TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 20 gru 2014, 14:48
nie będzie stałego uczucia tak jak po pierwszej dawce, kiedys mi to tłumaczył lekarz czemu tak sie dzieje, na zasadzie kontrastu jest nagle przeskok samopoczucia z jednego rodzaju na drugi i stąd to uczucie jest wyraźne, potem następuje przyzwyczajenie do tego uczucia i nie jest ono juz tak zauważalne jak na początku mimo ze lek będzie działał identycznie

przez Popiol 20 gru 2014, 15:12
lunatic, Brzmi mi to, jak z ust psychoanalityka z amerykańskiego filmu :)
Popiol

przez lunatic 20 gru 2014, 15:18
Popiol,
bo lekarz był tez psychoterapeutą

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 20 gru 2014, 15:40
Też czułem ten lek od pierwszych dawek, głównie przez wyostrzenie różnych zmysłów ale później miałem zjazdy nastoju straszne.
Popiol

przez INTEL 1 20 gru 2014, 16:31
Biorę od kilku dni.
Potwierdzam, że działa od pierwszej tabletki. Z tym, że ja mam odmianę mieszaną CHAD. Dzialanie polega na nie do końca zdrowym pobudzeniu, złości, agresji i negatywnemu nastawieniu do ogółu :D
Tym nie mniej jest to bezapelacyjnie lepsze niż depresyjne zaleganie ubarwione myślami samobójczymi.
Chaotyczna gonitwa myśli.
Faktycznie pojawia się po kilku godzinach zjazd.
I jak zwykle- bóle głowy. Boli mnie jak cholera.
Również słyszałem, że działanie z czasem jest coraz bardziej iluzoryczne, niestety. Ale cieszę się chwilową możliwością różnorakich działań sprawczych.
Aha- "dupeczki"
Matko Boska jak strasznie podobają mi się praktycznie wszystkie mijane kobitki na ulicy. A ponieważ jestem tak strasznie wspaniały to należy mi się niejako z urzędu ostre współżycie z każdą z nich :D
...nie mam podpisu...

przez Psychoanalepsja_SS 20 gru 2014, 17:16
lunatic napisał(a):no i co z tego ze działa, skoro to trwa kilka dni

Niektórzy jechali na tym ponad pół roku systemem 1-1-1.

bo lekarz był tez psychoterapeutą

Z jakiego nurtu?

Drugi dzień tianeptynki, wyprawa z rodzinką do Galerii i jest dobrze. Luz, większa pewność siebie, chęć do życia.

przez lunatic 20 gru 2014, 17:29
nie mam pojęcia z jakiego nurtu, byłem na wizycie w sprawie leków, jakieś wtrącenie psychoterapii było tylko dodatkiem do wizyty

-- 20 gru 2014, 16:40 --

ja biore jakieś 3 tygodnie, w tej chwili minął najgorszy zjazd, prawdopodobnie to początkowe obniżenie serotoniny powoduje taką chwiejność, nasilenie myśli depresyjnych i agresje, z tym ze z tego co pamiętam jak ją kiedyś brałem ten stan był dośc długo po rozpoczęciu leczenia z takim nasileniem ze trzeba było odstawić, bo nie mogłem opanować wewnętrznej złości na wszystko wokół, w tej chwili dzialanie jest neutralne, tzn nie widze jakichs pozytywnych efektów, no ale dwóch lekarzy stwierdzilo ze to bedzie dla mnie za słaby lek wiec tak moze juz zostac

przez Popiol 20 gru 2014, 21:02
No ale Psychoanalepsja_SS pisał, że jego problem jest subtelny to i może taki subtelny lek mu pomoże. Lepiej zaczynać od tego, niż od super bezpiecznych i skutecznych ssri. A jak by się chłopak nie odezwał to zaczął by od neurolepa.
Popiol

przez Psychoanalepsja_SS 20 gru 2014, 21:42
Popiol napisał(a):A jak by się chłopak nie odezwał to zaczął by od neurolepa.

Nie przyjąłbym, znaczy przyjąłbym, bo zawsze to więcej chemii, a fajnie jest kolekcjonować chemię. Terapię neurolepsami już miałem, nie szło to w dobrym kierunku, wręcz przeciwnie, więc nie chcę do nich wracać. No może jakiś sulpiryd czy amisulpryd, zapomniałem poprosić, bo miałem w planach.

przez Popiol 20 gru 2014, 23:12
Sulpiryd fajnie działał kiedyś na mnie w małych dawkach, ale długo to nie trwało. Ludzie się też skarżą, że prolaktyna strasznie leci w górę.

-- 20 gru 2014, 23:24 --

Po pierwszej dawce sulpirydu to mnie na orbity wystrzeliło, wysprzątałem sobie cały pokój i sprawiało mi to straszną frajdę a muzyka brzmiała tak, że co chwile moje cioło przechodziły ciary. Miałem też ochotę na spotkania ze znajomymi i rozmowę. Jednak to działanie szybko się skończyło. Kiedyś jeszcze próbowałem, ale już nie czułem tego co za pierwszym razem.
Popiol

przez lunatic 20 gru 2014, 23:27
ja bralem ostatnio razem z tianeptyną amisulpryd, skonczyło się w którymś dniu napadem paniki ze zbyt duzego pobudzenia, teraz tez mialem napad po zazyciu preparatu witaminowego, masakra w jakim stanie jest moja psychika :-| trzeba bedzie sie powoli zegnac z tym lekiem i wrzucic większy kaliber, znowu

przez Popiol 20 gru 2014, 23:42
To ładnie jak miałeś napad paniki po witaminkach :) ale z tego co czasami opisujesz, to można podejrzewać u Ciebie jakieś hipochondryczne zaburzenia czy cuś...
Popiol

przez Flora3 21 gru 2014, 00:36
ja nie czułam żadnych zmian po tym leku. bralam 3x1
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez lunatic 21 gru 2014, 00:57
Popiol,
brak słów na to wszystko, za chwile wystrasze sie ze wypiłem zatrutą wodę i będzie kolejna jazda

Sortuj wg