MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Michuj 20 lis 2012, 20:35
elfrid, jednak wziąłem 15 mg mirtry ostatnio. Trochę boję się powrotu sprzed 3 lat, gdy poczułem się cudownie uzdrowiony, odstawiłem leki i zaczęła się masakra.
Loża szyderców

przez Amon_Rah 20 lis 2012, 21:08
Michuj, i slusznie, i slusznie. Czasem moze sie wydawac, ze lek nie dziala, ale jednak robi swoje...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez namiestnik 20 lis 2012, 21:32
Oj tak.... nawet gdy było źle i myślałem, że paro już nie działa na mnie to jak odstawiłem to dopiero się zrobiła masakra...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 20 lis 2012, 21:36
Michuj napisał(a):elfrid, jednak wziąłem 15 mg mirtry ostatnio. Trochę boję się powrotu sprzed 3 lat, gdy poczułem się cudownie uzdrowiony, odstawiłem leki i zaczęła się masakra.

Wiesz jak jest z tymi lekami. Połączenie też trzeba brać regularnie i w jednej dawce z dwa miesiące, żeby ocenić. Mieszanie dawkami, nieregularne branie skutkuje odwrotnym efektem.
Ja bym co najmniej 6 tygodni brał wenlafaksyne 75mg i mirtazapinę 30 mg i po tym okresie dopiero ocenił, niezależnie co działoby się w międzyczasie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 20 lis 2012, 22:34
_Jack_, trochę może się unormuje i senność nie będzie juz tak mocna,ale u mnie "zamulka" nie przeszła,choć brałam wieksza dawkę niż Ty tj 30mg-45mg
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 20 lis 2012, 22:41
elfrid, ja to biorę od roku, więc dobrze wiem co jak działa i w jakich dawkach (brałem prawie wszystkie możliwe antydepresanty, także w mixach) I chyba decyzja od odejścia od mixu, który uratował mi życie, jest chyba zbyt wczesna.
Zresztą tak to trochę działa. Człowiek staje na nogi, nagle ma wrażenie, że cały świat stoi otworem, odkłada leki, a po odstawieniu leku, zaczyna zauważać o jaki to otwór chodzi :pirate: :mrgreen:
Loża szyderców

przez elfrid 20 lis 2012, 22:56
Dlatego lepiej zwalić odpowiedzialność za decyzję o odstawianiu, zmniejszaniu itp na lekarza:-) A najlepiej brać póki działają :D

przez Michuj 20 lis 2012, 23:09
A najlepiej brać póki działają

też tak mi się wydaje.
Loża szyderców

przez miko84 21 lis 2012, 10:53
Michuj napisał(a):elfridCzłowiek staje na nogi, nagle ma wrażenie, że cały świat stoi otworem, odkłada leki, a po odstawieniu leku, zaczyna zauważać o jaki to otwór chodzi :pirate: :mrgreen:

Genialnie powiedziane :mrgreen:
miko84

przez Tańczący z lękami 21 lis 2012, 14:57
Witojcie chłopaki. Mam 34 lata. Biorę antydepresanty od dokladnie 10 lat. 7 lat na paroksetynce 20 mg permanentnie, ale w koncu przestala dzialac wiec pewna madra pani kazala calkowicie odstawic antydepresanty. Odstawialem przez pol roku wolno i delikatnie. Pierwszy okres super, dodatkowo terapia DDA bo cos tam znalazla w dziecinstwie i alkoholu ojca. Zaufałem tej Pani. Detoks po paroksetynie okazał się "wielbłędem". Gdu zszedłem do zera nie mogłem w ogóle spac, czego nie miałem nigdy w zyciu! Powrót do paroksetyny niewiele dał więc doszło 10-30 mg Lerivonu i ten lek ocalił mi życie. Niestety do chwili obecnej nie wrociem na trwale do siebie. Bujałem się z sertralina, citalopramem i esci a nawet mam za soba 3 miesieczny romans z wenla. Piękna była to dziewczyna- miała na imię wenlafaksyna ;) Mam nerwicę lękową, choc mądrzy psychiatrzy mówią o depresji, depresji z pobudzeniem, etc. To mój pierwszy post choc sledzę forum od wielu miesiecy. Mirte łykam w malych dawkach 7,5-15mg i musze powiedziec, ze jest nieco lepsza na lęki od Lerivonu, ale Lerivon nawet w dawce 10mg miał zdecydowanie bardziej antydepresyjny charakter. Co wieczór czułem, że daję sobie miłą "szprycę". Inny mądry lekarz przepisał mi jednak Mirtę bo kiedy sam odstawiłem 37,5mg wenli to znów zaczęło byc gorzej. Nie wiem, ktory to nawrot wlasciwie to nigdy nie tryskalem humorem. Nie lubie wiekszych dawek lekow bo wtedy trace to, co kocham w sobie najbardziej - wrażliwośc. Dlatego nie lubie lekow, ale nie moge bez nich zyc. To taki toksyczny związek :lol: A tak w ogole to kocham Was czytac chlopaki i dziewczynki! W ogóle mnostwo ludzi czyta to forum nie piszac na nim. Podejrzewam, że ofiar wojny z deprechą może byc w Polsce nawet kilkaset tysiecy... Miło mi Was wszystkich poznac.
citalopramum 10mg, wenlafaksyna 15mg, plus naturalne endorfiny (bieganie, pływalnia, rower)

-- 21 lis 2012, 14:13 --

przepraszam za literówki :uklon:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez cytrynka84 21 lis 2012, 16:22
Tańczący z lękami, Witaj na pokładzie Nam też milo Cię poznać
Też walcze z tym cholerstwem,nerwica/depresja od kilku lat Niestety prawie cały czas na lekach,bo jak je odstawiam to wszystko wraca...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 21 lis 2012, 23:12
ja tyle razy probowalem w ciagu tych 3 lat zmniejszac dawki bym ponownie wskoczyc na wieksze, ze zaczalem podejrzewac sie o jakas forme masochizmu :lol: Doszedlem do wniosku, ze to moja forma kontroli tego chorobska. Wczesniej przez 7 lat potulnie przyjmowalem leki to teraz sobie odbijam, heh.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez JużTuByłem 22 lis 2012, 15:29
+4 kg do masy ciała ,ale to jest spowodowane tym ,ze jadłem co popadnie ,teraz ograniczam i dobieram zdrowe produkty do mojej diety.Średnio 3 razy tygodniowo biegam więc nie będzie zle i powinnienem szybciutko wrócić do poprzedniej wagi ;) Myślę ,że niema co narzekać na to ,że za każdym razem jest nawrót po odstawieniu leków ,bo na innych nic nie działa badz dalej dobierają leki i się męczą :? Ci na których działa powinni być zadowoleni i jeżeli za każdym razem jest nawrót to trzeba się zastanowić czy nie warto być minimum 2 lata na leku i dopiero wtedy schodzić z nadzieją ,że będzie ok.Niestety patrzą na niektóre przypadki opisywane na forum muszę stwierdzić ,że duża ilość osób która ma długo depresje,nerwice i pózno zaczyna leczenie psychotropami ,to finito będzie musiała całe życie na nich być...
Nie jest to jakaś katastrofa łykać tabsę za cenę szczęścia.Dla niektórych dużym problemem jest alkohol , jak dla mnie to tylko dodatek do życia ,więc można z niego zrezygnować jeśli wypłatą jest brak lęków i depresji :smile:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez elfrid 22 lis 2012, 20:22
JużTuByłem napisał(a):+4 kg do masy ciała ,ale to jest spowodowane tym ,ze jadłem co popadnie ,teraz ograniczam i dobieram zdrowe produkty do mojej diety.Średnio 3 razy tygodniowo biegam więc nie będzie zle i powinnienem szybciutko wrócić do poprzedniej wagi ;) :

Ale jesteś na samej mirtazapinie? Dobrze działa przeciwdepresyjnie i masz energię na bieganie, ćwiczenia? Udało co się zrzucić po zmianie leku? I w ogóle czy ten wilczy apetyt w końcu przechodzi, czy towarzyszy przez cały okres brania leków?

Sortuj wg