Spotkanie w realu-szansa na koniec z samotnoscia?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Spotkanie w realu-szansa na koniec z samotnoscia?

przez anonim 16 maja 2008, 19:55
Takie spotkania mogą być niezłą okazją do znalezienia sobie drugiej połówki. W końcu ludzie tutaj wiedzą o sobie bardzo dużo i nie trzeba nic ukrywać, można spokojnie porozmawiać o wszystkim.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez Pstryk 17 maja 2008, 09:52
anonim, Ty tylko o jednym :lol: Ale żebyś wiedział - ja znalazłam chociaż wcale nie szukałam :mrgreen:
Spotkania są super ale zdarza się i tak, że coś nie wyjdzie - jak w życiu. Np. ostanie spotkanie nie wypaliło, bo mój chłopak był poważnie chory i mimo, iż do samego końca uparcie twierdził, że da radę, ciężko iść do ludzi z wiaderkiem :x więc postanowiliśmy nie iść - za co Nam się oberwało od osób, które święte w tej kwestii też nie są - i to było bardzo przykre, bo do tej pory nie zdarzyło Nam się opuścić spotkani i często sami wychodziliśmy z inicjatywą. Ale co zrobić - takie życie ;)
Pstryk

przez mOniSia 30 maja 2008, 00:07
Uważam, że spotkania przez internet mogą być dobre i złe. Złe ponieważ osoba, z którą się umawiamy może okazać się kimś całkiem innym, ale są sposoby, żeby wykluczyć to prawdopodobieństwo.
Gdy pierwszy raz umawiasz się z kimś z neta NIGDY nie idź sama. Weź przyjaciółkę, żebyś miała pewność, że jesteś bezpieczna, że masz, kogoś, na kogo możesz liczyć, choćby w przypadku gdyby wystawił Cię do wiatru (co mam nadzieję, że się nie wydarzy) i trzeba umawiać się w miejscu publicznym.

Nie ma reguły, jak spotkanie ma przebiegać. To zależy od waszych zainteresowań, np. możecie iść na spacer, do kina, do teatru, na lodowisko (w zimie :-) )...

Rozmawiać można o wszystkim: o tym, co się dzieje wokół, o zainteresowaniach, o problemach. Najlepiej o tym, co Was łączy.

Najlepiej wymyślić sobie dwa ewentualne pytania w domu, które zadasz w przypadku "krępującej ciszy" albo po prostu chwilę poczekać. Na pewno jakiś nowy temat się rozwinie lub po chwili namysłu wysuniesz nową perspektywę, myśl...
"Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma"
Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Odnaleźć prawdziwe oblicze Boga.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Coltrane 30 maja 2008, 00:29
mOniSia: Gdy pierwszy raz umawiasz się z kimś z neta NIGDY nie idź sama. Weź przyjaciółkę, żebyś miała pewność, że jesteś bezpieczna, że masz, kogoś, na kogo możesz liczyć, choćby w przypadku gdyby wystawił Cię do wiatru (co mam nadzieję, że się nie wydarzy) i trzeba umawiać się w miejscu publicznym.

W zasadzie zgadzam sie z przedmówczynią, lecz jeśli będzie to osoba, z którą korespondujesz już bardzo długo na tym forum, to może wystarczy warunek miejsca publicznego, w ostateczności wrócisz sobie do domu tramwajem. Ja myślę, że podczas takiego pierwszego spotkania to wolałbym więcej śmiać się i dowcipkować niż rozmawiać o kłopotach, na to czas zawsze się znajdzie.
W każdym razie popieram jednocześnie apelując o rozwagę ;)
Jezus uzdrawia, serio.

Sortuj wg