Antyprawdy życiowe

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Antyprawdy życiowe

przez carlosbueno 25 sty 2014, 20:21
Werty napisał(a):"kto nie ma szczęścia w kartach ten ma szczęście w miłości" :D

"Pokorne ciele dwie matki ssie"

<3 Klasyk z mojego dzieciństwa i młodości.

Co do kart, to kompletna bzdura ja prawie zawsze przegrywałem( bo po prostu głupi jestem) a i w miłości powodzenia brak, po prostu nieudacznictwo życiowe w każdym jego aspekcie.
Kto rano wstaje temu pan Bóg daje.
pomijając to że boga nie ma, to jakaś kompletna bzdura ja ranny ptaszek jestem a gówno w życiu osiągnąłem. Rano to wstają prości robole a oni rzadko dochodzą do kokosów, przynajmniej w Polsce.
Największy Forumowy Maruda

Antyprawdy życiowe

przez Indifference1 25 sty 2014, 20:35
carlosbueno napisał(a): Rano to wstają prości robole a oni rzadko dochodzą do kokosów, przynajmniej w Polsce.

To może ja wstając o 12:30 coś w życiu osiągnę :P (chociaż raczej prześpię życie)
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Antyprawdy życiowe

przez carlosbueno 25 sty 2014, 20:37
Indifference1 napisał(a):
carlosbueno napisał(a): Rano to wstają prości robole a oni rzadko dochodzą do kokosów, przynajmniej w Polsce.

To może ja wstając o 12:30 coś w życiu osiągnę :P (chociaż raczej prześpię życie)

Możesz pracować na nocki, popołudnia w opiece medycznej to normalka chyba. ;)
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Antyprawdy życiowe

przez Indifference1 25 sty 2014, 20:42
carlosbueno, e tam. Jak muszę wstać to wstaję, przecież jakoś do szkoły muszę chodzić. Teraz mam ferie i se mogę pospać ;)
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Antyprawdy życiowe

przez annna36 26 sty 2014, 12:34
Wbrew pozorom w wielu oklepanych powiedzeniach jest sporo prawdy, tylko trzeba dojrzeć aby dojść do takiego wniosku. A to, że liczy się wnętrze, to jest akurat jak największa prawda, pod warunkiem, że się to w poprawny sposób zrozumie. Bardzo wiele problemów sobie ludzie sami stwarzają w swoim umyśle - i choćby nie wiem jak byli piękni i bogaci, to i tak mogą być bardzo nieszczęśliwi. A są ludzie niepełnosprawni, po traumatycznym dzieciństwie, brzydcy, biedni - a ja i tak mogą budzić się codziennie rano z uśmiechem na ustach (sama znam takich ludzi).
Ja na przykład jestem ładna (choć dobiegam 40-tki) i dość inteligentna - a przez wiele lat byłam głęboko nieszczęśliwa. W mojej głowie było mnóstwo myśli, że sobie z tym czy innym nie poradzę, emocje całkiem wymykały mi się spod kontroli - więc zaczęłam uważać się za zalęknioną, niepewną siebie, beznadziejną osobę, której życie nie ma sensu. Krokiem ku wolności jest uświadomienie sobie, że choćbyś nie wiem ile miał negatywnych myśli i emocji - to wszystko jest z tobą w porządku i głęboko pod tymi emocjami i myślami - jest cisza i spokój. To właśnie tam jest twoje prawdziwe ja. I nie trzeba być katolikiem ani wyznawać żadnej innej religii, aby wyciszyć umysł i zrozumieć, że jest w Tobie bardzo dużo miłości i dobroci. Gdy przestaniesz utożsamiać się ze swoimi myślami i emocjami, ale zamiast tego je obserwować i nie osądzać, poczujesz ten spokój. Polecam książkę Eckharta Tolle Potęga Teraźniejszości (tytuł może być odstraszający, ale książkę naprawdę warto przeczytać - można ściągnąć za darmo z netu jako PDF)

Antyprawdy życiowe

przez depresja24h 13 lip 2014, 23:14
jestes kowalem wlasnego losu - jasne w chorobie jest sie zaleznym od innych

Antyprawdy życiowe

przez mark123 14 lip 2014, 00:07
- każdy, kto będzie musiał sobie zacząć samodzielnie dawać radę w życiu, zacznie sobie dawać radę
- wojsko zrobi z ciapy mężczyznę
- każdy zasługuje na miłość

-- 14 lip 2014, 00:24:00 --

- nie należy porównywać się w innymi
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Antyprawdy życiowe

przez Lenka30 14 lip 2014, 18:10
Tylko nie pal. Dziewczyna z papierosem to już najgorsze co może być. Najgorsze.

Tylko że ja tak dużo paliłam...:-)
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Antyprawdy życiowe

przez vyskokova 16 lip 2014, 14:02
Na miłość trzeba zasłużyć - antyprawda no. 1 w moim świecie
Jako ten ślepy kamień pod wodą głęboką żyjesz, człowieku. W ciemnicy, człowieku, orzesz żywota rolę i płacz zasiewasz, ten trud, ten ból. I w błocie tarzasz gwiezdną duszę, człowieku, w błocie.

Antyprawdy życiowe

przez sylia 16 lip 2014, 18:24
vyskokova napisał(a):Na miłość trzeba zasłużyć - antyprawda no. 1 w moim świecie

Nawet nie wiedziałam, że tak można pomyśleć!

Antyprawdy życiowe

przez wiejskifilozof 16 lip 2014, 18:49
Każdy ma ukryty talent.

Antyprawdy życiowe

przez czarny_motyl 29 lip 2014, 16:56
Od siebie największa bzdura jaka znam to: "Co cie nie zabije, to cie wzmocni". Nie rozumiem dlaczego ludzie powtarzają ten debilny slogan na prawo i lewo. Są rzeczy, które osłabiają albo zabijają latami.
"Jeżeli coś Cię boli - dobra wiadomość: żyjesz".

Antyprawdy życiowe

przez hupp 29 lip 2014, 17:26
depresja24h napisał(a):jestes kowalem wlasnego losu - jasne w chorobie jest sie zaleznym od innych

Z tym kowalem to prawda.
Sęk w tym, że jeden rzeźbi w złocie, a inny w gównie.

Antyprawdy życiowe

przez wiejskifilozof 30 lip 2014, 09:43
Mądry Polak po szkodzie,kto to wymyślił.

Sortuj wg