MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez oskaka 16 maja 2015, 22:13
Arasha napisał(a):...To może podzielisz się z innymi, jak Ci się to udało ;)

Zacząłem od przestania słodzenia herbaty/kawy. Potem wyeliminowałem napoje słodzone ale od czasu do czasu na imprezach albo gorszych dniach piłem. Najgorzej to z chipsami :D bo bez tego kiedyś to jak bez ręki. Jakoś sama ochota przeszła na słodkie, nie jestem od tego uzależniony ;)
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez frustrated 20 maja 2015, 21:49
8 dzień przejścia z 22,5 -> 11,25 (dziwne dawki, ponieważ dziele tabletki :D)
Skutki uboczne:
-zespół niespokojnych nóg (masakra! Chyba najgorsze z tego wszystkiego)
-zmęczenie w środku dnia (ale paradoksalnie dużo łatwiej mi stać z łóżka!)
-przez pierwsze dni mega brak apetytu (prawie wymioty :P)
-rozbicie
-zaburzenia koncentracji
-brak chęci do działania

Z korzyści to w końcu budzę się SAM o normalnych godzinach! na 45, a później 22,5 miałem problemy ze zwleczeniem się z łóżka. Mgła na umyślę mijała dopiero późnym popołudniem. Ludzie piszą, że im mniejsze dawki tym bardziej sedacyjnie działa... gówno prawda :D Im więcej mirty tym bardziej mnie zamulała. Co więcej biorę ją już ponad 1.5 roku, więc efekt zamulenia nie minął. Nie wiem jakim cudem tyle wytrzymałem. Mam nadzieję, że najgorsze za mną...
zdrowymozg.pl

przez Arasha 22 maja 2015, 01:24
oskaka napisał(a):
Arasha napisał(a):...To może podzielisz się z innymi, jak Ci się to udało ;)

Zacząłem od przestania słodzenia herbaty/kawy. Potem wyeliminowałem napoje słodzone ale od czasu do czasu na imprezach albo gorszych dniach piłem. Najgorzej to z chipsami :D bo bez tego kiedyś to jak bez ręki. Jakoś sama ochota przeszła na słodkie, nie jestem od tego uzależniony ;)

Eee, to lipa :? Bo ja kawy ani herbaty w ogóle nie słodzę, napojów słodzonych ( poza sokami 100%, świeżo wyciskanymi, bez dodatku cukru ) nie piję, a chipsy to w zasadzie nie słodycze :bezradny:

Ty mi lepiej powiedz, jak przestać żreć ciastka, batoniki, żelki :pirate:

frustrated, co Cię skłoniło do odstawienia mirtazapiny? Brałeś ją wyłącznie nasennie? Widzisz teraz jakieś różnice w zasypianiu? Mnie póki co udało się zejść z 45 mg ( które brałam jakiś czas ) do 30 mg, ale wspomagam się dodatkowo kwetiapiną, żeby zasnąć. Ale ja biorę ten lek ponad 4 razy dłużej niż Ty ( mirtę ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oskaka 22 maja 2015, 22:18
Arasha, Nie powiem jak to zrobić bo ja takich rzeczy nie jadam codziennie :D tylko raz na jakiś czas. Daje Ci coś ten Mirtagen wogóle?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Arasha 22 maja 2015, 23:49
oskaka, ja go biorę wyłącznie nasennie. Innego działania ( poza przymuleniem ) nie dostrzegam :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez frustrated 24 maja 2015, 22:20
Arasha napisał(a): frustrated, co Cię skłoniło do odstawienia mirtazapiny? Brałeś ją wyłącznie nasennie? Widzisz teraz jakieś różnice w zasypianiu? Mnie póki co udało się zejść z 45 mg ( które brałam jakiś czas ) do 30 mg, ale wspomagam się dodatkowo kwetiapiną, żeby zasnąć. Ale ja biorę ten lek ponad 4 razy dłużej niż Ty ( mirtę ).

Do odstawienia mirtazapiny skłoniło mnie spanie po 10-12 godzin, ciągłe zamulenie (z rana straszna senność, a w ciągu dnia mgła na umyśle). Brałem mirte jako antydepresant, w połączeniu z wenlafaksyną (wyciągnęło mnie to z niezłego bagna, na prawdę konkretne połączenie). Śpi mi się bez porównania lepiej! Wstaje teraz po 7-8 godzinach bez budzika i od razu mogę bez problemu wlec się z łóżka... nie pamiętam kiedy tak miałem :P zasypiam też dobrze, może już nie tak szybko ale nie jest źle. Zobaczymy jak odstawienie wpłynie na moją psychikę... na razie prawie 2 tygodnie i jest w miarę ok.

przez artur1978 28 maja 2015, 12:48
frustrated napisał(a):
Arasha napisał(a): frustrated, co Cię skłoniło do odstawienia mirtazapiny? Brałeś ją wyłącznie nasennie? Widzisz teraz jakieś różnice w zasypianiu? Mnie póki co udało się zejść z 45 mg ( które brałam jakiś czas ) do 30 mg, ale wspomagam się dodatkowo kwetiapiną, żeby zasnąć. Ale ja biorę ten lek ponad 4 razy dłużej niż Ty ( mirtę ).

Do odstawienia mirtazapiny skłoniło mnie spanie po 10-12 godzin, ciągłe zamulenie (z rana straszna senność, a w ciągu dnia mgła na umyśle). Brałem mirte jako antydepresant, w połączeniu z wenlafaksyną (wyciągnęło mnie to z niezłego bagna, na prawdę konkretne połączenie). Śpi mi się bez porównania lepiej! Wstaje teraz po 7-8 godzinach bez budzika i od razu mogę bez problemu wlec się z łóżka... nie pamiętam kiedy tak miałem :P zasypiam też dobrze, może już nie tak szybko ale nie jest źle. Zobaczymy jak odstawienie wpłynie na moją psychikę... na razie prawie 2 tygodnie i jest w miarę ok.

Jakby mialo wplynac zle to juz by wplynelo, wiec tego akurat bym sie nie obawial

przez Siarlek 30 maja 2015, 00:33
Puchnie się po tym jak balon, ale pomogło mi zajebiście. Zminimalizował skutki uboczne paro, na sen działa super i czuje się też lepiej niż na samym paro
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Arasha 30 maja 2015, 01:19
Siarlek, to super :great: I dobrze, że Ci wystarcza 15 mg, bo im większa dawka, tym większe obżarstwo :hide:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Zbychu 1977 02 cze 2015, 09:28
Mirta ma jednak potezny potencjał,super sen,juz po 1 tabletce poprawa nastroju,bede ją brał wespół z wenlą :mrgreen:

-- 08 cze 2015, 11:02 --

Kolejny dzień a raczej noc na mircie 45mg,czuje noradrenalinowy naped ale jeszcze brak noradrenalinowego nastroju który rózni sie od serotoninowego jakościowo,jest bardziej skierowany "do czegoś " niz jak w przypadku serotoninergików "wewnątrz siebie".

-- 09 cze 2015, 23:38 --

Wziąłem 90 mg mirty 3 h temu i nie chce mi sie w ogóle spać,jednak to prawda ze im wyzsza dawka mirty tym mniejszy efekt nasenny.
Zbychu 1977

przez ill234 10 cze 2015, 11:54
Czy ktos jeszcze brał polaczenie mirta+wenla?

Lekarz twierdzi, ze mam silna depresje. Mnie sie wydaje, ze mam silna nerwice+umiarkowana depresje.
Zstanawiam sie czy taki mix mnie z tego wyciagnie.

Mirta 15mg na noc

przez Zbychu 1977 10 cze 2015, 12:44
Biore 90mg mirty,słabo ta dawka działa na mnie nasennie,za to zaczynam odczuwac pierwsze symptomy poprawy w postaci większej motywacji,napędu,poprawy nastroju.
Zbychu 1977

przez oskaka 10 cze 2015, 15:34
Zbychu 1977, sporo jak 90 bierzesz. Od ilu juz na mircie jesteś i jak szybko poczules poprawe? Mnie 15 nie działa nasennie.

Zastanawiam się nad wenla do niego w niskiej dawce jak nie zaskoczy mirta.

Arasha, skoro nic nie czujesz to po co się na nim meczysz? Bierz cos innego jak możesz :smile: albo większa dawka :D

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Zbychu 1977 10 cze 2015, 15:38
Brałem 2 tyg przerwałem na 3 dni i znów biore od dwóch dni mirte i juz odczuwam pewną poprawe samopoczucia.
Zbychu 1977

Sortuj wg