TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez artur1978 17 lip 2015, 22:16
Kolejne nowe doniesienia o mechanizmie dzialania tianeptyny i to z Polski!
Silne dzialanie przeciwzapalne w mozgu

http://www.springerplus.com/content/4/S1/P43

BTW w USa tianeptyna jest bardzo popularna jako nootropik, wprowadzili nawet siarczan tianeptyny o przedloznym dzialaniu, do dawkowanai raz dziennie.

przez wisnia80 18 lip 2015, 06:38
Ludzie schodzę z tego leku. Dostałem takiego lęku napadowego, że myślałem że się poryczę a mam prawie 40 lat. Nie dosyć że lęk oógolniony mam to jeszcze ten napad. Takie jakieś duszności i wymiotować mi się chce z nerwów.

Da się od razu sertraline brąć po tej tanie? Bo nie wytrzymam tego wszystkiego.

Dodatkowo jestem alko. Więc lęk = chęć napicia. Wlazłem na ten gówniany lek, i się zaczęły huśtawki nastrojów.

przez Ricah 18 lip 2015, 07:56
wisnia80, mozna serte brac, bez przeszkod. SSRI tez pomagaja przy alkoholizmie, wiec tez powinno byc ok.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 18 lip 2015, 09:28
Ricah napisał(a):wisnia80, mozna serte brac, bez przeszkod. SSRI tez pomagaja przy alkoholizmie, wiec tez powinno byc ok.

Z przykrością muszę stwierdzić, że tianeptyna pomaga tylko szczurom i naukowcom.

Chce zejść z tego szita, już myślałem żeby sobie prywatnie wizytę u psychiatry brać.

przez Psychopharm 18 lip 2015, 09:31
No jest to lek z ciekawymi, dobrymi badaniami (działanie przeciwzapalne, neuroplastyczność, dopamina) ale nie przekłada się to niestety na skuteczność u ludzi, bo to dość łagodny lek który wg. lekarzy nie radzi sobie z cięższymi depresjami.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 18 lip 2015, 09:52
Psychopharm napisał(a):No jest to lek z ciekawymi, dobrymi badaniami (działanie przeciwzapalne, neuroplastyczność, dopamina) ale nie przekłada się to niestety na skuteczność u ludzi, bo to dość łagodny lek który wg. lekarzy nie radzi sobie z cięższymi depresjami.

Trudno powiedziec czy lagodny bo jak widac na niektorych dziala za mocno.
Czesc ludzi zle znosi podwyzszone poziomy dopaminy.

przez wisnia80 18 lip 2015, 10:53
A chroniczne patologiczne niezdecydowanie pod co można podciągnąć?

W ogóle to ew. mam coś takiego jak: lęk przed znalezieniem się w obcym miejscu. Tyle że to niby "obce" miejsce nie jest mi obce. Tylko dawno nieodwiedzane.

przez artur1978 18 lip 2015, 11:10
wisnia80 napisał(a):A chroniczne patologiczne niezdecydowanie pod co można podciągnąć?

W ogóle to ew. mam coś takiego jak: lęk przed znalezieniem się w obcym miejscu. Tyle że to niby "obce" miejsce nie jest mi obce. Tylko dawno nieodwiedzane.

Moim zdaniem jak czujesz sie po tym zle i na dodatek masz glody to nie ma co ryzykowac

przez kuzyn 18 lip 2015, 11:22
jadł ktoś ten siarczan tianeptyny? działa jak tianeptyna?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez wisnia80 18 lip 2015, 19:41
I jeszcze jedna rzecz ciekawe jak ten lek ma się sprawdzać w leczeniu alkoholizmu skoro powoduje w skutkach odczucia zbliżone do głodu alkoholowego czyli to rozdrażnienie.

Z tej tianeptyny to próbują widzę zrobić remdium na wszystko: bo i na astmę, na adhd, na alkoholizm... a w rzeczywistości to na *****.

przez artur1978 18 lip 2015, 22:57
wisnia80 napisał(a):I jeszcze jedna rzecz ciekawe jak ten lek ma się sprawdzać w leczeniu alkoholizmu skoro powoduje w skutkach odczucia zbliżone do głodu alkoholowego czyli to rozdrażnienie.

Z tej tianeptyny to próbują widzę zrobić remdium na wszystko: bo i na astmę, na adhd, na alkoholizm... a w rzeczywistości to na *****.

Nie w leczeniu ale wspomagajaco glownei ze wzgledu na brak szkodliwych interakcji z alkoholem i brak toksycznego oddzialywania na watrobe. Widocznie masz taka reakcje i tyle.
Wejdz na https://m.reddit.com/r/Nootropics/ i poczytaj co amerykance o tym pisza, jest troche ludzi co maja taka reakcje co ty i jest sporo ktorzy sa zadowoleni.
Zycie ;)

-- 19 lip 2015, 08:25 --

A tu o kawie troche
People who consume moderate amounts of caffeine (3-5 cups of coffee per day) actually have the lowest instances of heart disease of any subset of the population. On top of that, heavy consumption was not correlated with any increase in heart disease risk.

Another study showed that moderate coffee consumption was correlated with a decreased risk of stroke.

Coffee drinkers are also at a lower risk for liver cancer and other liver diseases.

Coffee and caffeine intake is also associated with a lower risk of elevated alanine aminotransferase (ALT) activity in persons at high risk for liver injury.

Daily coffee consumption is also correlated with a substantially lower risk of type 2 diabetes.

Coffee and dietary caffeine intake is also associated with a significant decrease in risk for Parkinson's Disease, for both men and women.

Coffee consumption was also not associated with increased hypertension in women, while sugared or diet cola was.

Caffeine intake was also associated with a lower risk of cognitive decline.

Caffeine intake is also associated with a lower risk of Alzheimer's Disease.

przez Psychopharm 19 lip 2015, 09:51
Mnie od picia kawy zniechęciły te rzeczy:

"Caffeine reduced CBF by an average of 27% across both caffeine states."

The effect of daily caffeine use on cerebral blood flow: How much caffeine can we tolerate
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19219847

"Caffeine decreased insulin sensitivity by 15%"

Caffeine can decrease insulin sensitivity in humans
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11815511

"chronic caffeine intake from puberty to adulthood increases androgenic signalling and cell proliferation in the prostate gland and can be related to the development of BPH"

Chronic caffeine intake increases androgenic stimuli, epithelial cell proliferation and hyperplasia in rat ventral prostate
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3521899/

Caffeine increases cardiac arrhythmia (improper heart rate) by increasing stress hormone (e.g.adrenaline) secretions.

It has been noted that long term consumption leads to increasing aortic systolic pressure which leads to chronic arterial stiffness.

Dodać do tego można wpływ na oś HPA i adrenalinę, plus działanie pro-lękowe.

Ale każdy wybiera sam czy pić czy nie. Tylko dobrze znać za i przeciw, bo jesteśmy bombardowani "za" przez przemysł kawowy. Informować nas o przeciw nie ma interesu nikt.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 19 lip 2015, 11:31
Psychopharm, I co lepiej sie czujesz jak nie pijesz tej kawy??, zauwazasz jakas roznice, w samopoczuciu?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 19 lip 2015, 12:40
Tak, na pewno mniejszy lęk i nerwica. Widocznie mniej się też pocę.

Sortuj wg