i (już wymienione) problemy z hipokampem.

Co myślicie o regeneracji "domowymi" sposobami, np. odpowiednia dieta połączona z wysiłkiem fizycznym itp. ?
... nadziei

przez mimi1982 20 wrz 2008, 10:56
tez się zastanawiam...przestałam brać leki bo nie czułam życia:( niestety musiałam zacząć od nowa bo byłam nie do zniesienia dla bliskich i znów żyje jak przez szybe:( czy to minie??? czy poprostu te cudowne leki wyłączają wszystkie uczucia??
mimi1982

przez Misiek 20 wrz 2008, 11:43
asiula82, to minie... :smile:

przez mimi1982 20 wrz 2008, 13:34
minie?? czy może ja się przyzwyczaje do takiego stanu?
mimi1982

przez Misiek 20 wrz 2008, 18:38
Minie... minie.. :smile:

przez Gosiulka 24 wrz 2008, 13:21
Ja mam tak samo Nic mnie nie interesuje jak dawniej Nie obchodzi mnie gdzie są dzieci i co robią Jak wracają ze szkoły powinnam im sprawdzić lekcje itd. ale nie mam ochoty i nawet nie wiem czy chodzą do szkoły dobrze spakowani i przygotowani bo nic mnie to nie obchodzi Dziwne kiedyś lubiłam z nimi przebywać i pomagać w nauce Nawet nie obchodzi mnie to czy nie są aby czasami głodni jeśli chcą coś zjeść to spławiam ich i mówię aby poszli sobie coś zrobić do kuchni wrrrrrrr Wkurzają mnie wszyscy!!!!!!! Niech się wreszcie ode mnie odczepią przeca mają ręce i nogi niech sami sobie robią co chcą
Przyjaciel forum

przez Misiek 24 wrz 2008, 13:23
Ja też zauważyłem że przedtem interesowało mnie znacznie więcej rzeczy...

Sortuj wg