KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 15 gru 2013, 18:34
Sluchaj olcha 50 mg klomipraminy to ty nawet nie jestes na dawce terapeutycznej. Dlaczego bierzesz tak malo? Ja nie jestem lekarzem ale ustaw sobie najpierw anafranil na wiekszej dawce Nawet mirtazapine mozesz odposcic. Moze sam anafranil dobrze zadziala. Oczywiscie trzeba odczekac od tego momentu 5 tygodni;) Ja jestem na 225 i w czwartek uplyna 3 tygodnie.

-- 15 gru 2013, 18:38 --

Mi mirta tez walila w leki wiec wiem o czym piszesz. Chyba z miesiac wytrzymalem i odposcilem . Za silne to bylo.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 15 gru 2013, 20:27
miko84, więc po mianserynie mogę spodziewac się wzmocnienia lęków?
Przy moim dotychczasowym zestawie (mirta,anafranil,lamotrygina) zastanawiałam się, dlaczego lęki wciąż są obecne, dlatego zwiększałam i zwiększałam anafranil aż do wstrząsu. Bałam się, że przestał działac. Teraz widzę, że jego przeciwlękowe działanie było blokowane przez lękowe działanie mirty. Czy lamotrygina też może wzmacniac lęki?

depresyjny, nie mam pojęcia, dlaczego na 100mg klomipraminy już miałam zespół serotoninowy. Niedawno przez ponad miesiąc byłam na samym anafranilu 50mg, pomagał mi, ale skutki uboczne uniemożliwiały mi funkcjonowanie. Dopiero z mirtą i lamotryginą wrócił dobry humor, sen, apetyt, a kołatanie serca przestało dokuczać; natomiast działanie przeciwlekowe było słabsze. Samego anafranilu brac nie będę. Może powinnam dorzucic ketrel albo inny neuroleptyk, który poprawi nastrój i apetyt, a jednocześnie nie będzie wzbudzał lęków?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 16 gru 2013, 12:56
olcha być może brałaś za krótko to połączenie i przesadziłaś z dawką klomipraminy. Być może czas by sprawił, że lęki by ustąpiły. Mianseryna może działać podobnie do mirtazapiny a nawet mocniej więc musisz po prostu uważać z dawka klomipraminy skoro miałaś taką przykrą sytuację.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 16 gru 2013, 13:00
olcha, jeśli nie masz schizofrenii to nie pakuj sie w neuroleptyki, które jakby nie patrzec pwodouja zmiany w mózgu.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kokos7 16 gru 2013, 13:01
ladywind, o jakich zmianach w mózgu piszesz?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 16 gru 2013, 13:04
Dokładnie, lepiej nie brać neuroleptyków na depresję. Zamiast mirtazapiny/mianseryny mogłabyś spróbować np trazodonu. Celuj zawsze w leki przeciwdepresyjne, dopiero jak wszystkie nie dadzą rezultatu (ale na to potrzeba czasu), to możesz pomyśleć o neuroleptykach.

Neuroleptyki powodują watowatość pospolitą :mrgreen:
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kokos7 16 gru 2013, 13:06
miko84, mawet najmniejsze dawki? tzn czujesz jakbys mial wszystkie miesnie zluzowane?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 16 gru 2013, 13:11
Żartowałem. Neuroleptyki mogą dawać różne skutki uboczne, najlepiej poczytać w ulotce danego leku.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 16 gru 2013, 13:26
kokos84, długo brane powodują nieodwracalne dyskinezy lub parkinsona:/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 16 gru 2013, 15:55
To lamotrygina w moim zestawie nie działa przeciwdepresyjnie? Nie chciałam rezygnowac z mirty ze względu na pożądane tycie. Dziś mam zwiększone lęki. Wina lamotryginy, hydroxyzyny czy jeszcze tego wstrząsu? A moze nadal za duzo klomipraminy? Z neuroleptykami macie racje, kiedys juz odmówiłam brania risperidonu i całe szczęscie.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 16 gru 2013, 16:43
Odstawiłaś już mirtazapinę i masz dalej lęki? Lamotrygina raczej ich nie indukuje.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 16 gru 2013, 17:13
Są mniejsze obsesyjne myśli, ale nadal silny lęk.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 16 gru 2013, 17:20
olcha, jeśli nie masz CHad to lamo wydaje mi sie bezsensu

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 16 gru 2013, 22:14
Musi mnie cos zluzowac bo ja sie przekrece. To jak ja jestem napiety i jakie przykre odczucia mam wsrod ludzi to jest masakra. Sprobuje sie dostac na pojutrze do innego lekarza i bede prosil o mianse. Musi mnie cos wylagodzic. Ja naprawde nie jestem masochista. Caly czas smierc mi sie jawi jako wybawienie. Ale nie moge o tym myslec. Musze szukac ukojenia jeszcze tu na ziemi.

-- 16 gru 2013, 22:19 --

Mi tez lekarz proponowal neuroleptyki ale powiedzialem nie i koniec.
depresyjny

Sortuj wg