czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

przez Pasman 31 sty 2010, 10:15
Zgodze sie ze terapia daje czasem dobre efekty. Duzo zalezy od terapeuty u mnie dopiero 5 znala sie na temacie.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez *Monika* 01 lut 2010, 00:43
Ciśnieniowcu

Na pocieszenie mogę powiedziec Tobie,że przecież u zdrowych, którzy nie mają nawet pojęcia,ze istnieja zaburzenia depresyjno-lękowe ....też przychodzą te gorsze dni. Mijają bo zdrowi nie przywiazują do nich aż takiej wagi, przecież my też kiedyś byliśmy zdrowi.
Teraz prawie każdy z nas dotknięty przez chorobę mniej lub bardziej świadomie obserwuje siebie.

Psychoterapia pomaga to wiem napewno, ale wymaga też pracy z naszej strony.Zbyt przedwcześnie poddajemy się. męczymy.....ciagle nie dopuszczamy myśli,ze sami jesteśmy w stanie uporać się z problemami. Terapeuta przecież nie nakazuje i nie sugeruje,zeby postąpic tak czy inaczej.On tylko inteligentnie steruje naszym procesem myślowym, poznawczym
Trzeba wytrwać w terapii jak najdłuzej się da. Nikt nie obiecał,że ona nie będzie bolesna.

Nie martw się.....wiosna idzie ;-) Zaswieci dla Ciebie sw koncu sloneczko :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez becia17 01 lut 2010, 22:05
Ciśnieniowiec, Dzięki cisnieniowiec:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ciśnieniowiec 03 lut 2010, 00:35
becia17, za co bo nie wiem :smile:

przez refren 07 lut 2010, 02:12
Fevarin delikatny jest. Nie otępia. Jak wyjdziesz całkiem to odstawisz. Ale i tak grunt to terapia jest.
refren

przez *Monika* 07 lut 2010, 09:52
refren

Na jaką terapie chodzisz? Na co chorujesz?
Obrazek
Główny Moderator

przez Zosia1980 18 lut 2010, 21:35
Uważam że można ,leki tylko tłumią objawy ,nic więcej nie robią

przez KIRIRI 23 lut 2010, 08:30
Też chcę z tego wyjść sama ,dlatego ciągle szukam sposobu

przez gepardodyy 24 lut 2010, 00:07
maxxx napisał(a):Nie wiem,w każdym razie mam problem z oczami ,wszystkie widzę za szybko jakby moje oczy nie nadążały za przedmiotami w ruchu oczopląsu nie mam, błędnik nie jest uszkodzony,ciężko stwierdzić coś więcej teraz muszę iść do neurologa z tymi wynikami i on zadecyduję co dalej na jakie badania mnie skieruję męczę się już z tym 5 miesięcy,wszystko się stało jak byłem wesoły miasteczku na katapulcie;-/

Witam wszystkich a szczególnie maxxxa który opisał podobny objaw jaki ma zwiazany z oczami który meczy mnie nieregularnie od kilku lat. Co do przedmiotów poruszających sie mam to samo albo minimum tego u mnie jest juz tak ze nie moge rozmowiać z osobą która rusza za szybko głową bo nie nadążam za nią co powuduje u mnie brak koncetracji podobych "jazd" mam wiecej ale nie bede przynudzał. przez ponad pol roku mialem spokoj ale sie zaczeło znowu od poczatku lutego i teraz postanowilem to zdiagnozować o ile to da rade bylem juz na ostrym dyzurze okulistycznym i jak zawsze wszystko w porzadku;Dostałem Skierowanie na konsultacje do neurologa i niech sie wezmie za te moje objawy moze uda mi sie to zddiagnozowac aczkolwiek obawiam sie wyroku skazującego mnie na to ze mam nerwice..... dodam ze nie naleze do spokojnych osobników.

przez złość 13 kwi 2010, 20:50
myślę, ze można samemu, nawet napiszę - oczywiści, ze można, tylko jak pięknie tu piszecie trzeba znaleźć-dotrzeć do przyczyny i ją zlikwidować............. - a tu się zaczynają schody, łatwo powiedzieć:zlikwidować przyczynę.....

uważam, że na prawdę trzeba mieć silną osobowość, determinację, prawdziwą chęć wyjścia z choroby (nie każdy ją ma!) żeby konsekwentnie, ze wszystkich sił wejść w terapię a po jej ukończeniu realizować zalecenia, ćwiczenia, trzymać się dobrych przekonań, myśli, afirmować siebie, dowartościowywać się ruszać swoje ciało i takie tam różne sposoby zależnie od zaleceń i nie odpuszczać, nie odpuszczać nawet jak lepiej się czujemy.
<Władza nad samym sobą daje siłę, nie nad innymi!>

przez zebrak_nadziei 17 maja 2010, 11:32
Zależy jak bardzo zaawansowana jest nerwica. Ja się męczyłam 8 lat. Prawie się doprowadziłam do ruiny całego organizmu. W końcu się poddałam. Leki przyniosły ogromną ulgę. Dzięki nim mogłam się usamodzielnić, wyprowadzić z domu, podjąć pracę i wyjść za mąż. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie leki. 8 lat intensywnej terapii i grupowej i indywidualnej. Rozregulowany organizm nie miał już wiele wspólnego z głową.

przez marta8787_87 02 cze 2010, 10:45
wróci prędzej czy później .. wiem to na swoim przykładzie .. ja odstawiłam leki bo mówilam sobie że wszystko zwalcze pozytywnym myśleniem i faktycznie przez pierwszy miesiąc dwa trzy cztery było dobrze .. potem pojawił się stres i wpadłam w jeszcze gotrszą chorobę - schizofrenie:) pozdrawiam

przez linka 02 cze 2010, 11:08
Na schizofrenię raczej nie zapada się ....ze stresu.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isabella_28 02 cze 2010, 14:11
Po sobie wiem,ze mozna:) Kiedys bralam leki.Zaprzestalam.Zaczelam myslec lepiej i zapominac o nerwicy.U mnie najgorsze to natretne mysli i problemy ze spaniem.Z reszta objawow daje rade od 11 lat:)
isabella_28

Sortuj wg