Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Paxtin, andepin i lerivon a nadwaga

przez wentyl77 20 mar 2010, 18:35
To mój lekarz rodzinny do bani w takim układzie bo pełną dawkę paxtinu - 20mg wziąłem we środę w czwartek już tylko pół czyli 10mg a w piątek rano już andepin. A czy w takim razie chlorprothrixen i lerivon można z andepinem łączyć?

przez wentyl77 20 mar 2010, 18:52
@Amon_Rah
dzięki a już zwątpiłem w mojego rodzinnego. Zaczeło mnie martwić to że niby pomiędzy apxtinem (parogen) powinien być jakiś odstęp a ten nic mi o tym nie powiedział.
Amon_Rah dzięki raz jeszcze. A czy orientujesz się jak jest z tym tyciem po lerivonie gdy rano przyjmuje się andepin który -wg. mojego rodzinnego powoduje spadek wagi poprzez zmniejszenie apetytu? jak to jest wiesz coś na ten temat?

ps. orinetujesz sie jak sięma przyjmowanie cloranxenu z paxtinem? pytam koleżnaka w pracy chce do cloranxenu dołożyć paxtin
dzieki wielkie!

przez wentyl77 20 mar 2010, 19:43
No własnie psycho u której byłem zapisałą mi rano paxtin i sulpiryd oraz na wieczór chlorprothrixen z lerivonem. Wszystko na raz aż dostałem zaprać i za przeproszeniem zapachy tz. bąków aż wstyd pisać w pracy ledwie wytrzymywałem. rodzinny ogólne to nastawiony na nie jeżeli chodzi o sulpiryd i lerivon ale mówiłże skoro się upieram to mogę przyjmować. Chciał mi zapisać cloranxen rano i wieczór i pierwotnie moklar i radził odstawić to co dała prof. psycho. nie posłuchałem odstawiłem sulpiryd i lerivon a zostawiłem paxtin rano i wieczorem chlorprothrixen. I w sumie dobrze. Tylko czasem spać nie można. A własnie brak snu od 7 miesięcy spowodował że skoczyło mi ciśnienie bo bałem sięw dzień że znowu w nocy spać nie będę mógł i wylądowałem z dużym pulsem i cisnieniem na pogotowiu. potem ju tylko krótka droga do psycho i leki któr mnie utuczyły.
dzięki za info spróbuję na sen tylko chlorprotrixen 15 mg i 15 mg lerivonu a rano andepin może trochę spadnie waga. Sam już nie wiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co na obizenie apetytu ?

przez adhab 22 mar 2010, 09:24
Biore 150 mg rano i 150 mg wieczorem Efectinu, i na noc 60 mg Lerivonu, od
dluzszego czasu mam wilczy apetyt, strasznie utylem, czym mozna obnizyc ten
sztuczny,lekowy apetyt ?
Znacie moze jakies specyfiki na to ?

Re: Co na obizenie apetytu ?

przez kasia000 22 mar 2010, 12:05
silna wola;-)
kasia000

przez adhab 22 mar 2010, 15:28
kasia000 napisał(a):silna wola;-)

to w takim razie solna wola - na depresje, fobie, nerwice etc;o

przez margat 22 mar 2010, 15:52
Moim zdaniem kasia000 nie żartuje... Racjonalna dieta niskokaloryczna i ruch to podstawa. Mnie się o uszy nie obił żaden sensowny, tzn przede wszystkim nietoksyczny i skuteczny specyfik wybiórczo hamujący apetyt. Można pomyśleć z lekarzem nad zmianą mianseryny na coś innego. Tak było w moim przypadku; z powodu tycia (choć nie tylko) zamiast Lerivonu jest Trittico. Ale te polekowe kilogramy też same nie znikną po zmianie leku. Trzeba popracować...
Pozdrawiam!

przez kasia000 22 mar 2010, 17:06
dokładnie tylko dietka i ćwiczenia pomogą! wiem sama po sobie!
kasia000

przez Majster 22 mar 2010, 17:15
adhab napisał(a):
kasia000 napisał(a):silna wola;-)
to w takim razie solna wola - na depresje, fobie, nerwice etc;o
Nie rozumiem, co chciales przekazac dając ten koment. Kasia ma racje, silna wola to jedyny sposob. Palisz papierosy? Rzucales kiedys jakis nałóg? To mniej wiecej cos podobnego. Mozesz sprobowac tez jakiegos substytutu: zamiast objadac sie cukierkami i tluszczem, wcinaj warzywa i popijaj wodą, zwyklą wodą, a nie slodzoną herbatą.. Powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez wentyl77 22 mar 2010, 18:00
Mnie rodzinny zapisał andepin na apetyt i muszę przyznać że od piątku włącznie jem duzzzo mniej ale czy kg same spadną to chyba się nie uda. Spaceruje więcej niż przed przyjmowaniem lerivonu nawet do roboty już pieszo śmigam waga dzieki Bogu zatrzymała się a lerivon znowu zacząłem mprzyjmować bo widać bez niego kiepsko a spać trzeba chociaż trochę. Może pogadaj z psycho o leku dla bulimików- takim jest andepin zjem cokolwiek i czuję sie syty jak nigdy a przed braniem andepinu zaraz po obiedzie podjadałem i moja silna wola prysła w 3 tygodniu przyjmowania lerivonu jadłem nawet cukier łyżeczkami.

przez adhab 22 mar 2010, 20:53
no wlasnie rzucilem - palilem prawie 2 lata i rzucilem w momencie i nie mialem zadnych problemow wielkich, odnosnie mojego komentarza nt. "silna wola" - trudno jest sie opanowac wieczorem po zazyciu lerovinu, wczesniej wlasnie mialem trittico i bylo jeszcze gorzej, cwiczylem, chodzilem na marze ponad 2h, sztangi itp i nie widze rezultatow, oprocz klaty:P;o

Venalafaksyna - tycie

przez refren 07 kwi 2010, 22:29
Hej, wiem, że jest oddzielny wątek o każdym leku, ale przy 45 stronie na 99 wymiękłam. Czy ktoś z was biorąc effectin-vellafax przytył (ile kilo?). Ja niestety teraz tyje, choć przestrzegam diety i mało jem. Mój lekarz mówi, że po tym leku się raczej nie tyje, ale coś nie dowierzam mu :). Zwłaszcza, że na ulotce jest, że może skoczyć cholesterol.
refren

Re: Venalafaksyna - tycie

przez Kleopatra 08 kwi 2010, 06:31
Ja przytyłam, ok. 10 kg. Miałam niepohamowany apetyt i to dlatego. Wszystko przez 150 mg Velafaxu, tak powiedział psychiatra i kazał odstawić. Po odstawieniu apetyt wrócił do normy, waga powoli też. O dziwo, brałam już wcześniej Velafax i wilczego apetytu nie miałam, dopiero gdy za którymś razem do niego wróciłam.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Re: Venalafaksyna - tycie

przez cytrynka84 08 kwi 2010, 12:54
Też przytylam po wenlafaxynie,może nie tak bardzo dużo,jakieś 3-5kg,ale jednak.

Sortuj wg