TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Marek1977 04 maja 2014, 16:57
U mnie tianeptyna nasilała ZOK.
Conscientia est, necesse est

przez lunatic 04 maja 2014, 17:47
Marian_Paździoch,
były juz tu zamieszczane linki do badań ze nie zmniejsza serotoniny, jezeli zmniejsza to tylko w pierwszych 2 tygodniach, po tym czasie nie ma wpływu na serotoninę

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 17:55
No to jest to jakieś pocieszenie i nadzieja na lek przeciwlękowy, inny niż SSRI i TLPD.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 04 maja 2014, 17:59
z tym lekiem jest dość częsty jeden problem i nie tylko u mnie z tego co zauważyłem, po jakimś czasie z niewiadomej przyczyny następuje zniżka samopoczucia i/lub objawy dość silnej nerwowości, roztrzęsienia emocjonalnego, coś przeciwnego niz stan wyciszenia po SSRI, jezeli na kogoś SSRI działają wyciszająco, tak jakby kazda emocja była zbytnio nasilona, niestety tyczy się to glównie tych negatywnych typu złość, smutek itp.
nie wiem czemu tak sie dzieje, lekarz stwierdził, ze to moze byc efekt przejściowy związany z remodellingiem i trzeba dac mu czas do 6 tygodni az ten proces sie zakonczy, no nie wiem czy tak jest bo za pierwszym razem bralem ten lek dłużej i mi to nie przechodziło

przez Marek1977 04 maja 2014, 18:12
Tianeptyna intensyfikuje emocje .

przez lunatic 04 maja 2014, 18:13
Marek1977,
ale jakim mechanizmem?

przez Marek1977 04 maja 2014, 18:16
Moim zdaniem dodatnim działaniem na DA,tianeptyna reguluje transmisje dopaminergiczną.

przez suwak 04 maja 2014, 23:10
No a poza tym skoro zwiększona ilość serotoniny wycisza emocje, to można się spodziewać, że zmniejszona jej ilość będzie intensyfikować emocje.

przez one-half 11 maja 2014, 18:34
lunatic napisał(a):z tym lekiem jest dość częsty jeden problem i nie tylko u mnie z tego co zauważyłem, po jakimś czasie z niewiadomej przyczyny następuje zniżka samopoczucia i/lub objawy dość silnej nerwowości, roztrzęsienia emocjonalnego, coś przeciwnego niz stan wyciszenia po SSRI, jezeli na kogoś SSRI działają wyciszająco, tak jakby kazda emocja była zbytnio nasilona, niestety tyczy się to glównie tych negatywnych typu złość, smutek itp.
nie wiem czemu tak sie dzieje, lekarz stwierdził, ze to moze byc efekt przejściowy związany z remodellingiem i trzeba dac mu czas do 6 tygodni az ten proces sie zakonczy, no nie wiem czy tak jest bo za pierwszym razem bralem ten lek dłużej i mi to nie przechodziło

Dokladnie, podpisuje sie pod tym. Ja na tianeptynie wytrzymalem troche ponad miesiac (pierwszy okres byl lepszy, ale chyba dlatego, ze efekty po SSRI odchodza powoli). Tak jak mowicie, intensyfikacja emocji, zwlaszcza tych negatywnych (na tianeptynie plakalem, na SSRI - wrecz przeciwnie - jestem NIEZDOLNY do placzu nawet gdybym chcial plakac), dluzej nie dalem rady. Brak dystansu do wszystkiego, zamartwianie sie, ogolnie czulem ze wraca depresja. Mialem szczere checi, ale naprawde nie dalem rady.

przez lunatic 12 maja 2014, 21:18
ja biore znów Coaxil ale jak narazie po 2-3 tygodniach nie mam zadnego efektu, ani złego ani dobrego, zawsze mi szybko wygaszał stany lękowe a tym razem nie działa jeszcze, musze sie posiłkować amisulpirydem, nawet nie wiem czy ten mix jest dobry bo mialem brac albo jedno albo drugie no ale jak jeden nie działa to musze cos kombinować

przez macieywwa 16 maja 2014, 12:16
Brał ktokolwiek z was tianeptyne w mixe z lamotrygina i kwetiapina...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez rdzaa 16 maja 2014, 16:12
Po odstawce sertaliny jakies 3 tyg. temu mam niesamowity zjazd, Wrocily mi zarabiscie poechane mysli, ze nikt mnie nie chce, ze jestem zla, nerwy jakich do tej pory nie znalam, brak sily by zrobic cokolwiek , itd.
Dzisiaj wracam do tianeptyny i zobaczymy. Bede pisac co sie dzieje. Mnie ona dzialala juz po 1szej tabletce i teraz tez tak jest. To bardzo subtelne dzialanie, moze nie dla kazdego byloby odczuwalne, ale ja nie mam innych zainteresowan poza soba, wiec to wszystko zauwazam.
Przede wszystkim lekkie pobudzenie ruchowe, chcialoby sie biegac lub cwiczyc, a normalnie mi sie nie chce. Po drugie, co jest wazne, rozmawialam z kolezanka i zauwazylam, ze nie przepraszam tonem glosu za to, ze w ogole sie odezwalam, tylko podejmuje decyzje, a ton mam taki, jakbym wiedziala co mowie i kim jestem - nie zdaza sie to czesto, a bardzo bym chciala.

Traktuje to bardziej jak suplement, no i dorzucam do niej rzeczy majace mnie uspokoic i stonowac, bo pamietam, ze jak zdawalam egzamin magisterski na tym leku bylam tak roztrzesiona, ze nie poznawalam siebie i jestem pewna, ze to znowuz byla jej sprawka. Ciekawe jest to, ze pojawialy sie wtedy nieprzyjemne nerwy, ale nigdy nie mialam mysli, by sie wycofac, tylko przeciwnie, by wytrwac. Moze ona rzeczywiscie, jak tu pisaliscie wczesniej, podbija intensywnosc odczuc, wiec moje niepokoje ktore zawsze mam, tez staly sie bardzo wyrazne. Jednak tianeptyna daje jakis hart ducha i nie odpuszczalam, mimo ze bylam zestrachana wyjatkowo. Ale wole juz nie miec tych lekowych stanow i postaram sie je zminimalizowac jak sie da naturalnymi sposobami (jak na razie zaden lekarz nie chcial przepisac mi klona...)

przez xanonymous 25 maja 2014, 22:12
Przyjmowałem lek przeciwdepresyjny Coaxil (tianeptyna) przez 12 dni, w maksymalnej dawce już od pierwszego dnia, czyli 3 x dziennie po tabletce. Doznałem następujących działań niepożądanych:

- przemijające mdłości/nudności
- utrata łaknienia
- przemijający niepokój
- senność w ciągu dnia
- suchość błony śluzowej nosa ( i zwiazane z tym pojawienie sie krwi w nosie)
- nie możność zaśnięcia w nocy
- nerwowość
- depersonalizacja (trwało to kilka godzin, gdy opisałem lekarzowi jak sie czułem stwierdził żę to sie nazywa depresonalizacja)
- osłabienie działania leku nasennego Zolpic (zolpidem - to agonista receptora GABA) bralem go żeby móc zasnąćw czasie brania coaxilu
- mioklonie przy przysypianiu (gwałtowne szarpnięcia mięśni)
- uczucie bycia nietrzeźwym
- zaburzenia pamięci operacyjnej
- zaburzona orientacja w terenie
- trudność w wykonywaniu prostycz czynności/rozpoczynianie ich i porzucanie na rzecz innej czynności ktora też nie zostaje ukończona
- sporadyczne mylenie wyrazów podczas mówienia (lub wypowiadanie rzeczowników w mianowniku zamiast w innym przypadku[patrz. gramatyka języka polskiego i odmiana rzeczowników przez przypadki])

przez lunatic 25 maja 2014, 22:24
pierwsze 8 mialem przy kazdym SSRI na początku

Sortuj wg