Leczenie i terapia prywatnie czy z NFZ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Leczenie i terapia prywatnie czy z NFZ?

przez zCienia 07 sty 2010, 18:43
Na zaburzenia nerwicowe leczę się już kilka lat, do tej pory tylko farmakologicznie w tym miałem epizod z terapią ale zrezygnowałem. Zawsze do tej pory leczyłem się na NFZ i zastanawiam się czy na prywatnych wizytach lekarze mają inne podejście do pacjenta bardziej profesjonalne? Chodzi mi zarówno o psychiatrów i jakie leki przypisują, bywałem u różnych i tylko 1 raz na prawdę trafiono z lekami od ostatnich 2,5 roku w zasadzie wegetuję z dnia na dzień. Czy jest sens zapłacenia 100 - 120 zł bo takie są ceny w mieście w którym się leczę, czy za pieniądze otrzymam lepszą opiekę? Zaznaczę że nie za bardzo mnie stać na wydanie takiej kwoty na wizytę z wypisaniem recepty gdyż już mnie zdiagnozowano ale nie mam pewności czy właściwie. Podobnie pytanie brzmi z terapią czy prywatnie terapeuta bardziej angażuje się w chorobę pacjenta? Ja wiem że dużo zależy od konkretnego lekarza, ale jestem ciekaw waszych doświadczeń.

Re: Leczenie i terapia prywatnie czy z NFZ?

przez Paranoja 07 sty 2010, 19:48
ja nie chodze prywatnie bo mnie nie stac, poza tym nie po to place skladki by placic jeszcze za prywatne leczenie. zdarzylo mi doslownie kilka razy ze bylam prywatnie ale jakos nie widzialam zeby mnie lepiej potraktowali niz jak z nfz
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez *Monika* 07 sty 2010, 21:03
Nie wiem co powiedziec. Do psychiatry chodzę prywatnie, ale trafilam naprawdę na kompetentnego lekarza,życzę takiego wszystkim...
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 sty 2010, 22:01
Monika1974 napisał(a):Na kasę chorych... oczywiście mozesz korzystac z usług terapeuty, tylko,zeby okazał się być kompetentnym, na to nie ma niestety reguły. Są "terapeuci" i "terapeuci"........

Tak samo jest u prywatnych lekarzy :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Monika* 08 sty 2010, 00:39
linka

Masz rację :-)
Trzeba mieć szczęscie,zeby chorym zajął się terapeuta z prawdziwego zdarzenia.
Obrazek
Główny Moderator

przez Joaśka 08 sty 2010, 08:17
Ja chodzę prywatnie na psychoterapię, raz w tygodniu. Płacę 100 zł, nie jest to dla mnie mało :? , pomimo wszystko staram się oszczędzać na czymś innym, bo z tej terapii nie chcę za nic w świecie teraz rezygnować. Trafiłam na świetną psychoterapeutkę, bardzo dobrego fachowca, z dobrym podejściem i intuicją. Jestem bardzo zadowolona z terapii chociaż jest ciężko).
Życzę wszystkim takich psychoterapeutów! ;)
Joaśka

przez _Amelka_ 08 sty 2010, 09:40
nie ma reguły, że prywatna terapia będzie lepsza,myślę, że nie chodzi tutaj o to akurat. Wszystko bowiem zależy od osoby terapeuty. Ja mam doświadczenia w terapii na NFZ i teraz prywatnej i nie wiedzę różnicy, w jednym i drugim przypadku trafiłam na dobrego specjalistę. Do psychiatry chodze na NFZ i jest naprawde w porządku. Jestem bardzo zadowolona.

przez Kleopatra 08 sty 2010, 10:37
Ja chodziłam do tej samej osoby - psychoterapeutki i leczyłam się u niej zarówno prywatnie, jak i publicznie. Wg mnie nie ma różnicy poza taką, że prywatnie poświęcała mi trochę więcej czasu.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez magdalenabmw 08 sty 2010, 12:59
Ja prywatnie do psychiatry bo na NFZ są mega długie kolejki a na psychoterapię pójdę na NFZ żeby moje 325zł misięcznie na ubezpieczenie sie nie marnowało.
magdalenabmw

przez linka 08 sty 2010, 13:11
Nie mam takich problemów bo....nie mam kasy na prywatnego lekarza ;)
U mnie w przychodni zdrowia psychicznego nie czeka się na wizytę - jak się człowiek chce dostać to trzeba poprostu wstać wcześnie rano, iść wyciągnąć kartę i pstryk - jest się u lekarza. Co do psychologa to sama byłam w szoku, myślałam, że okres oczekiwania będzie długi a okazało się, że na terapię zostałam zapisana na "za tydzień" - więc chyba mam szczęście.
Lekarz psychiatra z 20 letnim stażem klinicznym - więc chyba doświadczenie ma, a co do terapeutki to byłam się narazie tylko umówić więc nic na jej temat nie mogę powiedzieć - zobaczymy
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Joaśka 09 sty 2010, 08:40
To super trafiasz :mrgreen:
Ja z doświadczenia wiem, że niekoniecznie lekarz prywatny musi być lepszy od tego na NFZ. Wprawdzie z mojej psychoterapeutki, do której chodzę prywatnie jestem bardzo (!!!) zadowolona, ale na przykład byłam raz u psychiatry w celu potwierdzenia diagnozy (też prywatnie), babka zainkasowała 150 zł, a ja jakoś nie byłam usatysfakcjonowana z tej wizyty, bo rozmawiała ze mną głównie na tematy bardziej ogólne, tzn. o moich planach zawodowych, zainteresowaniach i w ogóle jakoś tak łatwo było nią manipulować (nie zrozumcie mnie źle, ja nie robię tego z premedytacją, po prostu już tak mam od zawsze, że natychmiast wyczuwam jak kto mnie postrzega i taka się mimowolnie staję, dlatego moja psychoterapeutka ma ze mną ciekawie ;), to jest duży problem, że nie jestem prawdziwa, nie jestem sobą, bo... nie mam siebie :oops: ).
Żałowałam tych 150 zł. Leków psychiatra nie dała, bo powiedziała, że w moim przypadku jedynie psychoterapia jest pomocna (za to stwierdzenie akurat jestem jej wdzięczna i też tak uważam ;) ). Tylko myślałam, że będzie poruszać bardziej moje problemy, jakoś wypytywać o nie, a nie mnie tak zagadywać :?
Joaśka

przez majstero 09 sty 2010, 12:31
Ja chodzę do psychiatry prywatnie , jak przyjdzie mój czas na terapie to też zapisze się prywatnie.
Może źle trafiłem jak próbowałem się leczyć na NFZ psychiatra powiedział że jestem symulant żeby dostać żółte papiery żeby nie iść do wojska a psycholog "żebym siebie zaakceptował taki jakim jestem" i "że ona nie widzi ze mną dalszej pracy" niestety obawiam się że dzień w którym bym siebie zaakceptował w takim stanie jakim byłem byłby moim ostatnim dniem wśród żywych.
Mam trochę odłożonego grosza i postanowiłem go wykorzystać na leczenie, traktuje to jako inwestycja w siebie która w okresie długoterminowym się zwróci.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez *Monika* 09 sty 2010, 12:56
majstero

:-) Inwestycja w siebie jest oplacalna.
Obrazek
Główny Moderator

przez majstero 09 sty 2010, 15:33
Co mi teraz po pieniądzach które mam skoro nie potrafię się z nich cieszyć, może później będę "goły" finansowo ale przynajmniej będę umieć odczuwać przyjemność z każdego grosza którego zarobie
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

Sortuj wg